Burun Estetiği Neden ve Nasıl Yapılır ?

BURUN ESTETİĞİ NEDEN VE NASIL YAPILIR ?

Burun estetiği ameliyatı yaptırmaya karar verdiniz fakat nasıl bir yol izlemeniz gerektiği bilmiyor musunuz?

Dünyada en çok meydana getirilen plastik operasyon olan Burun Estetiği, aslına bakarsan, karar verme sürecinde en çok düşünülen estetikler içinde. Bunun nedeniyse, burnun yüzün tam ortasında ve hatırı sayılır bir alana sahip olmasıdır. İnsanlar burun estetiği yaptırmayı çok arzu etseler dahi, direkt anlaşılacağı ve olası risk ve sorunlardan ötürü, sürekli erteleme sonucuna sahipler. Burun estetiği yaptıranların sevinç oranlarına bakmış olduğumızda ise, son aşama yüksek rakamları görüyoruz. Memnun olmayanlar ise, çoğunlukla burun estetiği yapan cerrahı suçluyor. Ayrıca memnun olmayanlar yeniden burun estetiği yaptırsalar dahi, istedikleri forma ulaşamıyorlar çünkü burun estetiği revizyonları en zor ve cerrahlar tarafından çok fazla kabul görmeyen işlemler arasında yer ediniyor. Cerrahlar adlarına kir düşürmemek adına burun estetiği revizyonlarına sıcak bakmıyorlar.

Burun Estetiği Neden ve Nasıl Yapılır ?

Peki, bu tarz bir sorunla karşılaşmamak, doğru burun estetiği doktorunu bulmak için ne yapılabilir?

Öncelikle burnunuzdaki probleminin ne işe yaradığını anlamalısınız. Eğrilik mi var, burnunuzun ucu mu düşük, olması gerektiğinden çok fazla mı büyük? Eğer horlama, gözaltı morluğu, nefes almada zorluk gibi problemleriniz varsa, ne olursa olsun kulak burun boğazca hekiminden tavsiye almanız gerekir. Hemen sonra tavsiyeleri toparlayıp bir estetik Plastik cerrahla görüşmelisiniz. Çünkü burun estetiği doktoru, anatomik olarak burnun iyi mi olması icap ettiğini bilse dahi, bir KBB uzmanı kadar konuya vakıf olmayabilir.

Eğer sadece güzel duyu açıdan problem yaşıyor ve şu sebeple burun estetiği olmak istiyorsanız, cerrahınızın kesinlikle daha evvel ameliyat etmiş olduğu hastalara ulaşmanızı öneririz. Burun estetiği esnasında, öncesinde ve hemen sonra nasıl bir yol izlediğini, cerrahi yaklaşımlarını ve olası komplikasyonları sadece bunu deneyimlemiş birisi size mevzuyla ilgili informasyon verebilir. Burun estetiği cerrahının web sitesini gezin, fotoğraflara bakın, forumlara girin ve gerçek hasta deneyimlerine ulaşmaya çalışın.

Burun estetiği yapmış oldurmadan öncesinden birkaç cerrahtan muayene talebinde bulunun. İyi cerrahlar muayeneye bile para alsalar dahi, çekinmeden ödeyin zira bu bir güzel duyu operasyon ve yaptırmasanız dahi, size farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Bu sayede bununla birlikte cerrahın klinik ortamını ve çalışanlarının tecrübesini de görmüş olursunuz. Seçtiğiniz cerraha burun estetiği yapmış oldurmaya karar verdikten sonrasında artık ona sonsuz güvenerek, bir sanatla alakalı çalışma gibi sizi daha kısaca burnunuzu baştan yaratmasına müsaade etmelisiniz.

Burun Estetiği Neden ve Nasıl Yapılır ? adlı makalemizi okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz umarız sizlere faydalı bilgiler verebilmişizdir.

Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası Rinoplasti Nedir ?

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *