Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır

Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır

Yüz gençleştirme, için için kullanılan maddeler içinde en zararsızı ve en çok uygulananı hiyaluronik asitten elde edilen maddelerdir. Bu maddeler 1-2 dakika içinde dudaklara ve yüzdeki kırışıklıklara enjekte edilerek dudaklarda dolgunluk ve kırışıklıkların düzelmesi sağlanmaktadır. Fazla şişlik yapmaz ve birey hemen sosyal hayatına devam edebilir. Bu maddelerin etkisi 6 ay ile 1 yıl süre gelir. Bu süre sonucunda tekrarlamak gerekir.

Restylane, hayvansal hammadde içermeyen, stabilize Hyaluronik asittir. Restylane vücudun kendi hyaluronik asit yoğunluğunun azaldığı bölgelere enjekte edilir. Deriye enjekte edildiğinde vücudun kendi hyaluronik asiti ile birleşerek hacim yaratır. Bu hacim ile dudakların, çizgilerin, kırışıklıkların ve yüz kıvrımlarının tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Hızlı ve basit uygulanmasının yanı sıra, görülebilir sonuçların derhal elde edilmesine olanak sağlar. Şeffaf ve renksiz bir jel halinde üretilen restylane; derinin üst kısmına konulunca bireyin kendi cilt tonu ile bütmeşhurk oluşturur.
İnsanlar yaşlandıkça, derinin altında bulunan kollajen ve elastik lifler kırılmaya ve gevşemeye başlar. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla beraber, fazla kaş çatma, gözleri kısarak bakma, sigara içme, gülümseme ve öteki yüz mimikleri de kırılmalara katkıda bulunur. Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en geniş çapta kullanılan işlem, restylane tedavisidir.

Restylane enjeksiyonlarından sonrasında normal aktivitelerinize derhal geri dönebilirsiniz. Hissedilen rahatsızlıklar en alt düzeydedir. Tedavi edilen bölgede, birkaç saat süren hafif bir şişme olabilir. Makyaj ile rahatça kapatılabilecek hafiflikte olan morluklar görülebilir. Tedavi yapılan bölgeye bağlı olarak sonuçlar, 6-9 ay içinde bir süre için kalıcı olurlar. Allerjik reaksiyonlar çok ender görülür. Bunlar, enjeksiyon bölgesinde kızarıklık, kaşınma veya sertlik şeklinde olabilir. Restylane tedavisi, çoğu zaman operasyona bir alternatif olarak uygulanır.
Restylane minik bir iğne ile derinin altına enjekte edilir. Gereken enjeksiyon sayısı, kırışıklığın derinliğine ve uzunluğuna bağlı olarak değişir. Birkaç tane enjeksiyon gerekebilir. Neticelar çok hızlı elde edilir ve enjeksiyonlar hemen sonra iz kalmaz.
Restylane, bakterilerle ayrışabilen öteki dolgu maddeleri…Benzer biçimde hayvansal kökenli değildir. Bu olgu, alerjik reaksiyonları en aza indirgediği şeklinde, hayvanlara özgü hastalıkların insanlara taşınmasına da engel olmaktadır. Dolayısıyla, restylane kullanımı tamamen güvenli olmakta ve tedavi öncesi herhangi bir test uygulaması gerektirmemektedir.

Restylane naturel bir görüntü verdiği için, vücudunuzun başka bir bölgesinden doku almaya gerek kalmaz. Restylane, power peel microdermabrasion, kimyevi deri soyma ve hatta yüz germe operasyonları gibi öteki yüz gençleştirme prosedürleri ile bağlantılı olarak da kullanılabilir.
Cildinizi yine canlandıran naturel bir güzellik tedavisi. Cildiniz sağlığınız için ne kadar önemli ise, hyaluronik asit de cildiniz için o denli önemlidir. Cildinizde doğal olarak varolan bu madde, suyu tutarak cildinizi nemlendirir, gerginliği ve tazeliğini korumasını sağlar. Cildinizin Hyaluronik asit üretimi çeşitli nedenlerle azalır ve cildiniz elastikiyetini ve canlılığını kaybeder. Bu fark gençlerde bile barizdir. Cildin bu doğal kaybını restylane vital cildinize geri verir.

Yüz gençletirme, için kullanılan Restylane vital bir dolgu maddesi değildir derinin hemen altına enjekte edildiğinde, derinin içerisinde ağ oluşturarak cildi sıkılaştırır, nemli ve taze naturel bir canlılık, daha genç ve sağlıklı bir görünüm verir. Uygulama 20-40 dakikada tamamlanır. Vitalin canlandırıcı gençleştirici etkisi o denli etkilidir ki yalnız yüzünüze yürütmek yetmeyecektir. Boynunuz, dekolteniz ve elleriniz şeklinde genç bir görünüm için çok önemli olan bölgelerinizde de aynı etkiyi yakalayabilirsiniz. Restylane vitalin etkileri uzun sürelidir. Uygulama 4’er hafta aralarla 3-4 kere 1’er enjektör şeklinde yüz, boyun, dekolte ve eller için uygulanmaktadır.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *