Burun Ucu Estetiği ve Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

Burun ucu estetiği, sınırlı bir cerrahi sahada yapılan ancak yüzün genel görünümünü çok ciddi etkileyebilen bir işlemdir. Dışarıdan bakılmış olduğunda yahut gülerken ortaya çıkan yüz ifadesini “asosyal”, “sinirli”, “çirkin” den “sempatik”, “şirin” e çevirebilen bir müdahale bu. Özellikle, burun ucu desteği zayıf, burun ucu aşağıya doğru düşük görünümde olan hastalarda, burun ucu estetiği sonrasında, ifade değişikliği çok dikkat çekicidir. Bunun yanında yanlış bir cerrahi yorumlama da; “naturel olmayan”, “sıkma burun”, “plastik burun”, “domuz burun”, “aşırı kalkık burun” ortaya çıkmasına niçin olabilmektedir. Burun ucu, burunda maksimum dikkat çeken bölgedir. “sadece burun ucu estetiği” ameliyatı, gözler arası mesafede aslabir değişikliğe neden olmasa da; genel yüz yapısında daha sempatik ve daha güzel bir görünümün kazanılmasını elde eden sınırlı bir cerrahi uygulmadır.

Burun ucu (nazal tip) tanımı
Burun ucu Nazal TipBurnumuz, yukarıdan aşağıya “dorsum”, “supratip” ve “tip bölgesi” olmak üzere üç ayrı bölüme ayrılabilir. Aslında basit olarak “nazal tip” burun ucu bölgesidir. Yüzümüzde maksimum dikkat çeken burun bölümüdür. Bu bölüme yönelik yapılan yeni şekil verme yahut projeksiyon işlemleri “nazal tipplasti”, “tipplasti”, “burun ucu estetiği”, “burun ucu ameliyatı”, “burun ucu kaldırma” şeklinde adlandırılabilmektedir. Kimi zaman burun ucunun dah ince ve dik görünüme kavuşturulması anlamında olarak, nazal tip bölgesine yapılan işlemler “burun ucu daraltma ameliyatı” olarak söylenilmektedir.

İdeal burun şekli nasıl olmalıdır?
İdeal burun bu sayfada esas olarak burun ucu şekillendirme işlemleri ve burun törpüleme işlemi üzerinde durulmuştur. Yani yüz ifadesi çok fazla değiştirilmeden yapılan sınırlı ve kalıcı uygulamalar hakkında data verilmiştir.

İdeal burun şekli ile ilgili olarak çok sıradan bir kaç bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim:

– Burun ucu genişliği, gözünüzün genişliği yahut kulaklarınızın arasındaki mesafenin 5′ te 1′ I kadar olmalıdır (ya da her iki gaslın iç kısımları arasındaki mesafe kadar olmalıdır)
– Burun ucu ve üst dudak arasındaki açı olan nazolabial açı (hakkında yan sütunda ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz) bayanda yaklaşık 100 erkekte 90 derece civarındadır
– Dudaklar, burun ucu ile çene arasındaki düşsel düz çizginin arkasında kalmalıdır
– Burun uzunluğu (dikey eksende hesaplandığında), alındaki saç çizgisi ile çene arasındaki mesafenin 3′ te biri kadar olmalıdır
– Alın ve burun kökü içinde 115-130 aşama içinde bir açı bulunmaktadır

bunların dışında yüz estetik cerrahisinde kullanılmak üzere geliştirilmiş birçok oran ve hesaplama mevcut. Burun ucu için güzel bir görünüm elde edilmesinde gerekli anatomik özelliklerin neler olduğunu sizlere bu yazımızda anlatacağız.

Burun ucu estetiği
burun ucu estetiği olanlar, burun ucu estetiği yaptıranların yorumları, burun ucu estetiği yaptırdım, burun ucu estetiği yaptıranlar, burun ucu ameliyatı yaptıran var mı, burun ucu ameliyatı olan var mı, burun ucu estetiği fiyatları, burun düşmesi, burun ucu düşüklüğü ameliyatı fiyatı, burun ucu estetiği, burun ucu operasyonu, burun ucu kaldırma, burun ucu düzeltme, burun ucu estetiği fiyatları, burun ucu estetiği foto, burun ucu estetiği izle

Burun ucu estetiği – Burun ucu estetiği izle – Burun ucu estetiği fiyat – Burun ucu estetiği iyileşme süreci – Burun ucu estetiği fiyatları – Burun ucu estetiği sonrası İstanbul – Burun ucu ameliyatı – Burun ucu ameliyatı iyi mi yapılır – Burun ucu ameliyatı olanlar – Burun ucu ameliyatı izle – Burun ucu ameliyatı fiyatı – Burun ucu ameliyatı sonrası – Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci – Burun ucu ameliyatı olan varmı – Tipplasti, Tipplasti fiyat – Tipplasti yaptıranlar – Tipplasti olanlar – Tipplasti iyileşme – Tipplasti nedir – Tipplasti istanbul – Burun ucu daraltma – Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma – Burun ucu dolgusu – İple burun ucu kaldırma

Burun ucu estetiği ameliyatı yahut tip plasti ameliyatı, burun ucunun güzel duyu ve fonksiyonel olarak değiştirilmesi veya iyileştirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Genel anestezi veya lokal anestezi altında ve tamponsuz olarak da planlanabilmektedir. Burun ucunun normalden düşük ve burun ucu desteğinin zayıf olduğu hastalarda, gülerken burun ucunda aşağıya yönelme, nefes problemleri ve zaman içerisinde burun ucundaki düşüklüğün artması şeklinde sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu hastalarda, çok sıradan ve minimal travmatik teknikler kullanılarak, burun ucunda daralma ve dikleşme sağlanılabildiği benzer biçimde; hem de, burun uzunluğunda kısalma görünümü elde edilebilmektedir.

Burun ucu estetiği, tek başına ya da klasik burun estetiği ameliyatlarının bir parçası olarak yapılabilmektedir ve bu işlemi burun estetiği ameliyatının en zor parçasıdır. Burun ucu estetiği için oluşturulan ayrı bir merkez (burun ucu estetiği merkezi) bulunmamaktadır. Bu ameliyat lokal veya genel anestezi altında ve genellikle hastanelerin ameliyathanelerinde yapılmaktadır.

Burun ucu estetiği ameliyatı Nasıl yapılmalıdır?

Burun ucu estetiği ameliyatı, lokal anestezi, sedasyon anestezisi ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Açık teknik ve kapalı teknik şeklinde iki ayrı yaklaşımla burun ucu estetiği ameliyatı yapılabilmektedir. Ben genellikle burun ucuna hastanın kendi burun dokusundan almış olduğum kıkırdak zarı, yumuşak doku ve kıkırdakları gene hastanın kendi burun ucu bölgesine doldurmayı tercih ettiğimden; açık teknik burun ucu estetiğini daha çok tercih etmekteyim. Aslında her iki tekniğin birbirine göre avantaj ve dezavantajları bulunsa da; açık teknik ameliyatta kullanılan 5 köşeli insizyonun kesi izi, yaklaşık 3. Haftadan sonrasında gözle görülemeyecek kadar iyileşmektedir. Burun ucu ameliyatları, burun tıkanıklığına yönelik olarak yapılan deviasyon ameliyatı ve burun eti ameliyatı ile birlikte yapılabilmektedir.

Açık Teknik Burun Ucu Estetiği

Burun ucu kaldırma esnasında kullanılan kıkırdak, nazal septumdan alındığından, aslen aynı anda burundaki kıkırdak eğriliğinin de düzeltilmesi hastanın burun tıkanıklığı tedavisinde de yararlıdır. Burun ucu estetiği ameliyatı ile birlikte, kıkırdak eğriliği veya burun eti küçültme işlemleri de yapılırsa, en azından burun içine silikon burun tamponlarının yerleştirilmesi ve 5-7 gün sonrasında da alınması uygundur.

 

Yukarıdaki fotoğrafta görülen hastaya, burun ucu estetiği, kıkırdak eğriliği ameliyatı ve burun eti ameliyatı birlikte yapılmış, ameliyat toplamda 45 dk’ da tamamlanmış ve işlem hemen sonra her iki burun boşluğu içine silikon burun tamponu yerleştirilmiştir. Burun ucu kesisini dikmek amacıyla kullanılan estetik dikiş materyali mavi renkte görülmektedir.

Mevzu ile ilgili daha önceden hazırladığım benzer makele: Tamponsuz Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği izle
Burun ucu estetiği ameliyatı ile ilgili, ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası görüntülerini bulabileceğiniz bir videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. Tamponsuz burun ucu stetiği ameliyatı yapılan hastanın, toplam işlem süresi 20 dk civarındadır. Hastanın burun ucu estetiği öncesi ve sonrası burun fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Burun ucu estetiği – Burun ucu estetiği izle – Burun ucu estetiği fiyat – Burun ucu estetiği iyileşme süreci – Burun ucu estetiği fiyatları – Burun ucu estetiği sonrası İstanbul – Burun ucu ameliyatı – Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır – Burun ucu ameliyatı olanlar – Burun ucu ameliyatı izle – Burun ucu ameliyatı fiyatı – Burun ucu ameliyatı sonrası – Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci – Burun ucu ameliyatı olan varmı – Tipplasti, Tipplasti fiyat – Tipplasti yapmış olduranlar – Tipplasti olanlar – Tipplasti iyileşme – Tipplasti nedir – Tipplasti istanbul – Burun ucu daraltma – Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma – Burun ucu dolgusu – İple burun ucu kaldırma

Burun ucu estetiği operasyonu genelikle burun ucu düşmesi, burun ucunda asitmeti, çökme, darlık şeklinde estetik ve fonksiyonel problemlerin çözülebilmesi için yapılmaktadır. Aşağıdaki videoda burun ucu düşmesi (burun ucunda sarkma ya da burun ucu düşüklüğü) ile ilgili hazırlanmış güzel bir videoyu bulabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgileri sağdaki yan sütunda bulabilirsiniz.

Burun ucu estetiği ve tek başına burun ucu kaldırma işlemi meydana getirdiğimız bir hayli hasta var. Vaktim çok sizlerle paylaşmaya çalışırım. Yukarıdaki hastalar haricinde aşağıdaki fotoğraflarda da, burun ucu estetiği öncesi ve sonrası burun şekilllerini (burun ucu estetiği resimleri) görebilirsiniz. Burun ucu operasyonu meydana getirilen hastaların ameliyattan derhal sonraki ve 1 ay sonrasındaki kesi izlerini de görebilirsiniz. Düzenli burun ucuna bakım meydana getiren hastalarda, 3. Haftadan sonra açık teknik burun ucu estetiği kesi izi hemen hemen görünmeyecek kadar iyileşebilmektedir.

 

Burun ucu estetiği olanlar

Açık teknik burun ucu estetiği ameliyatı

Açık teknik burun ucu estetiği – Burun ucu estetiği operasyonu – Açık teknik burun ucu kaldırma – Düşük burun ucu tedavisi – Burun ucu kaldırma – Burun ucu kaldırma ameliyatı – Burun kaldırma ameliyatı – Burun ucu kaldırma öncesi ve sonrası görselleri – Burun ucu estetiği ameliyatı – Burun ucu estetiği öncesi ve sonrası foto – Burun ameliyatı sonrası burun ucu düşmesi – Burun ucu düşmesi tedavisi – Burun sarkması tedavisi – Open technique nasal tip lifting – Nose lift – Nose lift surgery – Tip rhinoplasty – Rhinoplasty tip – Nose tip rhinoplasty – Nasal tip rhinoplasty – Tip rhinoplasty procedure – Tip of nose rhinoplasty – Drooping nose tip rhinoplasty – Rhinoplasty tip only – Rhinoplasty tip of nose – Rhinoplasty tip correction – Tip correction rhinoplasty – Rhinoplasty for tip of nose

Açık teknik burun ucu estetiği – Burun ucu estetiği operasyonu – Açık teknik burun ucu kaldırma – Düşük burun ucu tedavisi – Burun ucu kaldırma – Burun ucu kaldırma ameliyatı – Burun kaldırma ameliyatı – Burun ucu kaldırma öncesi ve sonrası görselleri – Burun ucu estetiği ameliyatı – Burun ucu estetiği öncesi ve sonrası foto – Burun ameliyatı sonrası burun ucu düşmesi – Burun ucu düşmesi tedavisi – Burun sarkması tedavisi – Open technique nasal tip lifting – Nose lift – Nose lift surgery – Tip rhinoplasty – Rhinoplasty tip – Nose tip rhinoplasty – Nasal tip rhinoplasty – Tip rhinoplasty procedure – Tip of nose rhinoplasty – Drooping nose tip rhinoplasty – Rhinoplasty tip only – Rhinoplasty tip of nose – Rhinoplasty tip correction – Tip correction rhinoplasty – Rhinoplasty for tip of nose

 

 

Burun Ucu Operasyonu

Burun Ucu Ameliyatı

Burun Ucu Ameliyatı

Burun ucu estetiği ameliyatı

Burun ucu estetiği kadın öncesi sonras

Burun Ucu Estetiği Merkezi

Burun Ucu Estetiği nasıl Yapılır?

Adam burun ucu estetiği, erkek burun ucu operasyonu, adam burun ucu estetiği ameliyatı

adam burun ucu estetiği, adam burun ucu operasyonu, adam burun ucu estetiği ameliyatı

erkek burun ucu estetiği, adam burun ucu operasyonu, adam burun ucu estetiği ameliyatı

erkek burun ucu estetiği, adam burun ucu operasyonu, adam burun ucu estetiği ameliyatı

adam burun ucu estetiği, adam burun ucu operasyonu, adam burun ucu estetiği ameliyatı

Burun ucu estetiği – Burun ucu estetiği izle – Burun ucu estetiği fiyat – Burun ucu estetiği iyileşme süreci – Burun ucu estetiği fiyatları – Burun ucu estetiği sonrası İstanbul – Burun ucu ameliyatı – Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır – Burun ucu ameliyatı olanlar – Burun ucu ameliyatı izle – Burun ucu ameliyatı fiyatı – Burun ucu ameliyatı sonrası – Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci – Burun ucu ameliyatı olan varmı – Tipplasti, Tipplasti fiyat – Tipplasti yapmış olduranlar – Tipplasti olanlar – Tipplasti iyileşme – Tipplasti nedir – Tipplasti istanbul – Burun ucu daraltma – Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma – Burun ucu dolgusu – İple burun ucu kaldırma

Burun ucu estetiği – Burun ucu estetiği izle – Burun ucu estetiği fiyat – Burun ucu estetiği iyileşme süreci – Burun ucu estetiği fiyatları – Burun ucu estetiği sonrası İstanbul – Burun ucu ameliyatı – Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır – Burun ucu ameliyatı olanlar – Burun ucu ameliyatı izle – Burun ucu ameliyatı fiyatı – Burun ucu ameliyatı sonrası – Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci – Burun ucu ameliyatı olan varmı – Tipplasti, Tipplasti fiyat – Tipplasti yaptıranlar – Tipplasti olanlar – Tipplasti iyileşme – Tipplasti nedir – Tipplasti istanbul – Burun ucu daraltma – Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma – Burun ucu dolgusu – İple burun ucu kaldırma

Burun ucu estetiği – Burun ucu estetiği izle – Burun ucu estetiği fiyat – Burun ucu estetiği iyileşme süreci – Burun ucu estetiği fiyatları – Burun ucu estetiği sonrası İstanbul – Burun ucu ameliyatı – Burun ucu ameliyatı iyi mi yapılır – Burun ucu ameliyatı olanlar – Burun ucu ameliyatı izle – Burun ucu ameliyatı fiyatı – Burun ucu ameliyatı sonrası – Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci – Burun ucu ameliyatı olan varmı – Tipplasti, Tipplasti fiyat – Tipplasti yaptıranlar – Tipplasti olanlar – Tipplasti iyileşme – Tipplasti nedir – Tipplasti istanbul – Burun ucu daraltma – Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma – Burun ucu dolgusu – İple burun ucu kaldırma

Burun ucu estetiği – Burun ucu estetiği izle – Burun ucu estetiği fiyat – Burun ucu estetiği iyileşme süreci – Burun ucu estetiği fiyatları – Burun ucu estetiği sonrası İstanbul – Burun ucu ameliyatı – Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır – Burun ucu ameliyatı olanlar – Burun ucu ameliyatı izle – Burun ucu ameliyatı fiyatı – Burun ucu ameliyatı sonrası – Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci – Burun ucu ameliyatı olan varmı – Tipplasti, Tipplasti fiyat – Tipplasti yapmış olduranlar – Tipplasti olanlar – Tipplasti iyileşme – Tipplasti nedir – Tipplasti istanbul – Burun ucu daraltma – Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma – Burun ucu dolgusu – İple burun ucu kaldırma
revizyon burun ucu estetiği

Daha önceden burun estetiği ameliyatı olmuş olan ve bir tek burun ucunda sorun bulunan hastalara ve önceden burun ucu ameliyatı yapılmış ve aynı şekilde çeşitli kozmetik / fonksiyonel sorunları bulunan hastalara yönelik olarak gözden geçirme burun ucu ameliyatı yapılabilmektedir. Yukarıdaki fotoğraflarda, önceden burun estetiği ameliyatı olmuş ve burun ucunda, plastik ve sivri bir görünüm bulunan (burun ucuna yerleştirilmiş kıkırdak greftlerin kaymasın bağlı olarak, deri altından sivri kıkırdak köşesi belli oluyor) hastaya, açık teknik revizyon burun ucu estetiği ameliyatı yapılmış ve ameliyat hemen sonra çekilen fotoğraf eklenmiştir. Bazı hastalarda, emilmeyen dikişlerin anormal derecede fazla kullanılması sonucu burun ucunda dikiş reaksiyonları, burun ucunda sağa ya da sola yönelme, burun ucu derisinden dikiş çıkması şeklinde sorunlar da görülebilmektedir. Gözden geçirme ameliyatları, primer burun ucu estetiği ameliyatlarından daha zordur. Bunun nedeni, deri kaldırıldıktan sonra tüm problemlerın görülebilmesi ve aslına bakarsanız anatomisi azca veya çok değiştirilmiş olan bölgeye ikinci kez işlem yapılmasıdır. Revizyon burun ucu ameliyatı sonrası, doku ödemi ve iyileşme süresi, primer burun ucu estetiği ameliyatına bakılırsa daha çok olabilir.

Revizyon burun ucu operasyonu, düzgüsel burun ucu estetiği ameliyatına bakılırsa daha zor ve genellikle daha çok emek, bilgi ve deneyim gerektiren işlemlerdir. Genelde burun ucu estetiği olanlar, revizyon burun estetiği ameliyatlarını, burun ucu asimetrisi, burun ucu düşmesi, burun ucunda eğrilme gibi sorunların çözümü için istemektedirler.

Açık Teknik revizyon Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

gözden geçirme burun ucu ameliyatı açık ve kapalı teknikle yapılabilir. çoğu zaman açık teknik burun ucu estetiği operasyonu yapmayı tercih ediyorum. Revizyon burun ucu ameliyatı fiyatları, primer burun ucu ameliyatı tutarlarına göre çoğu zaman daha yüksektir.

Gözden geçirme burun ucu estetiği – 2. Hafta

Yukarıda, açık teknik gözden geçirme burun ucu estetiği ameliyatı yapılan hastanın, ameliyat sonrası 2. Hafta görüntüleri ve ameliyat öncesi görüntüleri görülmektedir.

Revizyon Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

revizyon Burun Ucu Estetiği Operasyonu

gözden geçirme Burun Ucu Ameliyatı

Yukarıda revizyon burun ucu operasyonu + supratip bölfgesinden azca miktarda kıkırdak rezeksiyonu yapılan hastanın ameliyat öncesi ve ameliyattan hemen sonraki burun fotoğrafları görülmektedir. Ameliyat öncesi azca belirgin olsa da gaga burun deformitesi ve burun ucu kıkırdaklarındaki asimetri dikkat çekicidir.

Aşağıdaki 4 fotoğrafta, burun ucundaki sol alar kıkırdağa atılan tek taraflı transdomal sütür atılması sonucunda, burun ucununu sol tarafında çıkıntı şeklinde asimetrik alan görülen hastanın, açık teknik revizyon burun ucu estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarını görebilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı detayları bulabileceğiniz link >> Açık Teknik revizyon Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

Açık teknik burun ucu estetiği ameliyatı – revizyon burun ucu estetiği – Açık teknik revizyon burun ucu estetiği operasyonu – Burun ucu ameliyatı öncesi ve sonrası – Burun ucu düzeltme ameliyatı – Transdomal dikiş – Transdomal sütür – Nazal dom – Burunda dom bölgesi – naturel burun ucu estetiği – Tipplasti ameliyatı – revizyon tipplasti – gözden geçirme tip rinoplasti ameliyatı – Open technique nose tip plasty – Tip plasty in Istanbul – Tip plasty in Turkey – Revision tipplasty in Istanbul – Revision tipplasty in Turkey – Unilateral transdomal suture – Tip rhinoplasty in Istanbul

 

Burun ucu estetiği ameliyatı, burun törpüleme işlemi ile birlikte yapılabilir!
Burun ucu estetiği – burun törpüleme

Burun ucu estetiği ameliyatı, bazı hastalarda, burun törpüleme işlemi ile beraber yapılabilmektedir. Burun kemiği kırılmadan, bir tek burun kemerinde azalma sağlanması için meydana getirilen bu işlemde, ilave olarak burun derisi yukarıya doğru kaldırılmaktadır. Bundan dolayı, burun ucu haricinde burun kemeri bölgesinde de ödem, azca oranda da morluk ortaya çıkması beklenilebilir.

Burun Ucu Estetiği + Burun Törpüleme

 

 

Gülerken burun ucunda sarkma – Burun ucu estetiği – burun törpüleme

 

burun ucu estetiği; bayan burun ucu estetiği; burun ucu operasyonu; burun ucu estetiğini kim yapar: burun ucu estetiği foto; burun ucu operasyonu foto; burun ucu ameliyatı görüntüleri; dr.Murat enöz; burun ucu estetiği ameliyatı olanlar; burun ucu ameliyatı olanlar; burun ucu estetiği öncesi sonrası; burun törpüleme; burun törpüleme işlemi; burun törpüleme ameliyatı; burun törpülemesi nasıl yapılır; burun törpüleme fiyat; burun ucu estetiği fiyat; burun kemeri törpüleme; burun kemeri törpületme

burun ucu estetiği; hanımefendi burun ucu estetiği; burun ucu operasyonu; burun ucu estetiğini kim yapar: burun ucu estetiği foto; burun ucu operasyonu foto; burun ucu ameliyatı görüntüleri; dr.Murat enöz; burun ucu estetiği ameliyatı olanlar; burun ucu ameliyatı olanlar; burun ucu estetiği öncesi sonrası; burun törpüleme; burun törpüleme işlemi; burun törpüleme ameliyatı; burun törpülemesi iyi mi yapılır; burun törpüleme fiyat; burun ucu estetiği fiyat; burun kemeri törpüleme; burun kemeri törpületme

burun ucu estetiği; hanımefendi burun ucu estetiği; burun ucu operasyonu; burun ucu estetiğini kim yapar: burun ucu estetiği foto; burun ucu operasyonu foto; burun ucu ameliyatı görüntüleri; dr.Murat enöz; burun ucu estetiği ameliyatı olanlar; burun ucu ameliyatı olanlar; burun ucu estetiği öncesi sonrası; burun törpüleme; burun törpüleme işlemi; burun törpüleme ameliyatı; burun törpülemesi nasıl yapılır; burun törpüleme fiyat; burun ucu estetiği fiyat; burun kemeri törpüleme; burun kemeri törpületmeburun ucu estetiği; hanımefendi burun ucu estetiği; burun ucu operasyonu; burun ucu estetiğini kim yapar: burun ucu estetiği foto; burun ucu operasyonu foto; burun ucu ameliyatı görüntüleri; dr.Murat enöz; burun ucu estetiği ameliyatı olanlar; burun ucu ameliyatı olanlar; burun ucu estetiği öncesi sonrası; burun törpüleme; burun törpüleme işlemi; burun törpüleme ameliyatı; burun törpülemesi iyi mi yapılır; burun törpüleme fiyat; burun ucu estetiği fiyat; burun kemeri törpüleme; burun kemeri törpületme

Burun törpüleme – burun ucu estetiğiBurun törpüleme – burun ucu estetiği Burun ucu estetiği – burun törpülemeBurun ucu estetiği – burun törpülemeBurun törpüleme – burun ucu estetiğiBurun törpüleme – burun ucu estetiğiBurun ucu estetiği – burun törpülemeBurun ucu estetiği – burun törpülemeBurun ucu estetiği – burun törpülemeBurun törpüleme – burun ucu estetiğiBurun törpüleme – burun ucu estetiğiBurun ucu estetiği – burun törpülemeBurun ucu estetiği – burun törpülemeBurun ucu estetiği – burun törpülemeBurun ucu estetiği – burun törpüleme

Yukarıdaki fotoğraflarda, burun ucu estetiği ile beraber, burun törpüleme işlemi yapılan hastaların öncesi ve sonrası burun fotoğrafları görülmektedir. Fotoğrafların üzerine tıkladığınızda ayrı büyük boy olarak görebilirsiniz.

Burun ucu estetiği – burun törpüleme

Yukarıda, burun ucu estetiği ameliyatı ile birlilikte burun törpüleme işlemi yapılan hastada, işlem sonrası, burun kemerinin olduğu yerde az oranda morarma görülmektedir. Atel uygulaması ve burun bandajı uygulanmadan, yukarıdaki şekilde görüldüğü şeklinde hasta taburcu edilmiştir.

Burun ucu estetiği – burun törpüleme

Burun ucu estetiği fiyatı
Burun ucu estetiği fiyatı – Burun ucu estetiği fiyatları – Burun ucu estetiği ücreti – Burun ucu estetiği ne kadar?Burun ucu estetiği fiyatı, ameliyatın yapıldığı hastaneye ve kullanılan malzemelere gore değişmektedir belki bu klasik cümleyi biroldukça web sayfasında okumuşsunuzdur. Paylaşmak isterim, bir hastanede 15-20 bin TL iken; diğer bir hastanede 2500 TL’ yi bulabilirsiniz. Burun ucu estetiği ameliyatları lokal anestezi altında yapılabilir ve bu fiyatın düşmesinde etkili olabilir (burun ucuna lokal anestezik enjeksiyonu esnasında ağrı olduğundan; tek başına lokal anestezi altında burun ucu estetiği ameliyatı yapmayı pek tercih etmiyorum). Bunun yanında, burun ucu estetiği de bir ameliyattır ve işlemin büyüğü ya da küçüğü olmaz ve mümkün olan en temiz ve en konforlu şartlarda ameliyatın tamamlanması en uygun olandır. Streilizasyon koşullarının hastane ameliyathanelerinde daha iyi olması endeniyle; ofis şartları yerine hastane ameliyathane kuıllanım bedellerini ödeyerek ameliyathanede işlem yapmayı daha uygun buluyorum. Burun ucu cerrahi işlemleri ile ilgilii fiyat bilgisine web ortamında ulaşmak için “Ucuz burun estetiği fiyatları”, “uygun burun estetiği fiyatları”, “İstanbulda burun estetiği fiyatları”, “burun kaldırma fiyatları”, “burun kaldırma ameliyatı fiyatları”, “burun ucu kaldırma fiyatları”, “estetik burun ameliyatı ücretleri”, “burun estetiği en ucuz fiyatları”, “burun ucu estetiği fiyatları 2016”, “burun estetiği ve fiyatları”, “burun küçültme fiyatları” terimlerini kullanarak arama yapabilirsiniz. Gerçekten sonuçlar birbirinden fazlaca farklı.

Burun ucu estetiği fiyatı

Burun ucu estetiği iyileşme süreci
Burun ucu estetiği – Burun ucu estetiği izle – Burun ucu estetiği fiyat – Burun ucu estetiği iyileşme süreci – Burun ucu estetiği fiyatları – Burun ucu estetiği sonrası İstanbul – Burun ucu ameliyatı – Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır – Burun ucu ameliyatı olanlar – Burun ucu ameliyatı izle – Burun ucu ameliyatı fiyatı – Burun ucu ameliyatı sonrası – Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci – Burun ucu ameliyatı olan varmı – Tipplasti, Tipplasti fiyat – Tipplasti yapmış olduranlar – Tipplasti olanlar – Tipplasti iyileşme – Tipplasti nedir – Tipplasti istanbul – Burun ucu daraltma – Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma – Burun ucu dolgusu – İple burun ucu kaldırmaBurun ucu estetiği ameliyatı sonrası gözlerde morarma pek olmasa da; burun ucu ve yanaklar az oranda yayılan doku ödemi ortaya çıkmaktadır. çoğu zaman burun ucu estetiği sonrası 2. Günde başlayan ve 3 gün süresince artan ödem, birkaç hafta içinde azalarak belli belirsiz olmaktadır Burun ucu ödemini azaltan Arnica jel kullanılması bir ihtimal bu iyileşme sürecini etkileyebilir. Hastaların bir çoğu, burun ucu estetiğinde burun ucu eksisi ve doku ödemi ortaya çıktığı için, geçici burun ucu dolgusu yahut botoks uygulamalarına yönelebilmektedir. Endüstriyel ürünlerle meydana getirilen ve genellikle geçici olan bu uygulamaların aksine; burun ucu estetiğinde hastanın kendi kıkırdak ve yumuşak dokuları kullanılır, kalıcıdır, dolgu malzemelerine ait riskler bulunmaz. Burun ucu esnasında, burnun uç kısmı ileri-yukarı’ ya doğru yöneldiğinden, burun kanatlarının altında kalan burnun en dar hava yolu bölgesi olan “nazal valv bölgesi” ndeki açı artar ve aynı anda burun tıkanıklığı şikayetinde de azalma beklenir (siz de kendi burun ucunuzu azca miktarda yukarıya doğru kaldırarak burun nefesindeki rahatlamayı farkedebilirsiniz). Özellikle yalnız estetik amaçlarla burun kanatlarında daraltma yapılması tam tersi tesir ile burun tıkanıklığına neden olabilir. İşlem miktarı arttıkça iyileşme süresi uzayabilir. Hastaarımızın birbir çok burun ucundaki şşişlik için en fazlaca 7-10 gün istirahat almaktadır. Burun ucu estetiği ameliyatı daha sonra, günü birlik hastaneden tabuırculuk ve birkaç gün sonra masabaşı işe başlama mümkündür. Burun kemiğine müdahale yapılmadığından; işlem hemen sonra burun estetiği ameliyatlarından sonra uygulanan burun bandajı ve burun ateli kullanılmaz.

Burun ucu estetiği sonrası yapılması gerekenler
Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Sonrası

Yukarıda, açık teknik hanımefendi burun ucu estetiği ameliyatından derhal sonra çekilen burun fotoğrafı görülmektedir. Burunda ödem yahut morluk olmadığı görülmektedir. Genellikle burun ucu estetiği hemen sonra birkaç gün içinde sadece burun ucu bölgesinde ödem ortaya çıkmaktadır

Burun ucu estetiği ondan sonra yapılması gerekenler aşağıdaki şekilde özetlenilebilir:

Ameliyat ondan sonra aşağıdaki ilaçların kullanılması gerekmektedir (burun içerisinde kıkırdak eğriliği ameliyatı ve burun eti ameliyatı da yapılmışssa bu ilaçlarda azca da olsa değişim yapılabilir):

– Ağızdan antibiyotik tabletler
– Ağızdan ağrı kesici ilaçlar
– Burundan, okyanus suyu spreyleri
– Burundan, burun nemlendirici damla ve spreyler
– Burun ucundaki kesi alanına, antibiyotikli pomatlar (birkaç haftadan sonrasında burun ucuna sürülen antibiyotikli pomat, iz giderici Contractubex jel ile değiştirilebilir)
– Burun ucuna ödem giderici ürünler (Arnica jel ya da krem benzer biçimde)

Ameliyat hemen sonra erken dönemde, ağzı tam açarak uzun soluklu kahka atma veya gülmek burun ucunda esneme veya kıkırdak greftlerin nadir de olsa oynamasına niçin olabilir. Özellikle hastalarıma ilk 3 hafta gülerken dikkat etmelerini önermekteyim.

Burun ucu estetiği ameliyatı sonrası, erken döndem de buruna darbeye neden olabilecek basketbol, valeybol, futbol, tenis, masa tenisi gibi sporların, dövüş sporlarının, aletli egzersizlerin yapılmaması uygundur.

Burun ucu ameliyatı sonrası (özellikle ilk 10 gün), burun ucuna kaynar gıdaların buğuı, su buğuı ve sauna buğuının gelmesi, ödem ve kanamaya niçin olabilir.

Ameliyat öncesi ilk 10 gün ve ameliyat sonrası da özellikle ilk 10 gün kan sulandırıcı özelliği bulunan ilaç ve yiyeceklerden uzak durulması uygundur.

Ameliyat ondan sonra, uykuda, vücucun üst kısmının 45 aşama yukarıda olması, kafa bölgesi ödeminde azalma ve burun kanaması riskinde azalmayı sağlamakatadır. Uyku esnasında yüzsütü uyunmaması önemlidir.

Ödemin hızlı azalması ve iyileşmenin hızlanması için hastalarım ameliyattan sonraki 1. Günden itibaren akşam serin havada, yaklaşık 45 dk ritimli yürüyüş önermekteyim.

Arnica KremSık olarak sorulmuş olduğu için Arnica Krem ile ilgili de birkaç bilgi eklemek istedim. Arnica Jel ve Arnica krem, Anica Montana çiçeğinin özsuyunu ve öteki yardımcı ürünleri içeren ödem ve morluk gidermeye yardımcı ürün olarak kullanılan ve çok sık kullanılan ürünlerdir. Arnica Krem, yüze uygulamada terle rahat çıkmaması benzer biçimde bir avamtaja haiz olsa da, her ikisi de ameliyat sonrası kullanılabilmektedir. Arnica montana çiçeğinin özsuyu kuruduğunda, uygulama alanında kahverengi ve kirli bir görüntü bırakabilmektedir ve bitkisel içeriğinden dolayı nadir de olsa cilt üzerinde allerjik reaksiyonlara niçin olabilmektedir. Bu kahverengi renk bırakan alan suyla ıslatılan pamukla kolayca temizlenilebilir. Arnica krem veya jel, açık mukoza ve kesi alanlarına sürülmemelidir. Burun ucu estetiği ameliyatlarından sonrasında, hastalarıma günde 3-4 sefer burun ucu bölgesi ve komşu yanak bölgelerine bu ürünleri uygulamalarını öneriyorum. Genellikle birkaç hafta icra etmek gerekmektedir. Burun esteiği ameliyatlarından sonrasında Arnica krem ile masaj uygulamasını da önermekteyim. Burun ucu estetiği ameliyatlarından sonrasında, bu ürünlerin kesi üzerine sürülmesi, göze ya da burun içine kaçırılması sakıncalıdır.

Burun ucu estetiği ameliyatının riskleri
Burun ucu estetiği

Burun ucu estetiği de bir ameliyattır ve kendi içerisinde çeşitli riskeri barındırmaktadır. Burun ucu estetiği ondan sonra aşağıdaki olası risk ve komplikasyonlar görülebilir:

– Burun ucunda enfeksiyon
– Burun ucu düşmesi
– Nazal septum perforasyonu
– Burun ucunda şekil bozukluğu
– Burun kanatlarında çökme
– Burun kanaması

aslen doğru ve mimimal travmatik teknikler kullanıldığında bu riskler azalmaktadır. Burun dolgu uygulamalarına gore, burun ucu estetiği riskleri daha masumdur.

Yukarıdaki iki videoda, Cem TV’ de gösterilen ve Handan Kurtkan tarafınca sunulan “Sağlıklı yaşam” programının canlı yayın mevzuğu olan KBB uzmanı Dr.Murat Enöz tarafınca, burun ucu estetiği, burun ucu kaldırma, burun ucu dolgusu, burun askılama yöntemi, burun ameliyatı riskleri, alar kollaps, gaga burun deformitesi, semer burun deformitesi, burun törpüleme işlemi, burun ucu düşmesi, burun ucu düşmesi tedavisi, gülerken burun ucu sarkması, burun estetiği ameliyatı sonrası bakım, burun ucu estetiği sonrası, burun estetiği ameliyatı sonrası morluk ve ödem için öneriler, burun etlerinin görevleri, burun eti ameliyatı, burun ucu operasyonu, burun eti operasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Burun ucu estetiği ameliyatlarında, emilmeyen dikiş materyalleri reaksiyona niçin olabilir!
Burun ucu estetiği dikiş reaksiyonu

Burun ucu estetiği ameliyatları esnasında, emilmeyen dikiş materyallerine bağlı olarak doku reaksiyonu ve deride renk değişikliği olabilmektedir. Yukarıdaki fotoğrafta, yıllar önce burun ucu estetiği meydana getirilen (daha sonra da farklı kliniklerde birkaç kez burun ucu ameliyatı yapılmış olan) ve ameliyat daha sonra, burun ucu derisinde renk değişikliği, burun ucunda çukurlaşma ortaya çıkan ve daha ondan sonra burun ucu derisinden dışarıya doğru dikiş materyalinin çıktığı hastanın burun ucu fotoğrafarı görülmektedir. Dikiş materyallerinin çıkarılması için tekrarlayan burun ucu ameliyatları yapılmış olan hastanın, normalde belli belirsiz olması gereken burun ucundaki kesi alanının da oldukça belirgin olduğu görülmektedir. Burun ucu bölgesi çok dikkat çeker ve genel yüz görünümünde çok önemli bir yere haizdir. Bu bölgeye yönelik meydana getirilen ameliyatlarda, endüstriyel ürün kullanımı olabildiğince azaltılmalıdır.

Burun ucu estetiği rahat bir ameliyat mıdır?
Burun ucu estetiği

Burun ucu estetiği, burun estetiği ameliyatına bakılırsa daha rahat ve tek başına nazal septum deviasyonuna yönelik meydana getirilen deviasyon ameliyatından ise daha zordur. Aslına bakarsak, zorluk ya da kolaylık göreceli bir kavram olsa da; tamponsuz, bandajsız, atelsiz ve morluk olmaksızın yapılabilen bu işlemler, eskisi kadar zor değildir.

Burun ucu kaldırma
Burun ucu kaldırma

Burun ucu kaldırma (yahut burun kaldırma estetiği), burun ucunun şeklinde dğişiklik yapılmaksızın sadece; burun ucunun üst dudak ile olan açısının değiştirilerek yukarıya doğru yönelmesinin sağlandığı işlemlerdir. Burun ucu kaldırma işlemi özellikle, burun ucu düşük, gevşek ve burun ucu desteğinde zayıflık olan, ince burun ucu ypısı olan ve burnu çok fazl kemerli olmayan hastalar için uygundur. Burun ucu estetiğinin bir parçası olarak da meydana getirilen burun ucu kaldırma işlemleri çok farklı teknklerle yapılabilmektedir. Bu teknikleri aşağıdaki işekilde özetlemek mümkündür:

Burun ucu kaldırma – Burun kaldırma- Burun kaldırma ameliyatı- İple burun ucu kaldırma (burun askılama, burun akısı yahut burun ucu askısı) yöntemi: Burun ucu kalıcı dikiş materyalleri ile yukarıya doğru kaldırılmaktadır, Bu konu ile ilgili aşağıda daha çok bilgi bulabilirsiniz (tek bir dikiin burun ucunu kalıcı olarak tutabileceğine inanmadığım için ve bu dikişin vücut tarafınca kabul edilmemesine bağlı olarak, burun derisinde kalıcı renk değişikliği ve dikiş materyalinin deri altından dışarı çıkmasına rastlamış olduğum hastalar olduğundan pek tercih etmiyorum).

– Dolgu ve botoks ile burun ucu kaldırma: Geçici yahut kalıcı dolgu malzemeleri ile burun ucunun dolgunlaştırılarak dik görünüm sağlanması veya botoks ile burun ucunu aşağıya çeken kasların geçici felç edilmesi şeklinde burun ucunda dikleşme elde edilmesidir.

– Eksternal sturt greft yöntemi ile burun ucu kaldırma: Aşağıda daha detaylı bilgiler bulableceğiniz bu yöntemde, burun septumundan elde edilmiş kıkırdak greft ile kalıcı ve doğla olarak burun ucu kaldırılması yöntemidir. Bu greft burun ucuna tünel açılarak yerleştirilmektedir.

– Burun ucu ameliyatı şeklinde burun ucu kaldırma: Klasik açık teknik yahut kapalı teknik burun ucu estetiği ameliyatı şeklinde, burun ucunun kalıcı olarak dikleştitirilmesi işlemidir.

Mevzu ile ilgili daha önceden hazırladığım benzer makele: Farkli Bir Burun Ucu Kaldırma Yöntemi: Eksternal Strut Greft

Burun kaldırma ameliyatı fiyatı
Burun ucu kaldırma fiyatı kullanılan tekniğe ve hastaneye bakılırsa değişmektedir. Burun kaldırma işlemi olarak cerrahi, kalıcı ve endüstriyel ürün kullanılmaksızın yapılan uygulamaları yeğliyorum ve genelikle steril hastane ameliyathanalerinde işlemleri yapıyorum. Gene klasik bir ifade olarak, hastaneye, beraber burun içinde nefese yönelik bir işlem yapılıp yapılmamasına ve kullanılan malzemelere bakılırsa burun kaldırma fiyatları değişebilmektedir. Genel anlamda burun ucu kaldırma operasyonu fiyatları 2500 – 4500 Tl içinde değişmektedir.

Burun ucu dolgusu
Burun dolgusu

Burun dolgusu uygulamaları (burun ucu dolgusu – ameliyatsız burun ucu estetiği), kalıcı veya geçici özellikte olan ve burun ucu bölgesine enejkte edilen materyaller kullanılarak yapılmaktadır. Uygulamaların geçici olması ve deride renk değişikliği, ülserasyon, nodül oluşumu, allerjik reaksiyon ve doku kaybı şeklinde riskleri bulunduğundan burun dolgusu uygulamalarını sık yapmıyorum.

Burun dolgusu iyi mi yapılır?

Burun dolgusu, önceden ameliyat yapılmış ve burun yüzeyinde farklı asimetrik alanların olduğu hastalara, ameliyat yaptırmak istemeyen ya da ameliyata engel oluşturacak sağlık sorunları olan hastalara da yapılabilir. Yandaki, animasyonda görüldüğü şeklinde burun dolgu uygulaması ile burun yüzeyi daha pürüzsüz bir hale getirilebilir. Yukarıdaki fotoğrfta gösterilen kalsiyum hidroksi apatit içeren dolgu malemelerini daha sık tercih ediyorum.

Burun dolgusunun riskleriYandaki fotoğraf, http://www.Makemeheal.Com internet adresinden alıntılanmış ve burun ucu dolgusu daha sonra, ortaya çıkan doku reaksiyonunu göstermektedir. Yurtdışında, kontrolsüz ve yaygın olarak dolgu uygulamaları yapılmaktadır. Özellikle uzak doğu ülkelerinde, burun dolgusu çok dık yapıldığından, bu işlemin riskleri ile ilgili vakalar da en çok bu ülkelerden bildirilmektedir.

Mevzu ile ilgili tarafımca yazılan ve burun dolgusu uygulamalarının riskleri ile ilgili aşağıdaki biroldukça farklı makaleyi bulabilirsiniz: Medikal Burun Estetiği (Medikal Rinoplasti) İle İlgili Önemli detaylar / Burun Şekillendirme Ameliyatları ve İşlemleri / Ameliyatsız Burun Estetiği, Burun Dolgu Materyalleri / Burun Dolgu Materyallerinin Riskleri / Yeni Bir “Burun Dolgusu Videosu” Yayınladık! / Hyaluronik Asit İçeren Dolguların Avantajları ve Uygulama ayrıntıları / Cilt Dolguları İle İlgili “Amerikan besin ve İlaç Dairesi – FDA” Bilgilendirme Sayfasının Özeti

Burun dolgusu fiyatı
Burun ucu dolgusu fiyatı kullanılan dolgu materyalinin kalitesi, özellikleri ve emilme süresine gore değişebilmektedir . Ortalama fiyatı 1000 – 2000 TL arasında değişmektedir (burun ucu estetiği fiyatlarına bakılırsa daha uygun sadece geçici ve yukarıkdaki riskleri içeriyor!).

İple burun ucu kaldırma
İple burun ucu kaldırma

İple burun ucu kaldırma

İple burun ucu kaldırma (burun askılama yöntemi – burun askısı – dikişle burun ucu kaldırma yöntemi – iple burun estetiği), kalıcı dikiş materyalleri ile burun ucunun yukarıya doğru asılmasından ibarettir. Kalıcı olmaması, dikiş materyallerinin süre içinden ciltten görünür hale gelmesi, dikiş reaksiyonları şeklinde riskeleri bulunmaktadır.

İple burun ucu kaldırma riskleri

Yukarıdaki fotoğrafta, iple burun ucu kaldırma işlemi meydana getirilen hastanın, dikiş ipliğinin düğümlendiği bölgede, deri altından görünür biçimde olması ve burun ucunda zamanla sola doğru dönme olması dikkat çekmektedir. Diğer burun kaldırma tutarlarına nazaran iple burun kaldırma fiyatları daha uygun ol sa da; yukarıkdai negatif özelliklerinden dolayı pek tercih etmedğimim bir uygulamadır.

Mevzu ile iglili daha ayrıntılı olarak hazırladığım aşağıdaki yazıları bulabilirsiniz:

. Burun Şekillendirme Ameliyatları ve İşlemleri
. Burun Askı Yöntemi: Geçici ve Gereksiz Bir Yöntem Olabilir!
. İple burun estetiği

Eksternal strut greft yöntemi ile burun ucu kaldırma
Eksternal strut greft yöntemi ile burun ucu kaldırma

Eksternal strut greft ile burun ucu kaldırmaBu yöntemde, burun içinden, nazal septumdan alınan yaklaşık 5 mm x1.5 santimetre boyutlarında kıkırdak greft, burun ucuna tünel açılarak yerleştirilmektedir. Lokal anestezi altında ve bandajsız, tamponuz olarak uygulanabilen bu yöntemde, kıkırdağın alt ucunun, üzt dişin tutunduğu kemğin üst kısmına oturması gerekmeketdir. Bu şekilde, burun ucunda, kalıcı bir ikleşme sağlanabilmektedir. Bu yöntemle burun ucu kaldırılan br hasta fotoğrafı yukarıda ve diğerini de aşağıda bulabilirsiniz.

Eksternal strut greft yöntemi ile burun ucu kaldırma

 

Eksternal Strut Greft Yöntemi – Burun Ucu Kaldırma – Burun Kaldırma – Burun Ucu Düşmesi Tedavisi – Burun Ucu Sarkması Tedavisi – Nasal Tip Lifting – Nose Lift – Nose Lift Surgery – Lift Nose – Nose lift

Eksternal Strut Greft Yöntemi – Burun Ucu Kaldırma – Burun Kaldırma – Burun Ucu Düşmesi Tedavisi – Burun Ucu Sarkması Tedavisi – Nasal Tip Lifting – Nose Lift – Nose Lift Surgery – Lift Nose – Nose liftEksternal Strut Greft Yöntemi – Burun Ucu Kaldırma – Burun Kaldırma – Burun Ucu Düşmesi Tedavisi – Burun Ucu Sarkması Tedavisi – Nasal Tip Lifting – Nose Lift – Nose Lift Surgery – Lift Nose – Nose liftEksternal Strut Greft Yöntemi – Burun Ucu Kaldırma – Burun Kaldırma – Burun Ucu Düşmesi Tedavisi – Burun Ucu Sarkması Tedavisi – Nasal Tip Lifting – Nose Lift – Nose Lift Surgery – Lift Nose – Nose liftEksternal Strut Greft Yöntemi – Burun Ucu Kaldırma – Burun Kaldırma – Burun Ucu Düşmesi Tedavisi – Burun Ucu Sarkması Tedavisi – Nasal Tip Lifting – Nose Lift – Nose Lift Surgery – Lift Nose – Nose lift

mevzu ile ilgili daha önceden hazırladığım benzer makaleler: Tamponsuz Burun Ucu Estetiği / Eksternal Strut Greft Yöntemi İle Burun Ucu Kaldırma

Botoks ile burun ucu kaldırma
Botoks ile burun ucu kaldırma işlemi, burun ucu ve burun kernarlarındaki, burun ucunu aşağıya çeken kasların yakaşık 6 ay süre ile botoks enjeksiyonu yapılarak felç edilmesi işlemidir. Geçici olması nedeniyle pek tercih etmediğim bir uygulama.

Açık teknik burun ucu kaldırma

Önceden burun ameliyatı olmuş ve burun ucunda destek dokusu kaybı olmuş olan hastalarda ve travma sonrası burun ucunda düşme ortaya çıkan hastlarda açık teknik burun ucu kaldırma işlemi gerekebilmektedir.

Açık teknik burun ucu kaldırma – düşük burun ucu tedavisi – burun ucu kaldırma – burun ucu kaldırma ameliyatı – burun kaldırma ameliyatı – burun ucu kaldırma öncesi ve sonrası görselleri – burun ucu estetiği – gülerken burun ucunda sarkma – burun ameliyatı sonrası burun ucu düşmesi – open technique nasal tip lifting – nose lift – nose lift surgery – nose lift surgery cost – lift nose – nose lift cost – tip rhinoplasty – rhinoplasty tip – nose tip rhinoplasty – nasal tip rhinoplasty – tip rhinoplasty procedure – tip of nose rhinoplasty – drooping nose tip rhinoplasty – rhinoplasty tip only – rhinoplasty tip of nose – rhinoplasty tip correction – tip correction rhinoplasty – rhinoplasty for tip of noseaçık teknik burun ucu kaldırma – düşük burun ucu tedavisi – burun ucu kaldırma – burun ucu kaldırma ameliyatı – burun kaldırma ameliyatı – burun ucu kaldırma öncesi ve sonrası görselleri – burun ucu estetiği – gülerken burun ucunda sarkma – burun ameliyatı sonrası burun ucu düşmesi – open technique nasal tip lifting – nose lift – nose lift surgery – nose lift surgery cost – lift nose – nose lift cost – tip rhinoplasty – rhinoplasty tip – nose tip rhinoplasty – nasal tip rhinoplasty – tip rhinoplasty procedure – tip of nose rhinoplasty – drooping nose tip rhinoplasty – rhinoplasty tip only – rhinoplasty tip of nose – rhinoplasty tip correction – tip correction rhinoplasty – rhinoplasty for tip of nose mevzu ile ilgili detaylı bilgiler bulabileceğiniz link >> Açık Teknik Burun Ucu Kaldırma (Open Technique Nasal Tip Lifting)

erkek burun ucu kaldırma
adam burun ucu kaldırma

adam hastalarda çoğu zaman, burun tıkanıklığı tedavisi esnasında, burun ucu kaldırma işlemleri de yapılabilmektedir. Burun ucu kaldırma, burun içindeki dar hava yollarının genişlemesine ve bu şekilde hastanın hem güzel duyu hem de fonksiyonel problemlerının çözümüne katkı sunmaktadır.

Erkek burun ucu estetiği

adam burun ucu estetiği, bayan burun ucu estetiği ameliyatından çok farklı olmamakla birlikte, anatomik olarak bayan hastalardaki burun ucunun erkek hastaların burun ucuna nazaran ortalama 10 derece yakın daha kalkık olması, burun ucu derisinin erkek hastalarda genel anlamda daha kalınca olması, burun ucunun bayan hastalara bakılırsa genelde daha kalın olması benzer biçimde temel bazı değişiklıklar mevcuttur. Burun ucu estetiği operasyonları, burun ucu kaldırma işlemine ilave olarak, burun ucu şeklinde değişiklik yapılması ihtiyaç duyulan hastalar için uygundur (örneğin burun ucu geniş ve düşük olan bir hastada, burun ucu kaldırma işlemi tek başına burun ucunun daha belirgin olarak geniş görünmesine neden olabilmektedir. Bu hastalarda, burun ucu kaldırma + burun ucu daraltma işlemlerini içeren, klasik burun ucu estetiği ameliyatı planlanması idealdir). Adam burun ucu estetiği fiyatı hastaneye, birlikte meydana getirilen işlemlere, kullanılan malzmelere bakılırsa değişebilmektedir. Erkek burun ucu operasyonu ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarını yukarıda bulabilirsiniz.

Burun ucu daraltma
Burun ucu daraltma işlemleri, genelikle standart burun ucu estetiği ameliyatlarının bir parçasıdır. Bununla beraber, burun deliğinin hava yolu kesit alanını azaltan ve benim çok sevmediğim “alar base rezeksiyonu” teknikleri de mevcuttur.

Burun kanatlarını daraltma

Burun ucu küçültmeNormalde, yalnız burun ucu daraltılması veya burun ucunun azca oranda öne doğru yönlendirilmesi zaten burun ucunun dar görünümü için yeterlidir. Bu yukarıda gösterilen teknik, zenci hastaların burun ucundaki şeklinde, aşırı büyük ve geniş burun kanatlarının, küçültülmesi amacıyla yapılmaktadır. Yukarıdaki ve yandaki fotoğraflarda, burun kanatlarını daraltmaya yönelik meydana getirilen iki ayrı uygulama fotoğrafı görülmektedir. Bu şekilde burun ucu değil, burun kanatlarında daralma sağlanmaktadır. Burun ucunu daraltmak için, burun ucununa kıkırdak ya da kıkırdak zarı ile meydana getirilen dolgu uygulamaları ve burun ucu dikleştirme yeterlidir.

Burun ucu daraltma

Yukarıdaki fotoğrafta, açık teknikle burun ucunda daraltma işlemi meydana getirilen hastanın burun ucu fotoğrafı görülmektedir. Ameliyattan 2 ay sonraki bu fotoğrafta, burun ucundaki kesi alanı seçilememektedir.

Burun ucu daraltma – Burun daraltmaBurun ucu daraltma işlemi, her süre basit ve sıradan bir uygulama değildir. Burun ucu derisi kalın olan hastalarda, işlem sonrası çok uzun süreli burun ucu ödemi olabileceği gibi; burun ucunda kafi mijtarda incelme sağlanması da zordur. Burun derisin, inceltmeye yönelik işlemlerin de lave yapılması gerekebilmektedir. Burun ucu cildi ince yapılı olan hastalarda, işlem sonrası çok erken dönemde ameliyatın tesiri farkedilebilir ve ameliyat esnasında, bayağı tekniklerle burun ucu daraltılması sağlanabilir. Yandaki fotoğrafın üzerini tıkladığınızda animasyonu büyük boy olarak görebilirsiniz.

Burun ucu daraltma ameliyatı fiyatı
Burun ucu daraltma işlemi aslaında çoğu zaman burun ucu estetiği ameliyatının bir parçası olarak yapılmaktadır. Bundan dolayı burun ucu estetiği ameliyatı fiyatı her neyse aslen, bu işlem bedeli de o kadardır. Gene klasik bir ifade olarak, hastaneye, birlikte kıkırdak eğriliği ve burun eti ameliyatı şeklinde işlemlerin yapılıp yapılmamasına ve kullanılan malzemelere nazaran işlem bedeli değişebilmektedir. Geçici ve riskleri bulunan, endüstiryel ürünlerler, dolgu mazlemeleri ile yapılan burun ucu işlemlerini pek uygulamıyorum ve bu işlem ücretleri de kullanılan dolgu malzemesine göre değişmektedir.

Aşırı burun ucu küçültme yapılmasının riskleri!
Burun delikleri daraltma, burun deliklerini daraltma, burun küçültme kadınlar kulübü, mandal burun, burun ucunu küçültme, burun ucu kucultme, burun kanadı estetiği, burun ucu düşüklüğü

Burun ucu geniş olan hastalar, burun delikleri daraltma veya burun ucunu küçültme işlemlerini araştırarak, yanlış bir kanı ile mümkün olan en dar burun ucunun elde edilebilmesi mevzusunda düşünce bildirebilmektedir. Burun ucundaki burun kanadını oluşturan kıkırdaklar ne kadar daraltılır ve burun ucu ne kadar küçük hale getirilirse, burun içi hava yolu direnci de o kadar (hatta çok daha farklı bir oranla) artar. Yani Afrika’ daki geniş ve sert yayvan burun ucu yapısı, nefes alırken minimum dirençle hava girmesi ve burun kanadının çökerek hava yolunu kapatmaması için ideal yapıdadır. Burun deliklerini daraltma işlemleri planlanırken, hastanın göz genişliği, dudak genişliği, elmacık kemikleri, yüzünün geniş yahut ince uzun yapılı olup olmaması şeklinde biroldukça faktör değerlendirilmelidir. Yukarıdaki fotoğrafta, iri gözlü ve geniş dudaklı bir bir bayanda normalden birazcık dar burun ucu ve ufak burun delikleri görülmektedir. Burun ucu düşmesi olan hastalarda olduğu gibi; dar burun ucu olan hastalarda da, burun ucu hava yolu kesit alanı normalden azdır ve hava zor girmiş olduğu şeklinde; hastanın önden bakıldığında naturel olmayan bir burun görünümüne haiz olmasına neden olabilir. Birçok burun ucu küçültme işlemi mevcuttur. Genellikle hastanın burun nefesini arttırarak burun ucunda daralmanın sağlandığı burun ucu kaldırma + burun ucunun sadece üst kısmının daraltılması işlemini yeğliyorum.

Burun ucu daraltma – Burun daraltma

Bu sayfada (üst taraf ve yandaki sütunda), burun kanadının kıkırdaklarının aşırı zayıflatılması sonucu alar kollapsın ortaya çıkabileceği, burnun en dar havayolu bölgesi olan nazal valv bölgesi, burun kanatlarını daraltmak amacıyla yapılan ve burun nefesini negatif etkileyebilecek çeşitli işlemler ve burun ucu estetiğinin riskleri hakkında detaylı bilgiler, animasyon resimleri, burun daraltma işlemi ve öncesi fotoğrafları, benzer makalelerin linklerini, bulabilirsiniz.

Burun kanadı estetiği, kişiye özel planlanmalı ve hastanın burun fonksiyonlarının korunması hatta daha iyi hale getirilmesi amaçlanmalıdır. Mandal burun, sıkma burun, plastik burun gibi yapmacık burun şekillerinin ortaya çıkmaması için burun anatomisine gereksiz aşırı müdahaleden kaçınılması gerekmektedir. Burun ucun normalden çok minik hale gelen farklı hastalar için kulak kepçesi kıkırdağından doku transferi veya burun ucuna ilave kıkırdak eklenmesi benzer biçimde çok daha zor işlemlerin yapılması gerekebilmektedir.

Geçici burun ucu estetiği ve riskleri
Geçici burun ucu estetiği (burun dolgusu, medikal burun ucu estetiği, ameliyatsız burun ucu estetiği) genellikle dolgu malzemeleri ve botoks kullanılarak yapılmaktadır. Bu olgu malzemeleri önce geçici ve kalıcı olmak üzere iki ana başlıkta ayrılmakta ve geçici dolgu malzemeleri de, hızlı eriyen ve geç eriyen olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Genellikle 6 ayda eriyen dolgu malzemeleri dıklıkla kullanılmaktadır.

Dolgu malzemelerinin “eriyebilir” özellikte olması “risksiz” olduğu anlamnıa gelmemektedir. Özellikle Asya bölgesinde, hanımefendilerin burunları basık olduğundan burun dolgusu ile burun ucunda daha avrupayi bir görünüm elde edilmeye çalışılmaktadır. Özellikle burun dolgusu riskleri ile ilgili arama icra ettiğinızda, bu ülkelerden yayınlanmış olanburun ucunda düşme, gangren, renk değişikliği, allerjik reaksiyon ve enfeksiyon gibi olası burun dolgusu komplikasyonlarının yayınlandığı görülebilmektedir. Bunların haricinde Japonys’ da bir bayanın damar ierisine dolgu malzemesi yapılmasına bağlı oalrak yanak bölgesinde gangren ve doku kaybı olduğu bile bildirilmişti. Amerikan gıda İlaç Dairesi (FDA), bu dolgu malzemelerinin, burun ve özelikle burun ucuna çok sınırlı uygulanması icap ettiğini raporlamıştır.

Burun ucu estetiği teknik ve hasta seçimi
Burun ucu estetiğiBurun ucu estetğğinde iki temel teknik, “açık teknik burun ucu estetiği” ve “kapalı teknik burun ucu estetiği” olarak ayrılabilmektedir. Burun ucu estetiği ve burun ucu kaldırma işlemleri tek başına aşırı kemerli burunlar için uygun değildir. Burun ucuna meydana getirilen bayağı müdahaleler, burun kemiğindeki problemlerın çözümü veya maskelenmesi için her süre yeterli değildir. Hasta seçiminde, bburun ucu desteği, burun ucunun genişliği, deri özellikleri, burnun kemerli olup olmaması ve burun kalınlığının yüzle uyumlu olup olmamasına dikkat edilmelidir. Burun ucu estetiği ve burun ucu kaldırma işlemlerinde teknik ve hasta seçimi, doktor muayenesinden sonrasında belirlenmelidir.

Açık teknik burun ucu estetiği sonrası, burun ucunda çok iz kalır mı?
Açık teknik burun ucu estetiği çok sevmiş olarak icra ettiğim bir ameliyat. Kapalı teknikte yapılması daha zor olan, kıkırdak zarlarını soyup yeniden burun ucuna doldurabilmem, burun ucuna kıkırdak desteğini çok daha basit yapılandırabilmem, mükemmel anatomik egemenlik ve elbette alışkanlık bu yöntemi tercih etmemdeki birkaç neden. Burun ucun estetiği sonrasında, ilk birkaç hafta dikiş bölgesine antibiyotikli krem / pomatlar daha sonra, doku skarına bağlı izi azaltabilmek için Contractubex jel gibi ilaçları öneriyorum. çoğu zaman 2. Aydan sonra bur bölgedeki iz gözle görelemeyecek kadar iyileşir. Aslına bakarsanız kesi alanı, burunda görülmesi en zorluk derecesi yüksek burun ucunun alt kısmıbe yapılmaktadır. Aşağıda işlem sonrası 2. Hafta ve 1. Ayda çekilen burun ucu fotoğraflarını görebilirsiniz.

Açık teknik burun ucu estetiği, 2. HaftaAçık teknik burun ucu estetiği, 2. Hafta

Burun ucu estetiği sonrası 1. Ay

Scarex JelAçık teknik burun ucu estetiği ameliyatlarında kullanılan 5 köşeli clt kesisi izi genellikle özel bir iz giderici kullanılmadan güzel duyu bir halde görünmeze yakın hale gelmiş olarak iyileşmektedir. Daha önceden her hangi bir cilt kesisi ya da yaralanma hemen sonra aşırı iz kalan yahut abartılı yara iyileşmesi olan hastalarda, kesi izine özel bakım uygulanması gerekebilmektedir. Genellikle hastalarıma ilk 3 hafta, kesi alanına sürülmek üzere antibiyotikli krem uygulamalarını öneriyorum. Dikişler alındıktan ya da düştükten sonrasında, genelde 3 gün içinde dikiş bölgeleri kapanır ve yara izi gidermeye yönelik yardımcı ürünler (Cotractubex jel, Scarex Jel …) kullanılabilir. Scarex jel içinde 3 ayrı silikon türü bulunmaktadır. Açık olmayan yara veya kesi üzerine günde 2-3 kez ince tabaka halinde sürülerek kullanılabilir. Bu ürünler eczanelerde satılmaktadır. Bu biçim ürünlerin genel anlamda 2 aya yakın süre kullanılmasını öneriyorum. Açık teknik burun ucu estetiği ameliyatlarında uygulana kesi ici, burnun alt tarafında, az güneş gören ve az dikkat çeken bir bölgededir. Herhangi bir cilt kesisi yahut yaralanmaya bağlı önceden aşırı oranda derisinde yara izi kalmış olan hastaların ameliyat öncesinde doktorlarını uyarmaları gerekmektedir.

Burun ucu estetiği ameliyatını SGK karşılar mı?
Burun ucu estetiği ve burun estetiği ameliyatları normalde, estetik fakatçlı yapılan işlemler olduğundan SGK ve özel sigortaların kapsamı dışındadır. Özel sigortalar, bu tür estetik işlemler, fonksiyonel burun tıkanıklıklarına yönelik meydana getirilen ameliyatlarla beraber yapıldığında ağırlıklı fatura ödeme sistemini getirebilmektedir. Burun kıkırdağı, alt kısımda dışarıya doğru yer değiştirmiş (kaudal septum deviasyonu) olan hastalarda, işlem zorunlu olarak burun ucu estetiği şeklinde yahut açık teknikle yapılabilmektedir).

Kaudal septum deviasyonu tedavisi

Yukarıdaki fotoğrafta, burun septumun en alt bölümü (kaudal septum bölümü – burun ucu desteği için en önemli septum bölümü)’ nde eğrilik olan hastaya, burun ucu estetiği ile aynı teknikle meydana getirilen açık teknik kıkırdak eğriliği ameliyatı (açık smr ameliyatı, açık septoplasti operasyonu) sonrası burun ucu görünümü mevcuttur. Kapalı teknikle eğri kaudal septumun çıkarılması, burun ucu edestetiğinde azalmaya neden olabilir. Hastada, burun ucuna ilave olarak destetk kıkırdak greft (strut greft) yerleştirilmiştir.

Burun ucu estetiği sonrası sigara kullanılabilir mi?
Burun ucu estetiği ameliyatı hemen sonra, sigra kullanılması doku iyileşmesini farklı şekillerde negatif etkileyebilir. Kurum ve partiküllerin ameliyatlı sahaya yaışması, nikotinin kanlanma üzerine etkisi, sıcak dumanın doku ödemini arttırması ve dolaylı yoldan enfeksiyon riskinde artışa neden olabilir. Bu yüzden, burun ucu estetği sonrasında birkaç hafta sigara içilmemesi ve digara dumanına maruz kalınmaması idealdir.

Burun ucu estetiği sonrası gözlük takılabilir mi?
Burun ucu estetiğinde, adından da anlaşıldığı benzer biçimde yalnız “burun ucu” na yönelik işlemler yapılmaktadır. Burun kemiğine dokunulmadığından, kemik züerine oturan gözlüklerin takılmasında problem yoktur. Hastalarımızın içi rhat etsin diye ameliyat sonrası 2-3 hafta, lens kullanmalaını sonrasında yeniden gmzlüklerini takmalarını öneriyorum. Burun ucuna oturan gözlüklerin yaklaşık 2 ay süresince takılmaması uygundur.

Burun ucu estetiği sonrası duş alınabilir mi?
Burun ucu estetiği daha sonra, hastalarıma 3 hafta burun içerisine, deterjanlı, sabunlu yahut şampuanlı şehir şebeke sularını kaçırmamalarını öneriyorum. Steril tazyiklandırılmış deniz ya da okyanus suyu spreylerin burun içerisinin temizlenmesi için kullanılmasını önermekteyim. Şu ana kadar enfeksiyon olan hasta görmedim sadece, burun ucuna meydana getirilen kesi hatlarına, ameliyat sonrası erken dönemde, steril olmayan su içeriklerin temas etmesi uygun değildir. 3 haftadan sonra banyoda serbest duş alınabilir. Banyoda, burun ucundaki kesi alanına yağlı, antibiyotikli pomatların sürülmesini öneriyorum.

Burun ucu estetiği ameliyatı sonrası havuza girilir mi?
Burun ucu estetiği olan hastalarıma, 3. Haftadan sonra aşırı güneşlenmeden denize girebileceklerini söylüyorum. Bunun haricinde havuz suyundan birazcık korkuyorum! Bunun sebebi, otellerimizde çoğu zaman çok ucuz bir havuz temizleme sitemi olan “klorlama” yapılmaktadır. Klorun yara iyileşmesİyonizasyon sistemi ile temizlenen havuzlara girilmesi daha güvenlidir.

Burun ucu estetiği ameliyatı sonrası erken dönemde güneş ışınları zararlı mıdır?
Burun ucu estetiği meydana getirilen hastalarda, deri özelliklerine ve yapılan işlemlerin miktarına gore değişen miktarlarda burun ucu ödemi ve doku işliği ortaya çıkmaktadır. Burun ucu estetiğinden sonraki ilk iki hafta güneş ışınlarına yoğun maruziyet, doku ödeminde artış ve burun kanamasına niçin olabilmektedir. Sıcakta, vücudumuzda ısı kaybedilmesi için damarlarda genişleme ortaya çıkar. Cerrahi işlem uygulanan sahada bununun tesiri ödem artışı ve kanama olarak ortaya çıkabilir.

Burun ucu estetiği ameliyatı lazerle yapılır mı?
Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Merkezi

Bazı hastalarda, lazerle meydana getirilen tüm işlemlerin daha iyi ve daha az travmatik olduğu yönünde bir yanlış düşünce bulunabilmektedir. Lazerle, doku inceltme, doku buharlaştırma, burun ucu derisindeki damalı görünümün tedavisi, doku kesilmesi benzer biçimde biroldukça işlem yapılsa da; burun ucu estetiğinin tümü lazerle yapılamaz. Burun ucu derisinde yanık hasarı ortaya çıkması durumunda, çok dikkat çeken bir iyileşme dokusunun gelişmesine enden olabilir. “Lazerle burune estetiği” şeklinde bir ihtimal kampanyalara mevzu edilen, bilimsellikten uzak gerçekçi olmayan tekniklerin burun ucu içinde söylenmesi aynı şekilde yanlıştır.

Deviasyon Ameliyatı Sonrası Burun Ucunda Düşme nasıl Ortaya Çıkabilir?

Deviasyon ameliyatı sonrasında burun ucu düşmesi ortaya çıkması mevzusunda hazırlanmış olan yukarıdaki video ile ilgili detaylı bilgiler bulabileceğiniz bağlantı >> Deviasyon Ameliyatı Sonrası Burun Ucunda Düşme ya da Şekil Bozukluğu iyi mi Ortaya Çıkabilir?

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *