Saç Ekimi Tedavisinde Bilmeniz Gerekenler

Saç Ekimi Tedavisinde Bilmeniz Gerekenler

 

Saç ekimi tedavisi günümüzde yoğun ilgi gösterilen tedavi çeşitleri arasındadır. Bu tekniğe bağlı olarak artık saç dökülmelerine karşı kesin olarak bir çözüm almak mümkündür. Üstelik son derece hızlı ve pratik şekilde yapılan bu yöntem, zahmetsiz ve acısız olarak sonuçlanır. Tabi saç ekimi sırasında bazı durumları bilmeniz uygulamayı yaptırmadan önce, daha doğru bir karar vermenize neden olabilir.

Saç Ekiminden Önce Bunlara Dikkat:

  • Günümüz koşullarına göre bu tedavi iki şekilde yapılır. Dünyada saç ekimi konusunda en çok kullanılan teknikler olan bu yöntemlerin isimleri FUE ve FUT adı taşımaktadır.
  • FUT yöntemi klasik yöntem olarak karşımıza çıkan bir tekniktir. Burada saçların ense hizasından tek tek alınarak, dökülen alanlara nakledilmesi söz konusu olur. Ağrısız bir şekilde yapılmasına karşılık, işlem sonrasında ince bir izin kalması söz konusu olur.
  • FUE yöntemi ise, ameliyatsız bir şekilde seanslara bağlı olarak yapılan işlemler arasındadır. Bu işlemde tıpkı FUT tekniğinde olduğu gibi, saçlar ense bölgesinden alınarak diğer dökülen alanlara nakledilir. Bu yöntemin avantajı ise, iz kalmadan sorunsuz bir şekilde yapılmasıdır.
  • Saç ekimi ne kadar sürer sorusu insanların sıklıkla merak ettiği sorular arasına girmiştir. Bu soruya doğru bir cevap verebilmek için, kullanılacak tekniğe bakmanız gerekir. İki yönteminde kendine göre farklı süreleri bulunur. Buna ek olarak kişinin saç konusunda yaşadığı sorunların ağırlığı da, işlemin biraz daha uzun sürmesine neden olabilir.
  • Saç ekimi tedavisinden sonra kişilerin hiçbir sorun görmeden, hayatlarını sürdürmeleri mümkündür. Diğer estetik işlemlerin aksine, hastalar herhangi bir sıkıntının içinde olmadan günlük işlerine devam edebilirler. Tabi uzmanlar tarafından belirlenen bazı şeylere dikkat etmeleri gerekecektir.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrasında hastalar bu dönemi nasıl geçirmeleri gerektiğini merak edebilirler. Bu dönemde bazı durumlara dikkat edildiği takdirde, zamanın oldukça konforlu bir şekilde geçmesi mümkündür. Sadece ilk dönemler için, saçı güneşin etkilerinden korumak gerekir. Bunun için güneşin zararlarını ortadan kaldırabilecek şapka gibi şeyler kullanılabilir. Ayrıca saçların yıkanması da ilk dönemlerde önemli konulardandır. Saç ekimi sonrası için özel olarak verilen şampuanlar yardımıyla, yıkama işlemlerinin yapılması daha uygundur. Bunlara dikkat edildiği takdirde, oldukça rahat bir dönem geçirilebilir.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *