Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Boyun Germe Estetiği

Yaşın ilerlemesiyle en fazla sorun görülen yerlerden biri boyundur. Yüz germe gibi uygulamalar yapılsa bile boyun bölgesine herhangi bir uygulama yapılmadığı takdirde bütünlüklü bir görünüm oluşmaz. Bu açıdan ameliyatsız yöntemlerle boyun bölgesindeki yaşlanma belirtilerini yok ederek ideal görünüme ulaşmak mümkün. Boyun bölgesinde oluşan sarkma ya da kırışıklıklar yalnızca yaşın ilerlemesine bağlı olarak gelişmez. Genetik faktörler ve sık kilo alıp verme de boyun bölgesinde deforme oluşmasına neden olabilir. Gevşeyen boyun derisi, fazla yağ dokusu, kas yapısında gevşeme ya da sönük balon görüntüsü gibi nedenler boyun germe işlemi için yeterli sebeplerdir.

Ameliyatsız Boyun Germe Yöntemleri

Boyun Germe Yöntemleri

Boyun bölgesi, yüzün devamı niteliğindedir. Bu açıdan yüz estetiği ile birlikte düşünmek çok daha doğrudur. Boyun bölgesinde ortaya çıkan sorunları yüz ile birlikte çözüme kavuşturmak çok daha güzel bir görünüme ulaşılmasını kolaylaştıracaktır. Boyun bölgesindeki sorunlara göre farklı ameliyatsız gençleştirme teknikleri uygulanabilir. Boyun germe alanında en sık kullanılan yöntemler; mezoterapi, ultherapy (fokus ultrason) ve altın iğnedir.

Boyun Germe Yöntemleri

Boyun Kırışıklığı ve Sarkma Tedavisi

Cilt altına ultrason enerjisi göndererek bu bölgenin daha sıkı ve gergin olmasını sağlayan Fokus Ultrason yani HIFU yöntemi, boyun kırışıklıkları için de oldukça etkilidir. HIFU cihazı ile yapılan uygulama sonrası boyun bölgesinde kolajen üretimi uyarılmış olur ve günden güne bu bölgede sıkılaşma meydana gelir. Fokus ultrason uygulaması boyun ve dekolte bölgesinde son derece başarılıdır.

Ameliyatsız Boyun Germe Yöntemleri

Boyun bölgesindeki soruna göre uygulanacak tedavide değişmektedir. Bu yüzden farklı birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Size hangi tedavinin en uygun olduğuna ancak uzman bir doktor görerek karar verebilmektedir.

Altın İğne Radyofrekans

Altın ile kaplanan ince iğneler yardımıyla cilt altına radyofrekans enerjisi gönderilir. Bu şekilde cilt altında bir ısı artışı meydana gelir ve bu şekilde kolajen üretimi uyarılmış olur. Uygulama ile cilt yenilenmeye, sıkılaşmaya ve kırışıklar azalmaya başlar. 30 dakika süren bu uygulama ile boyun bölgesi sıkı ve gergin bir görünüme kavuşur. Ayda bir kez olacak şekilde 3 seans yapıldığında en iyi sonucu almak mümkündür. 4-6 hafta içinde etkileri net olarak görülmeye başlar ve 2 yıl kadar bu etkiler devam eder.

Örümcek Ağı Estetiği

Cerrahi yöntemlere alternatif sayılabilecek bir yöntem de Örümcek ağı estetiğidir. Boyunda meydana gelen deformasyon belirlendikten sonra kaç adet ip kullanılacağı tespit edilir. Daha sonra ince uçlu iğneler yardımıyla bu ipler cilt alt dokusuna yerleştirilir. Cilt altındaki ipler, o bölgenin kolajen ve elastin üretimini destekler ve bu şekilde gerilme, sıkılaşma ve form kazanma gibi etkiler görülmeye başlar. Örümcek ağı estetiğinde herhangi bir kesi izi ya da dikiş yapılmaz. Günlük hayatınıza geri dönebilir ve boyun germe etkisini günden güne daha net bir şekilde görmeye başlarsınız.

Fokus Ultrason

FDA onaylı bir radyofrekans teknolojisi olan HIFU ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında en başarılı olanlardan biridir. Yüzün yanı sıra boyun germede de sıklıkla tercih edilir. Radyofrekans dalgaları ile bağ dokusunu uyararak bu bölgenin gerilmesini sağlayan bu yöntem cerrahi işlem ve iğne olmadan uygulanır. Bu açıdan oldukça pratik ve acısız bir yöntemdir. Üstelik tek seansta daha gergin ve sıkı bir cilde ulaşmak mümkündür.

Gençlik Aşısı

Çapraz bağsız hyalüronik asit içeren bu gençlik serumu da boyun bölgesinin toparlanması için tercih edilebilecek ameliyatsız cilt germe yöntemlerinden biridir. Cerrahi işlem gerektirmeyen bu uygulama yalnızca küçük iğneler yardımıyla cilde serumun enjekte edilmesi işlemini kapsar. Uygulama öncesinde bölge uyuşturulur ve böylece hiçbir acı hissedilmez. İşlemden hemen sonra boyundaki sıkılaşmayı görmek mümkündür. 1 ay içinde bu etki çok daha belirgin hale gelir.

Boyun Germe ile ilgili Sorulan Sorular

Boyun Germe Uygulaması ile Gıdı Uygulamaları Aynı Mıdır?

Hayır, aynı değildir. Tedavilerinde farklı uygulamalar gerekebilmektedir.

Boyun Germe Fiyatları

Ameliyatsız boyun germe fiyatı boyun bölgesindeki soruna ve bu bölgeye yapılacak işleme göre farklılık gösterecektir. Sizin için en doğru yöntemi ancak uzman bir doktor söyleyebilir. Detaylı bilgi ve yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları & Fiyatları

  • ulthera
  • hifu yüz germe
  • saten yüz germe
  • örümcek ağı yüz germe
  • fraksiyonel radyofrekans altın iğne
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!