Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Burun Dolgusu ile Estetiği

Burun şekli, genel yüz güzelliğini ciddi anlamda etkiler. İdeal bir görünüme sahip burun kişinin özgüveni için de son derece önemlidir. Ancak burunda görülen ufak tefek sorunlar, estetik ameliyat olmak için yeterli gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda daha pratik çözümler tercih edilebilir. Bunlardan biri de hem pratik hem sorun çözücü hem de güvenli bir yöntem olan burun dolgusu yöntemidir.

Burun Dolgusu ile Burun Estetiği

Uygulama öncesinde sorun belirlenir ve uzman doktor tarafından burnun hangi bölgesinde hangi miktarda dolgu enjekte edileceğine karar verilir. Daha sonra dolgu maddesi bu bölgelere enjekte edilerek burnun şekli düzeltilir. Burun için kullanılan dolgu maddesi de diğer cilt dolgu maddesiyle aynıdır. Hyalüronik asitli bu madde cilt ile tamamen uyumludur ve herhangi bir reaksiyona neden olmaz.


Rinoplasti Burun Ameliyatı

Hyalüronik Asit

Hyalüronik asit, su tutma özelliği olan bir proteindir. Bu madde, insan vücudunda da yer aldığı için estetik alanında da kullanılması son derece güvenlidir. Yan etki ihtimali azdır ve ciltle tamamen uyumludur. Şekil bozukluklarını giderme, kırışıklık açma, hacim sağlama gibi etkileri için tercih edilir.

Burun Dolgusu Kalıcılığı

Hiçbir dolgu işlemi kalıcı değildir. Burun dolgusu da kişinin cilt tipine ve çevresel faktörlere bağlı olarak 6 ile 9 ay kadar etkisini gösterir. Dolgunun belli bir süre sonunda kayboluyor olması da güven vericidir. Sonrasında işlem tekrarlanarak tekrar aynı etkiyi almak mümkündür. Diğer burun estetiği yöntemlerini görüntülemek için tıklayın.

Burun Dolgusu ile ilgili Sorulan Sorular

Burun Dolgusunda Hangi Sorunlar Giderilir?

Burunda oluşan çöküklükler, girintiler, kontür eksiklikleri, kemer, asimetri, burun düşüklüğü gibi sorunlar dolgu işlemiyle giderilebilir.

İşlem Sırasında Acı Hissedilir Mi?

İşlemden hemen önce lokal anestezik etki gösteren krem uygulanır. Bu sayede işlem esnasında hiçbir acı, ağrı ya da sızı hissedilmez. Ayrıca dolgu enjekte etmek için kullanılan enjeksiyonlar da oldukça incedir.

İşlem Ne Kadar Sürer?

Uygulanan uyuşturucu özellikli kremin etki etmesi 20-30 dakika alır. Ancak enjeksiyon işlemi 10 dakikada tamamlanır.

Kaç Seansta Tamamlanır?

Burundaki soruna ve bölgeye ne kadar dolgu maddesi enjekte edileceğine uzman doktor karar verir. Genellikle tek seansta sonuç almak mümkündür. Ancak 10 gün sonra yapılan kontrol muayenesinde tekrar bir dolgu uygulaması yapılması gerek görülebilir.

Burun Dolgusu ile Burun Kaldırma Aynı Şey Midir?

Burun ucunun düşük olduğu durumlarda da burun dolgusu tercih edilebilir. Ameliyatla elde edilebilecek burun kaldırma işlemini dolgu işlemiyle de elde etmek mümkündür. Kalkık bir burna sahip olmak isteyen ancak ameliyat olmak istemeyen kişiler için burun dolgusu son derece uygundur.

Burun Ameliyatı Sonrası Tercih Edilebilir Mi?

Burun dolgusu, cerrahi burun estetiğinden istenilen sonuç alınmadığı durumlarda başvurulan bir yöntemdir. Çoğu kişi ikinci bir estetik ameliyat olmayı tercih etmez. Bu açıdan estetik ameliyat sonrası ortaya çıkan çökme ya da asimetri gibi durumları burun dolgusu ile kolayca ortadan kaldırmak mümkündür.

Burun Dolgusu İle Burun Üstü Kırışıklıklarından Kurtulmak Mümkün Mü?

Burun üstünde yer alan kırışık deri görünümü burun dolgusu ile tamamen yok edilebilir. Dolgu işlemiyle birlikte burun derisi daha gergin ve sıkı görünür. Yani bu sorun içinde burun dolgusu tercih edilebilir bir yöntemdir.

Burun Dolgusu Fiyatı

Burun dolgusu fiyatı çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Burunda yer alan sorun, hangi bölgeye ne kadar dolgu maddesi enjekte edileceği, uzman doktorun tecrübesi gibi durumlar bu etkenler arasında sayılabilir. Bu açıdan burun dolgusu ile ilgili net bir bilgi edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!