Yüz Dolgusu

Yaşın ilerlemesi, çevresel etkenler, kötü beslenme, genetik faktörler gibi nedenlerle yüzde bazı kusurlar meydana gelebilir. Son zamanların en popüler estetik konularından biri olan dolgu uygulamaları bu sorunları en pratik ve en doğal şekilde ortadan kaldırmayı amaçlar. Hyalüronik asit içerikli dolgu ile yaşlanma belirtilerini yok etmek, yüzdeki şekil bozukluklarını gidermek ya da cildi canlandırmak mümkündür. 4 ile 6 ay arasında kalıcılığı bulunan bu dolgu maddesi 10-15 dakikada uygulanır. İyileşme sürecinin olmaması, iz kalmaması ve acılı olmaması en önemli avantajlarındandır. Dolgu işlemlerinde kullanılan hyalüronik asit ise insan vücudunda doğal olarak bulunan bir maddedir. Bu nedenle vücutta hiçbir şekilde alerjik reaksiyon yaratmaz. Kalıcı olmaması ve cildi irrite etmemesi sayesinde bu alanda sıklıkla kullanılır.

Burun Dolgusu

Burun ucu düşüklüğü, çöküntüler, girintiler, kontür eksikliği, kemer, asimetrik görünüş gibi sorunlar birçok kişiyi burun estetiği ameliyatına yönlendirebilir. Ancak bu gibi durumlar cerrahi bir işleme gerek kalmadan geçici olarak ortadan kaldırılabilir. Belirlenen bölgelere enjekte edilen dolgu maddesi sayesinde burun ideal görünümüne kavuşturulur. En sık tercih edileni burun ucu düşüklüğü gidermedir. Burun dolgusu ile hokka bir buruna sahip olmak mümkündür.

Çene Dolgusu

Son zamanların en popüler dolgu uygulamalarından biri de çene dolgusudur. Çene ucunun belirginleştirilmesi, çene ucunun sivrileştirilmesi ve uzatılması, çene hattındaki sarkmaların giderilmesi, gerideki çenenin ileri alınması, çene ucu genişliğinin giderilmesi gibi sebeplerle yapılır. Çene dolgusu işlemi sonrasında çene hem önden hem de profilden yüz ile uyumlu bir görünüme kavuşur.

Dudak Dolgusu

İnce dudakların dolgunlaştırılması, dudak kontörünün belirginleştirilmesi, dudak üstündeki ince kırışıklıkların giderilmesi, dudaktaki asimetrinin giderilmesi, dudak kenarındaki sarkmaların yok edilmesi gibi nedenlerle dudak dolgusu yaptırılabilir. İşlem sonrasında dolgunun dudaklara tam oturmasının ardından ideal şekil ortaya çıkar. Dudak dolgusu da en sık tercih edilen dolgu uygulamalarından biridir.

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı morlukları, kişiyi olduğundan daha yaşlı veya yorgun gösterebilir. Kozmetik işlemlerle düzelme sağlanmayan gözaltı morluğu görünümünü gözaltı ışık dolgusu ile kolayca alt etmek mümkündür. Dolgu maddesinin içeriğinde hyalüronik asit ve polivitamin vardır. Bu sayede gözaltında bulunan çukurluklar doldurulur ve bu bölgenin ışığı daha iyi yansıtması sağlanır. Işık dolgusundan sonra gözaltı bölgesi hızla toparlanır ve genç bir görünüme kavuşur.

Çene Hattı Dolgusu

Keskin yüz hatları ya da üçgen yüz şekline sahip olmak, gıdı bölgesinin toparlanması, yanak sarkmalarının giderilmesi, dudak ve çene hattının uyumlu hale getirilmesi işlemleri çene hattı dolgusu olarak adlandırılabilir. Kişiyi daha genç ve daha güzel gösteren oldukça yerinde bir dokunuştur. Çene hattının belirginleştirilmesi sayesinde gıdı bölgesi de daha sıkı görünür.

Nazolabial Dolgu

Burun kanatlarından ağız köşelerine inen çizgi nazolabial çizgi olarak adlandırılır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte belirginleşen bu çizgi kişiyi yaşlı ve asık yüzlü gösterebilir. Dolgu uygulamasıyla bu çizgi yok edilir ve böylece kolaylıkla kişiye daha genç ve canlı bir yüz görünümü kazandırılır.

  • dudak dolgusu
  • ışık dolgusu
  • çene dolgusu
  • nazolabial dolgu
  • burun dolgusu
  • endopeel dolgusu
Uygulama İle İlgili Sorunuz Mu Var? Uzmanımıza Sorun
Arrow
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!