Saç Ekim Yöntemleri

Saç Ekim Yöntemleri

 

Saç ekimi tedavisi, uzun süreden beri şikayetleri süren saç dökülmelerinden kurtulmanın en kesin yoludur. Kalıcı ve uzun ömürlü bir uygulama olan saç ekimi, günümüzde son derece basit ve etkili tekniklere bağlı olarak yapılabiliyor. Üstelik ameliyat izi olmadan ve ağrısız şekilde yeni saçlarınıza kavuşmanız mümkündür. İşte günümüzün en popüler saç ekim yöntemleri:

FUT Tekniği (Klasik Yöntem)

Folicular Unit Transfer kelimesinin kısaltılmış hali olan FUT kelimesi, pratik şekilde yapılan tedavi şekilleri arasındadır. Ense ve kulaklar arasındaki bölümden alınan saçlar, şerit halinde saçsız olan bölgelere ekilir. Bu saçların tek tek ekilmesi söz konusu olacaktır. Bu işlem tamamlandıktan sonra ense bölgesinde bir izin görülmesi mümkün olabilir. FUT tekniğinde tek seansa bağlı olarak yapılan işlemler arasındadır. Bir seans sırasında yaklaşık olarak beş bin civarında saç telinin ekilmesi söz konusu olur. Eğer saç bölgesinde dökülmeler çok fazla değilse, tek seansta tüm sorun bu şekilde çözülebilir. Eğer ihtiyaç duyuluyorsa, ek seanslar ile saç dökülmesine kesin olarak çare bulunmaktadır. Tabi seansların arasında en az altı aylık bir sürenin bulunduğunu belirtmek gerekir.

FUE Yöntemi (Ameliyatsız Yöntem)

FUE olarak adlandırılan bu saç ekimi tedavisi ise, saçların yine ense arkasından alındığı bir tedavi şeklidir. Buradaki saçın alınma şekli, klasik yönteme göre değişiklik gösterir. Punch adı verilen aletle yapılan işlemler, belirli seanslara ayrılmış durumdadır. Bir seansta yaklaşık olarak 1000 ile 1500 saç telinin nakli yapılabilir. 3-4 günlük süre boyunca seansın tekrar edilmesi mümkündür. Bu sayede 5000-6000 arasındaki saç sayısına ulaşılabilir. Seansın sayısı, kişinin saç dökülmesinde yaşadığı probleme bağlı olarak değişir. Eğer dökülmeler seyrek olarak görülüyorsa, çok daha kısa süre içinde işlemin tamamlanması mümkündür. Saç kökleri tek tek alındığı için, tek seansın uzunluğu 7 saati bulabilir. Bu yöntemin avantajı ise, ameliyatsız şekilde gerçekleştirildiği için herhangi bir iz bırakmamasıdır. Bu nedenle insanların saç ekimi konusunda en çok yöneldiği tedavilerden biri haline gelmiştir. Bu yöntemde tıpkı klasik yöntemde olduğu gibi, doğal bir saç görüntüsü ortaya çıkar.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *