Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Bacak Estetik Yöntemleri

Baldır ve bacak bölgesinin orantılı olması hem kadınlar hem de erkekler için önem taşır. Son zamanlarda insanların dış görünümüne daha da dikkat etmesi ile bacak bölgesindeki bozuklukların da giderilmesi sıklıkla tercih edilir olmuştur. Bacak estetiği 1970’li yıllar başlamış ve gittikçe gelişerek bugünkü halini almıştır. Bacak inceltme, kalınlaştırma, çarpık bacak düzeltme gibi çeşitli sorunlar bacak estetiği ile ortadan kaldırılabilir. Bacaklarda bulunan bozukluklar genetik olabileceği gibi beslenme düzensizlikleri ve spor yapmama gibi nedenlerle de ortaya çıkabilir. Bacak estetiği, estetik kaygılarla yapılabileceği gibi çocuk felci gibi hastalıklar sonrası oluşan şekil bozukluklarını gidermek için de yapılabilir.


Bacak estetiği

Bacak inceltme

Kalın, yağlı ve selülitli bacak yapısı olan kişilere uygulanan bir işlemdir. Yaklaşık 1-2 saat süren bu işlem ile bacaklar inceltilir. Genellikle üst bacak ve baldırların inceltilmesi istenir. Bu ameliyat ile bu bölgedeki fazla yağlar alınarak bacağın daha ince görünmesi sağlanır. Bacak inceltme ameliyatı kesiler yoluyla yapılır. Ancak ameliyattan sonra bacaklarda rahatsız edecek düzeyde izler oluşmaz. Bir süre sonra bu izler tamamen yok olur.

Bacak Kalınlaştırma

Bacak inceltme kadar bacak kalınlaştırma da sıklıkla tercih edilir. İnce ve şekilsiz bacaklara sahip olan kişiler bu operasyonla çok daha estetik görünümlü bacaklara kavuşabilir. Bacak kalınlaştırma işlemi iki farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir. Bunlar silikon ekleme ya da yağ dokusu eklemedir. Bu ameliyat sonrasında bacaklar gerekli kalınlığa ulaşır, daha dolgun ve şekilli görünür. Yağ dokusu yönteminde kalça, karın ya da uyluk bölgelerinden yağ alınır ve bu yağ belirli işlemlerden geçirildikten sonra gerekli bölgelere enjekte edilir. Bu yöntemde şırınga kullanıldığı için kesi yapılmaz ve böylece iz kalma olasılığı da sıfıra inmiş olur. Silikon ekleme yönteminde ise gerekli görülen bölgelere ufak kesiler açılarak silikon yerleştirilir. Böylece bacağın ince bölgeleri kalınlaştırılmış olur.

Çarpık Bacak Estetiği

En sık yapılan bacak estetiklerinden biri de çarpık bacak estetiğidir. Bacaklarda oluşan yağ birikintileri çarpık bacak görünümüne sebebiyet verebilir. Bu yağ birikintileri içeri ya da dışarı doğru yöneldiğinde çarpık bacak görünümü oluşur. Baldır ya da ayak bileklerinin üst bacağa göre kalın olması da çarpık bacak görünümü oluşturabilir. Yağ transferi işlemiyle oluşan bu şekil bozuklukları giderilir. Karın, baldır ya da iç uyluk gibi bölgelerden alınan yağlar, gerekli görülen bölgelere enjekte edilerek çarpık bacak görünümüne neden olan bozukluklar ortadan kaldırılmış olur.

Bacak Estetiği ile ilgili Sorulan Sorular

Bacak Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Bacak estetiğinin neden yaptırılacağı oldukça önemlidir. Sorun belirlendikten sonra kişinin bu işlem için uygun olup olmadığına plastik cerrah karar verir. 18 yaşını geçmiş ve operasyona engel teşkil edecek kalp ya da bağışıklık sorunu olmayan kişiler bu işlem için uygundur. 15 yaş ve üzeri kişilerde gerekli görüldüğü durumlarda ebeveyn izniyle yapılabilir.

Bacak Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyattan önce ve sonra sigarayı bırakmak ya da kullanımını azaltmak oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra bitkisel ilaçlar ya da kanı sulandırma özelliği bulunan vitaminler 10 gün önce bırakılmalıdır.

Bacak Estetiği Operasyonunda Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Yapılacak işleme veya kişinin isteğine göre genel ya da lokal anestezi uygulanabilir.

Bacak Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyat süresi genellikle 1 ile 4 saat arasında değişmektedir.

Günlük Yaşama Ne Zaman Dönülür?

Ameliyattan sonraki ilk 3 gün bacaklar yüksek tutularak dinlenilmesi gerekir. 3. Günden sonra sargılar çıkarılır. Ancak günlük hayata tam olarak dönüş 1 haftadan sonra gerçekleşir. Ameliyat etkilerinin tamamen geçmesi 6 haftayı bulabilir. İlk 3 ay spor yapmamak gerekir.

Bacak Estetiği Operasyonu Riskli Mi

Yapılan her ameliyatın belirli riskleri vardır. Bunların dışında oluşabilecek riskler yok denecek kadar azdır. Bacak estetiği ameliyatı yüzeysel olarak gerçekleştirilen bir operasyon olduğu için ciddi risklerden söz edilmez.

Bacak Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bacak ameliyatı sonrasında 3 ile 6 hafta boyunca varis çorabı ya da korse kullanılmalıdır. Günde en az 2 litre su tüketmekte fayda vardır. Sigara kullanımı da ameliyattan sonraki 3 hafta içinde sınırlandırılmalıdır. İlk 3 ay spor yapılmamalıdır.

Bacak Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

bacak estetiği fiyatı bacaklarda bulunan sorunlara ve bu sorunların gideriliş yöntemine göre değişiklik gösterilir. Bacak inceltme, bacak kalınlaştırma ya da çarpık bacak düzeltme gibi sorunlar farklı şekillerde fiyatlandırılır. Bacaklarınızdaki şekil bozukluklarından şikâyetçiyseniz detaylı bilgi ve yardım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Uygulamaları ve Fiyatları

  • burun estetiği
  • meme küçültme yöntemleri
  • popo kaldırma estetiği
  • kol germe estetiği
  • kaş kaldırma estetiği
  • yanak estetiği
  • göz kapağı estetiği
  • gıdı estetiği
  • boyun estetiği
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!