Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

MEME BÜYÜTME AMELİYATI NASIL YAPILIR ?

Bu yazımızda meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır hakkında bilgiler vereceğiz ve  Op Dr Ali Mezdeği hocamızın açıklamalarına yer vereceğiz

Memelerin büyük olması çoğunlukla genetik nedenlidir. Ailede kesinlikle büyük göğüslü bir anne baba vardır. Büyük göğüsleri ben 2 grupta topluyorum.

Meme Küçültme Ameliyatı

Memelerin büyük olması çoğunlukla genetik nedenlidir. Ailede mutlaka büyük göğüslü bir anne baba vardır. Büyük göğüsleri ben 2 grupta topluyorum;

İleri derecede büyük göğüsler (dev meme)

Bu kişiler daha erken yaşlarda meme küçültme ameliyatı olmak için bana başvuruyorlar. Evlenme öncesi başvuran da oluyor. Bu ağır yük bireyin omuzlarını erken yaşta eğiyor. Boyun ve omuz ağrıları ve öne doğru eğrilen vücut ile yaşından çok büyük gösteren gençler erken yaşta bu yükten kurtularak daha rahat, ağrısız ve spor aktivitelerine iştirak edebilecekleri bir yaşamı tercih ediyorlar. Gençlerde yaklaşımım mümkün olduğunca emzirme fonksiyonunu korumaktır. Buna yönelik teknik seçiyorum.

Bazen yaşam şartları izin vermez. Bu büyük yükten kurtulmak için başvuru bir ekip sıhhat problemleri oluştuktan sonra mecburi hale gelir. Boyun, bel fıtığı ve solunum sistemine ilişkin problemler nedeniyle memelerin küçültülmesi istenir. Kilo vermekle memeler ancak belli oranda küçülür. Bu oran çoğu süre yeterli olmaz. Doğum yapma yaşı geçtikten sonrasında süt verme işlemini korumaktan çok memeyi olabildiğince küçültmek daha elzem hale gelir. Bu duruma uygun meme küçültme tekniği ile meme küçültülür. Küçültülen meme tekrar da büyümez.

Büyük göğüsler

Genç yaşlarda iri göğüsler dekolte seven kadınlar için çok özgüven arttırıcı bir unsurdur. Fakat yaş ilerledikçe ve kilo alıp verme, doğum şeklinde vücutta değişimler yaratan durumlar oluştukça memelerde de sarkma doğar. Bu konum memeyi daha da büyük gösterir. Bir ekip sütyenler ile meme askılanabilir. Ama omuzlardaki çökmeler ve sırt ağrısına çözüm bulunamaz. Bu durumda kişinin boyu, kilosu, doğurganlık yaşı ve istekleri göze alınarak uygun ölçüde meme küçültme ameliyatı yapılarak bununla beraber göğüsler toplanabilir. Böylece eski günlere yakın bir meme formu elde edilir. Dekolteler yine giyilebilir.

Meme ameliyatı nasıl yapılır hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda bulunan yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *