Burun Estetiği Öncesi Ne Yapmak Gerekir

BURUN ESTETİĞİ ÖNCESİ NE YAPMAK GEREKİR

Burun estetiği öncesi ve sonrası yapılması gerekenler
Eşimin burun estetiği öncesi ve sonrasını yapılması gerekenler resimleri ve videosu ile beraber kişisel sayfamda sizler için paylaşacağım. Rinoplasti doğrusu burun estetiği ameliyatı olmadan önce doktor seçiminde dikkat etmeniz gerekenler ve burun estetiği ondan sonra yaşanan tüm gelişmeler gün ve gün burada yer almaktadır. Kadınlar arasından özellik ile maksimum dört gözle beklenen öteki bir konu olan plastik cerrahi fiyatları da averaj olarak sizler ile gene paylaşacağınız. Daha önce burun ucu yada kemik düzeltme yada kaldırma dahil cerrahi bir operasyon geçirmiş olan İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Bursa tüm illerdeki önermek istediğiniz hekimleri de yorumlarda önerir ve paylaşırsanız bizi çok mutlu edersiniz.

Burun estetiği olmadan dikkat edilmesi gerekenler nedir?
Herhangi bir neden den ötürü burun estetiği ameliyatı olmak istiyorsanız şayet bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Dikkat edilmesi gerekenlerin başlangıcında kuşkusuz iyi bir doktor ve iyi bir fiyat gelmektedir. Çoğu vakit iyi hekimi iyi fiyata denk getiremezseniz bile birazcık araştırma ile bunu bizce gerçekleştirebilirsiniz. Burun estetiği ameliyatı artık günümüzde kolaylık ile her ilde rahatlık ile gerçekleştirebilmektedir. Bir diğer adınında rinoplasti olan bu operasyon için çevrenizden önerilen tavsiyeleri kulak ardı etmemenizi öneririz. Ben eşimin rinoplasti operasyonu için doktor kararını bu şekilde ve hekimin yapmış olduğu hastaların burunlarını inceleyerek karar verdik. Plastiği operasyonu gerçekleştirecek olan hekim size zaten muayenesine kabul ettiğinde daha önceki yapmış olduğu operasyonları mutlaka sergileyecektir. Hekim kararını karar verdikten sonrasında dikkat etmeniz gereken öteki bir husus ise burun yapınızın belirlenmesidir. Burun ucunuzun kalkık mı istiyorsunuz? Yada normal bir görünümde olmasını mı talep ediyorsunuz? Bu çok önemlidir. Burun estetiği olmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri toplar isek ilk başlarda doktor seçimi ikinci olarak nasıl bir burun olmasını istediğinizin sonucunın verilmesi ve son olarak ise fiyat gelmektedir diyebiliriz.

Rinoplasti hekimi kararı verilmesinden sonrasında ilerleyen süreç nedir?
Burun-güzel duyu-oncesi

Burun estetiği öncesine hekim seçme kararı verdikten sonrasında uygulanan adımlar ile devam ediyoruz. Plastik cerrahi operasyonu gerçekleştirecek olan doktor İlk olarak burun yapınızı buna kemik ve deri kalınlığınızı dahil incelemek adına bir sizi muayene eder. Bu esnada sizin ile sürekli diyalog kurarak kendisinden olan beklentilerinizi sorar.

Burun-estetigi-amaliyat-oncesi

Burnunuzdaki ön inceleme daha sonra ise sizden ilk başlarda ameliyat tarihinin belirlenmesi ve bazı tahlilleri yapmış olmanızı, bunlar; Kan, Akciğer röntgeni, EKG ( Elektronik Kalp Grafiği ) ve Anestezi uzmanına gözükmeniz için talep de bulunur. Bu işlemler yardımcı hemşirenin sayesinde en fazla 1 saat kadar sürmektedir. Tüm bu işlemler de yerine getirildikten sonra artık operasyonu kabul ettiğinizi gösteren bazı formalite evraklarını imzalamanız gerekmektedir. Bu genel anlamda tüm cerrahi işlemlerde kendi rızanız ile operasyonu kabul ettiğinizi gösteren belge yerine geçmektedir.

Burun estetiği ameliyatının gerçekleştirilmesi burun-güzel duyu-amaliyat-oncesi-yatis
Artık tahlilleri de sağlamış olduktan sonra doktorumuz ile kararlaştırdığımız ameliyat tarihinde hastanemize gelip yatış işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Yatış yaptığınız hastanedeki görevli hemşireler tansiyonunuzu ölçer ve ameliyat süreına kadar tansiyonunuz düşmemesi için bazı besleyici serumlar verir. Bu arada ameliyat öncesi en az 12 saat öncesinden kesinlikle aç olmanız istenilmektedir. Operasyonu beklerken heyecanlanmanız gayet normal bir vaziyet olacaktır. Beklenen saat geldiği vakit tüm elbiselerinizin çıkarmanız ve operasyon elbisenizin giyinilmesi istenilmektedir. Burun ameliyatına ben giremediğim için eşim ile gerçekleştirmiş olduğum diyalog da anestezi uzmanının sizi mevzulaştırmak için bir kaç soru sorduğunu ve damardan yapılan bir iğne ile bayılttığı anlattı. Burun ameliyatı genel olarak en az 3,5 saat sürmektedir. Bizim ameliyatımız 4 saat kadar sürdü ve uyandırmak adına yaklaşık 20 dakika kadar da yoğun bakımda süremiz geçti.

Burun ameliyatı sonrası meydana getirilen işlemler ve sürecin ilerleyişi
burun-estegi-amaliyat-sonrasi-sislik

Hasta yoğun bakımdan çıktıktan sonra odasına alınır. Hastada ilk başlarda göz altlarında ve burun çevresinde morluklar göze çarpmaktadır. Hasta narkoz ile bayıltıldığı için mide bulantısı görülmesi oldukça normal bir durumdur. Bu esnada kusma olma ihtimaline rağmen ya kusmayı önleyici iğne vurdurmanız veya kusmaya önlemli olmanız gerekmektedir. Herhangi bir ağrınız ilk etapta olmayacaktır ama ilerleyen süreçte minik ağrılar ve gözlerinizde batmalar yaşayabilirsiniz. Gözlerdeki sulanma ve batmalara karşı doktorunuz muhtemelen size thiocilline verecek burnunuz için ise rahatlatıcı deniz suyu burun spreyi verecektir. Bunlar size hakikaten faydalı olacaktır.

Burun estetiği ameliyatından sonraki günler
burundaki-tamponlar-ciktiktan-sonrasında

Muhtemelen ameliyattan 4 gün sonra burun üstündeki ve içindeki tamponlar alınacaktır. Burun içindeki tamponlar silikon bir yapıya sahip iken burun üzerinde yer edinen tampon daha sert koruyucu bir yapıdan ibarettir. Burundaki tamponun çıkması çoğu kişi tarafınca ağrılı bir süreç olarak bilinse de aslında hiçte o kadar bir ağrı hastaya yaşatmamakta dır. Doktorunuz burun için tamponlarından önce burun üstünde yer alan alan tamponu kolaylık ile alıp ondan sonra burun içine müdahale edecektir.

Burunda-yer-alan-tamponun-cikarilmasi

Tamponların çıkarılması işlemi daha sonra hastanın burnunda yer alan dikişleri de yine çıkarılır. Tüm bu işlemler daha sonra şayet varsa ufak tefek yaralar yine doktorunuz tarafından rahatça ile alınmaktadır. Artık sol resimde de gözüktüğü gibi 6 ve 7 gün sonrasında sadece morlukların izleri kalacak ve en kısa sürede bu izlerde kaybolacaktır. Burunun tam anlamı ile yüzüne oturması yaklaşık olarak bir yılı bulabilmektedir. Ameliyat sonrası burun içinde oluşan ödemler zaman ile kaybolması ile birlikte burundaki şekilde değişikleri gözle gözükmese de kesinlikle yaşanacaktır.

Burun estetiği ameliyat fiyatları ve rapor süresi ne kadardır?
Burun estetiği ameliyat fiyatları hastaneye nazaran değişiklik gösterse de en az 4 bin TL den başlamakta 7 bin TL ye kadar çıkmaktadır. Devlet hastaneleri genel anlamda daha uygun bir halde basar ana paraya katkı hissesi altında bu operasyonları sağlamaktadır. Ama hastaneye bakılırsa bazı formaliteler aranmaktadır. Kimi devlet hastaneleri solunum yolu rahatsızlıkları kapsamı adı altında işlemi sağlar iken kimi hastaneler ise ücret karşılığında bu işlemleri gerçekleştirmektedir. Ameliyat sonrası rapor en faz 20 gündür arkadaşlar açık bir rapor alırsınız ve toplamda 20 güne yatarsınız 🙂 doğal olarak rahat uyuyacağınız mevzusunda söz veremem

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *