Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Dudak Dolgusu Nedir?

İnce dudaklara sahip olan kişilerin dudaklarınızı daha dolgun ve kalın bir görünüme kavuşturmak için yapılan işleme dudak dolgusu denir. Dudak dolgusu, yaşın ilerlemesiyle dudaklarda oluşan incelme gibi durumlarda da uygulanabilir. Aynı zamanda şekil bozuklukları da dudak dolgusu yaptırmak için bir sebeptir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır ?

Hyalüronik asit maddesi, çok ince iğneler yardımıyla dudakta belirlenen bölgelere enjekte edilir. Bu işlemden önce dudaklara uyuşturucu krem sürülür ve işlem esnasında herhangi bir acı hissedilmez. Dolgu maddesi, uygulanan bölgeye hacim kazandırır. Enjekte edilen madde son derece doğal olduğu için herhangi bir komplikasyon yaşanmaz.


Dudak Dolgusu

Hyalüronik Asit Nedir?

Su tutma özelliği bulunan bir protein olan hyalüronik asit, insan vücudunda da bulunan bir moleküldür. Hayvansal kaynaklı ya da bir labarotuvar ürünü olmaması, yan etki ihtimalini büyük miktarda düşürür. Bu açıdan yüzün her bölgesinde sıklıkla kullanılan bir maddedir. Kırışıklık açma ya da belirli bölgelere hacim sağlama amacıyla kullanılır.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusu işlemi 20-30 dakika kadar sürer. İşlemden 10 gün sonra uzman doktor gerek görürse tekrar bir uygulama yapılabilir.

Dudak Dolgusu ile ilgili Sorulan Sorular

Dudaktaki Dolgu Eridiğinde Dudağın Şekli Bozulur Mu?

Doğal bir madde kullanıldığı için dudağın şekline herhangi bir zararı yoktur. Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra belli bir zaman sonra bu madde erir. Eridikten sonra dudakların daha da incelmesi ya da şeklinin bozulması söz konusu değildir. Hatta önceki haline göre daha hacimli görünmesi olasıdır.

Kalıcılığı Nedir?

Dudak dolgusu işleminde kullanılan hyalüronik asit maddesi 6-12 ay arasında bir kalıcılığa sahiptir. Bu süre kişinin yaptığı mimiklere, çevresel durumlara ve dolgu maddesinin yapısına göre değişiklik gösterebilir. Ancak düzenli aralıklarla dudak dolgusu yapıldığında kalıcılık süresi gittikçe uzar ve dudak şekli belirgin bir şekle kavuşur.

Dudak Dolgusu Dudaklara Ne Gibi Bir Etki Yapar?

Uygulama yapılır yapılmaz dudaklarda hacim görülür. Dudak kontörü daha belirgin bir hal alır. Dolgu maddesi olarak kullanılan hyalüronik asit, su tutma özelliği olan bir maddedir. Bu açıdan işlem sonrasında dudaklarda daha nemli ve parlak bir görünüm oluşur.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dudak dolgusunda kullanılan dolgu maddesi büyük önem taşır. Dudak dolgusu uygulayacak hekimin deneyimli ve işine başarılı olması da son derece önemlidir. Dudakların hangi bölgesine, hangi miktarda dolgu maddesinin enjekte edileceğine uzman hekim karar verir. Bu açıdan dudak dolgusu yaptıracağınız klinik konusunda en doğru tercihi yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yan Etkileri Nelerdir?

Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit, ciltle uyumlu, doğal ve yumuşak bir maddedir. İşlem sonrasında dudaklarda hafif bir ödem ve morluk oluşabilir. Ancak bu tamamen geçici bir durumdur.

İşlemden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cilt tipine bağlı olan dolgu yapılan bölgede şişlik ya da morarma görülebilir. Ancak bu geçici bir durumdur. İşlem sonrasında bölgeye buz uygulaması önerilir. Dudak dolgusu işleminden 10 gün sonra tekrar kontrole gidilir ve gerekirse bazı noktalara tekrar dolum yapılır.

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

  • Ciltle uyumlu ve herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmayan bir madde kullanılır.
  • Doğru miktarda ve doğru bölgelere uygulandığında ideal bir dudak güzelliğine ulaşmak mümkündür.
  • Düzenli aralıklarla yapıldığında kalıcılığı artar.
  • Dudaklar daha dolgun, daha belirgin ve parlak bir görünüme kavuşur.
  • 20-30 dakika gibi bir sürede tamamlanan, basit bir işlemdir.
  • İşlem öncesi uyuşturma etkili kremler uygulandığı için hiçbir ağrı-sızı hissedilmez.
  • Dudakların şekle girmesi işlemden sonraki birkaç hafta içinde tamamlanır.

Dudak Dolgusu Fiyatı Ne Kadar?

Dudak dolgusu fiyatı dolgunun hangi amaçla yapılacağı, dolgu maddesinin miktarı ve hangi bölgelere uygulama yapılacağı gibi durumlar fiyatta değişiklik yaratır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Dolgu Uygulamaları

 • gözaltı ışık dolgusu
 • çene dolgusu
 • nazolabial dolgusu
 • burun dolgusu
 • endopeel dolgusu
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!