Göğüs Büyütme Ameliyatları Hakkında Genel Bilgi

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Bu yazımızda Göğüs Büyütme Ameliyatları Hakkında Genel Bilgiler verecek daha detaylı yazıları önümüzde ki günlerde sizlerle paylaşacağız.

Göğüs  Büyütme Ameliyatları
Gelişimsel olarak memeleri ufak olan genç hanımlar yada yirmili yaşlarında göğüslerinin boyutu ve dolgunluğundan memnun olup otuzlu yaşlarla beraber kilo alıp vermelerin, çocuk doğurup emzirmelerin ve ilerleyen yaşın da etkisiyle göğüs dolgunluğunun azalması şikayeti ile hanımlar meme büyütülmesi için yöntemler aramaktadırlar.

Meme Büyütme Ameliyatları

Göğüslerin Büyütülmesi İçin İlaç veya Kremler Kullanılabilir mi?

Bu amaçla çeşitli ilaçlar veya kremler denenmektedir. Sadece meme büyütülmesi için tek etkili yol ameliyattır ve meme büyütülmesi için bilimsel olarak etkili olduğu gösterilmiş bir ilaç yoktur. Meme büyütülmesi için özellikle sınırlı büyütmelerde yapılabilen yağ enjeksiyonları dışında en sık kullanılan ve en etkili yöntem meme protezleri ile yapılan meme büyütme ameliyatlarıdır. Silikon jel ya da serum fizyolojik içerebilen meme protezleri, 1964 yılından beri kullanılmaktadır ve meme protezlerinin herhangi bir sağlık problemine yol açmadığı gösterilmiştir.

Meme Protezi Olan Bir kadın Süt Verebilir mi?

Meme protezi olan genç bir hanımın hamileliği yada emzirmesi üzerinde protezlerin olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır.

Meme Protezi İle Meme Büyütme Ameliyatları Kimlere Yapılabilir?

Meme protezi konulmuş olan hastaları kabaca 2 gruba ayırabiliriz. Birinci grupta, memeleri gelişimsel olarak ufak olan ve mevcut durumundan daha büyük memesi olmasını isteyen hastalar yer alır. İkinci grupta, memelerinin boyutu eskiden iyi olup yaşın ilerlemesi, hamilelik ve emzirme veya aşırı kilo alıp verme sonucu memelerinin hacim kaybetmesi hastaların ifadesiyle göğüslerinin içinin boşalması sebebiyle memelerinin eski hacmini kazanması ve dikleşmesi için ameliyat olan hastalar yer verilmiştir. İkinci gruptaki hastalarda kimi zaman bir tek meme protezi konularak memeyi toparlayıp dikleştirmek mümkün olmayabilir ve bu durumda meme protezi ile meme hacmi kazanmıştırrılırken gevşemiş deri ve meme dokusunu toparlayabilmek için meme dikleştirme ameliyatı eklemek gerekebilmektedir. Meme büyütme ameliyatları ortalama 1,5- 2 saat devam eden ameliyatlardır ve bu ameliyatlardan sonra averaj iyileşme süreci 1 hafta- 10 gündür.

Meme Protezi İle Göğüsler Ne Kadar Büyütülür?

Meme protezi konulacak hasta plastik cerraha başvurduğunda ilk muayenesinde vücudunun ölçülerine ve memesinin mevcut şekli ve boyutuna nazaran naturel bir sonuç elde edilebilmesi için ne boyutta ve ne şekilde bir protezin hangi plana konulacağı hakkında doktorundan data alır. Daha önce yapılan ameliyat resimleri üzerinden hangi boyutta bir protezle nasıl görüneceği hakkında informasyon alır. Hastanın güzel duyu tercihi ve doktorun hasta muayene bulguları ile beraber bir protez şekli ve boyutu karşılaştırılır. Ayıca özel bir bilgisayar programı ile hastanın fotoğrafları çekilip bilgisayara aktarılarak değişik protez şekil ve boyutlarında kabaca nasıl bir sonuç ortaya çıkabileceği hastaya gösterilebilmektedir . Göğüs Büyütme Ameliyatları Hakkında Genel Bilgi lere yer verdiğimiz yazımızın burada sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *