ERKEKTE BURUN ESTETİĞİ NASIL OLMALI ?

ERKEKTE BURUN ESTETİĞİ NASIL OLMALI?

Rinoplastide erkek burun estetiği ve tasarımı hanım burun estetiği ve tasarımından çok daha değişikdır. Erkek burun şekli ve profili, erkeksi, keskin, yüzün genel hatları ile uyumlu ve dengeli olmalıdır. Burun estetiği operasyonu sonrası, ameliyat olduğunun anlaşılmaması adam burun estetiğinde en önemli hedef olmalıdır.

Burun estetiği

ERKEK TİPİ BURNUN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Erkek tipi burunda, burun sırtı ile burun ucu aynı düzlem üzerinde olmalıdır. Hatta gerekirse erkeksi yüz hatları ile uyumunu sağlamak için burun sırtında çok hafifçe bir kemer bırakılabilir. Çok muntazam bir burun yapısı erkekte feminen bir görünüm ortaya çıkmasına yol açabilir. Kadın tipi burunda olduğu şeklinde burun ucu, burun sırtından 1 – 2 mm yüksekte olmamalıdır. Ek olarak adam tipi burunda, burun ile dudak açısı 90 derce yöreında olmalıdır. Bu maskülen, güçlü, kararlı ve estetik bir yüz ifadesinin ortaya çıkmasını sağlar.

ERKEKLERDE BURUN ESTETİĞİNDE BAŞARIYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Öncellikle burun derisinin kalitesi, erkeklerde de burun ameliyatının sonucunu direkt etkiler. Ek olarak erkekte burun ile beraber, alın ve çene ucu da tam değerlendirilmeden yahut uyumlu hale getirilmeden burun estetiği operasyonu noksan kalır. Çünkü burnun şekli tam olarak ortaya çıkmaz. Bu nedenle burun şekli tasarlanırken yüz bir bütün olarak değerlendirmeli ve altın orana uyumlu hale getirilmelidir.

ERKEKLERİN BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMA NEDENLERİ NELERDİR?

Burun estetiği tüm dünyada en çok talep edilen ve en çok uygulanan estetik operasyonların başlangıcında yer alır. Kadınlar arasında çok daha yaygın olmasına karşın, erkekler tarafından da her geçen gün talep artmaktadır. Adamların burun estetiği yaptırma sebeplerinin en başlangıcında fonksiyonel sorunlar gelmektedir. Nefes alma problemi bununla beraber horlama ve uyku apnesine de yol açabilir. Bu rahatsızlıklar ise kişide yaşamsal tehlike oluşturacak kadar ciddi sıhhat sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden erkekler öncellikle nefes alma sorunlarını gidermek için burun ameliyatı olma kararı alırlar.

Burundaki işlevsel problemlerın nedeni ise genellikle şekil bozukluklarıdır. şu demek oluyor ki burunda nefes alma problemi varsa bununla beraber ne olursa olsun deviasyon şu demek oluyor ki eğrilik problemi da bulunur. Estetik cerrahi ile nefes almaya engel olan burun problemlerı giderilirken beraberinde erkeksi ifadeyi koruyacak şekilde şekil düzeltme işlemi de yapılır.

Erkek tipi burun estetiğinde tecrübeli bir cerrah seçildiği sürece ameliyat olduğu belli olmayan, erkeksi ifadeyi koruyan ve nefes alma işlevini sağlıklı bir şekilde yerine getiren naturel görünümlü buruna kolaylıkla sahip olunabilir.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *