Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Fokus Ultrason (HIFU) ile Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Klinik etkinliği kanıtlanmış olan Hifu teknolojisi cihazının başlıkları ile cildin 9 mm, 6mm, 4.5 mm, 3 mm ya da 1,5 mm altına fokuslanmış termal enerji gönderilir ve bu şekilde var olan bölgedeki sorunların giderilmesini sağlar.

Fokus Ultrason Nasıl Uygulanır?

Fokus Ultrason ile yapılan yüz germe işleminde, ultrasound başlık cilde değdirilerek cildin 9 mm ile 1,5 mm altına fokuslanmış termal enerji gönderilir. Bu işlem ile birlikte cilt sıkılaşmaya başlar. Cildin bölgesine ve soruna göre uzman doktorlar hangi derinlikte çalışılacağına karar verir. Bu işlem uygulanırken cildin yüzeyinde herhangi bir tahriş meydana gelmez. Cildin alt katmanına gönderilen bu enerji ile birlikte cildin kolajen oluşumu desteklenmiş olur ve günden güne ciltte onarım meydana gelir.


Hifu ile ameliyatsız yüz germe

Tek Seansta HIFU ile Ameliyatsız Yüz Germe

Fokus Ultrason uygulamasının en güzel özelliği tek seanslık bir uygulama olmasıdır. Fokus Ultrason, güçlü bir yüz germe işlemi olduğu için tek seans olarak uygulanmaktadır ve oldukça başarılı bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir.


Hifu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

 • Deriyi sıkılaştırır.
 • Cildi çok daha canlı bir görünüme kavuşturur.
 • Cilt çizgilerini hafifletir.
 • Çene, boyun ve yanak bölgesindeki deriyi gerginleştirir.
 • Gıdı bölgesini yok eder.
 • Yüze daha genç bir görünüm verir.

Fokus ultrason yönteminin kullanıldığı alanlarda gerçekleştirdiği çözümler sayesinde yorgun, yaşınızdan daha çökkün veya sıkı olmayan bir yüz görünümünden kurtulmanız son derece mümkündür. Fokus ultrason ile yüz germe, boyun ve gıdı germe, ince kırışıklıklar ve çene sarkmaları tedavi edilebilmektedir. Şimdi gelin ameliyatsız yüz germe uygulamalarından birisi olan fokus ultrason tedavisini birlikte inceleyelim.

HIFU Fokus Ultrason Nedir?

HIFU yönteminde yoğunlaştırılmış özel ses dalgaları, cildin alt ve gözle görülmeyen katmanlarına ulaşarak işleyen ve derinin üst katmanlarında bulunan kolajen salınımının aktivitesini arttırarak tamamlanan bir tür cilt germe ve cilt derisi toparlama uygulamasıdır. Bu teknoloji genellikle fokus ultrason ve türevi tedavilerde kullanılmaktadır. Fokus Ultrason yönteminde özel ses dalgaları ciltteki belirli bölgelere uygulanmaktadır. İşlem toplamda 30 dakika ila 45 dakika arası bir zaman almaktadır. Sürekliliği ise ortalama 2 yıl kadardır. Bu süreden sonra genellikle etkisini yitirmektedir. Bu yöntem temelde bir tür yüz ve cilt gençleştirme uygulamasıdır. Fokus ultrason tedavisi 65 ° C ve 70 ° C derecelere sahip ısılarla gerçekleştirilmektedir.

Fokus ultrason ile yüz germe ve gıdı toparlama işlemleri başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Özellikle ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştirme işlemlerinde mezoterapi ve çeşitli kombine tedavilerle 10-15 yaş gençleşmek mümkündür. Gıdı sarkmalarının tedavisinde ve çene sarkmaların tedavisinde özellikle mezoterapi ile birlikte son derece memnun edici sonuçlar alınmaktadır. Fokus ultrason ile yüz gençleştirme işlemleri yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek kendi olası sonucunuzu tahmin edebilirsiniz. Bu konuda doktorunuza danışın, unutmayın ki her problemin tedavisi kişiden kişiye göre değişebilmektedir, sizin için en doğru tedaviyi doktorunuz belirleyebilir.  Peki fokus ultrason yöntemi ile hangi bölgelerde gençleşme ve ameliyatsız yüz germe tedavisi yapılabilmektedir.

Fokus Ultrason Hangi Bölgelerde Etkili?

Fokus Ultrason yeni bir teknik olup aşağıdaki alanlarda kullanılmaktadır:

 • Kaş kaldırma işlemi
 • Gıdı bölgesindeki sarkıkları giderme işlemi
 • Ameliyatsız yüz germe işlemi
 • Ağız çevresindeki kenarlıkların düşüklüğünün giderilmesi
 • Yüz veya vücuttaki sarkmaların giderilmesi
 • Çene kenarını toparlama işlemi
 • Yanaklardaki sarkma sorununun giderilmesi
 • Çizgi kayıplarının giderilmesi
 • Çene kısmındaki gevşekliğin giderilmesi

Fokus Ultrason ile Gıdı ve Yüz Toparlama

HIFU yönteminde uygulanan gıdı toparlama oldukça etkili olmaktadır. Bu uygulamayı tercih eden kişilerde genellikle olumlu geri dönüşler bildirilmektedir. Fokus ultrason yöntemini destekleyici ve tamamlayıcı tedavilere başvurmak da, şartlar elverişli olduğu müddetçe uygun ve değerlendirilmesi gereken bir seçenektir. Fokus ultrason yönteminin yanında PRP, mikro iğneleme yöntemi, çeşitli dolgular, botoks ve mezoterapi uygulamalarından yararlanmak mümkündür. Bu yöntemlerden disiplinler arası biçimde yararlanmak uygulamanın gidişatını ve sonuçlarını önemli ölçüde iyileştirebilmekte ve bu sayede daha garanti bir işlem gerçekleştirilmiş olunmaktadır.

Fokus Ultrasonun Zararları

Fokus ultrason yönteminin zararlı olup olmadığına dair bireylerin zihninde soru işaretleri oluşabilir. Aslına bakacak olursak fokus ultrason yöntemi, vücutta herhangi bir yeri kesmeden, kısa sürede ve ses dalgalarıyla gerçekleştirildiği için ciddi zararlara yol açmaz. İşlem sonrasında hafif derecede kızarıklıklarla karşılaşılması beklenen bir durumdur ve son derece doğaldır. Fokus ultrason zararı ve yan etkisi olmayan son derece güvenli bir uygulamadır.

Fokus Ultrason Kimlere Yapılmaz?

Yüz, bacak, alt karın kısmı ve kollarda çeşitli türden sarkıklık veya cilt gevşekliği tecrübe eden bireylere yapılabilir. Olması gereken yaşlar 30 ile 70 arasındadır. Çok genç veya çok yaşlı bireylere fokus ultrason yapılmamaktadır.

Aynı zamanda deri enfeksiyonu yaşayan, kan pıhtılaşmasıyla ilgili anemi hastalığı yaşayan, bağışıklık sistemi hastalığı olan, epilepsi, sara veya tip 1 diyabet ve tip 2 diyabetten muzdarip olan kişilere fokus ultrason yöntemi tavsiye edilmemektedir. Ayrıca gebe bireyler ve yaşı küçük bireyler için de fokus ultrason uygun bir tedavi seçeneği değildir. Son olarak kalp pili takılmış olan veya kemiklerinde ya da vücudunun herhangi bir bölgesinde stent olan kimselere de fokus ultrason önerilmemektedir.

Fokus Ultrasonun Faydaları

Fokus ultrason yani daha bilinen tabirle ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamasının avantajları birden fazladır.

 • FDA onaylı bir uygulamadır ve deneylere tabii tutulmuştur
 • Garantisi yüksek ve güvenilirliği olan bir işlemdir
 • Uygulama genelde tek seansta başarıya ulaşır
 • Uygulamanın sonuçlarının dayanıklılığı 2 yılı bulabilir. Bu bakımdan bakacak olursak uzun ömürlü bir işlemdir diyebiliriz.
 • Uygulamadan kısa bir süre sonra gündelik hayata dönüş yapmak mümkündür

Lokal veya genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Buna rağmen işlem esnasında herhangi bir ağrı duyulmaz. Son derece acısız ve sorunsuz geçen bir uygulamadır. Ayrıca ciltte ve deride herhangi bir lekelenme veya zarara yol açmadan gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Bütün bu avantajlar fokus ultrason tedavisini cazip kılmaktadır.

Fokus ultrason ile Bölgesel İncelme

Fokus Ultrason tekniğinin getirdiği zayıflama tamamen bölgesel zayıflama, yani vücudun belirli bir yerindeki yağ oranının azalmasının bir sonucu olarak incelmenin görülmesidir. Cerrahi olmayan zayıflama veya incelme işlemlerinin başında gelir. Ayrıca lazer lipoliz veya liposuction gibi yöntemler de tercih edilebilir. Fokus ultrason ya da herhangi bir cerrahi olmayan zayıflama uygulaması tek başına işlevsel değildir. Diyet programı ve egzersiz hareketlerini içeren sporlarla desteklenmelidir. Bu bağlamda radyofrekans ya da yağ alma teknikleri tamamen destekleyici veya tamamlayıcı diyebileceğimiz ikinci dereceden uygulamalardır.

Fokus Ultrason ile Yüz Gerdirenlerin Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Fokus ultrason yani hifu yöntemi ile tek seansta yüz gerdirmek mümkün. Fokus ultrason hifu öncesi sonrası fotoğraflarına bakarak kendi tedavinizin olası sonuçlarını tahmin edebilirsiniz. Unutmayınız ki; mezoterapi ve çeşitli kombine tedavilerle desteklendiğinde harikalar yaratan bir uygulamadır, bu yüzden tek başına sonuçları kişiden kişiye göre oldukça değişken olabilir. İşte fokus ultrason yaptıranların öncesi sonrası yüz gençleştirme fotoğrafları!

 

Fokus Ultrason Tek Seansta Yüz Germe ve Gençleştirme Fiyatları

Fokus ultrason ile yüz gençleştirme fiyatları uygulanacak olan bölgeye göre ve cihaza göre değişiklik gösterebilmektedir. Burada atış sayısı önemlidir ve bu yarım yüz ve tam yüz olarak fiyatlandırılabilmektedir. Fokus ultrason yüz germe fiyatı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fokus Ultrason Yüz Gerdirme ile ilgili Sorulan Sorular

Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Sıkılığını kaybetmiş tüm bölgeler için uygulanabilir. Cerrahi olmayan bir işlem olduğu için genellikle yüz için tercih edilir. Ancak yüzün yanı sıra boyun, gıdı, dekolte bölgesi, kol ve bacak gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Zararları Var Mıdır?

Fokus Ultrason işlemi cilt yüzeyinde hiçbir şekilde yara, kesi, iz ya da yanık oluşturmaz. İşlemden hemen sonra cilt yüzeyinde hafif bir kızarıklık meydana gelir. Ancak bu kızarıklık birkaç saat içinde kaybolur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte hafif bir ödem oluşabilir. Ancak bu da geçici bir durumdur. Fokus Ultrason işleminden sonra sadece bu hafif etkiler görülür. Bunun dışında herhangi bir yan etkisi ya da zararı yoktur.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Uygulamadan sonra 2-3 yıl etkisi sürer. Ancak bu etki kişiden kişiye göre de değişim gösterebilir.

Hifu Uygulaması Kimlere Yapılır?

Vücudun çeşitli bölgelerinde ve yüz bölgesinde sarkma, sıkılık kaybı olan herkes Hifu uygulamasını yaptırabilir. En uygun adaylar ise 30-65 yaş arasıdır. Bu yaşlar arasında cilt sıkılığını kaybeder ve vücutta yağlanmalar meydana gelir. Bu kişilerde çok daha iyi sonuç almak mümkündür. Hifu yani Fokus Ultrason uygulaması hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğü, süreyi de etkiler. Tüm yüz uygulaması olarak düşünülürse en fazla 45 dakika sürmektedir. Gıdı gibi daha küçük bölgelerde 20-30 dakika kadar sürebilir.

Kimler İçin Uygun Değildir?

Herpes virüs gibi aktif bir cilt enfeksiyonu olanlar, kalp pili gibi elektronik bir cihaz kullananlar, kan pıhtılaşması ve yara iyileşmesi durumlarına engel olan bir rahatsızlığı bulunanlar, otoimmün hastalığa sahip kişiler, epilepsi ve diyabet hastaları, çocuklar ve hamileler için uygun değildir.

Uygulama Esnasında Acı Hissedilir Mi?

Kişilerin acı eşiğine göre değişiklik gösterse de gerçekleşen en yoğun his, anlık iğne batması şeklindedir. Bu da kişinin dayanamayacağı bir acı değildir.

Uygulamadan Ne Zaman Sonuç Alınır?

Tek seans şeklinde uygulandıktan hemen sonra cilt kendi kendini yenilemeye başlar. Uygulama biter bitmez bile ciltteki sıkılaşma etkisi gözle görülür hale gelir. Net bir sonuç almak için ise 45-60 gün kadar beklemek gerekmektedir. Uygulamadan sonraki günlerde cilt günden güne kendini toparlar ve çok daha iyi görünmeye başlar.

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşlem bitikten sonra 24 saat boyunca cildi yıkamamalı ve ellerle cilde dokunulmamalıdır. Çene kaslarını zorlayacak sert yiyecekler yenmemelidir. Bir hafta boyunca sauna gibi çok sıcak yerlerden ve ağır sporlardan uzak durulmalıdır. Her ihtimale karşı her zaman kullanılan güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Yazın Yaptırılabilir Mı?

Cilt yüzeyinde herhangi bir hasara yol açmadığı için yaz aylarında da uygulanabilir. Uygulama sonrasında güneş ışınlarından etkilenme gibi bir durum meydana gelmez. Uygulamayı yaptırır yaptırmaz günlük hayata dönüş yapmak mümkündür. Bu açıdan her mevsim uygulanabilir.

İşlemden Önce Neler Yapılır?

Uzman doktorla yapılan görüşmede yüzünüzün ya da vücudunuzun hangi bölgesinin bu uygulamaya ihtiyaç duyduğu tespit edilir. Deri fazlalıkları, cilt dokusunun gerginliği, bağ ve kas dokusu gibi konular derinlemesine değerlendirilir. Bunun dışında herhangi bir hazırlığa gerek yoktur.

Fokus Ultrason (Hifu) Fiyatları

Fokus ultrason fiyatları uygulama bölgesine göre değişiklik gösterebilir. Yüz ile boyun uygulamaları için farklı fiyatlandırmalar yapılır. Hifu uygulamasının fiyatını belirleyen bir diğer şey ise bölgeye yapılacak atış miktarıdır. Uzman bir doktor tarafından yapılan bir uygulama olduğu için uygulanacak bölge, kaç atış yapılacağı, atışın yönü gibi durumlara da doktor karar verir. Tüm bunlar fiyatta değişiklik yaratabilecek unsurlardır.

Diğer Ameliyatsız Yüz Gerdirme Uygulamaları

 • ameliyatsız yüz germe ulthera
 • ameliyatsız saten yüz germe
 • fransız askısı ile yüz germe
 • örümcek ağı ile yüz germe
 • fraksiyonel lazer altın iğne yüz germe
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!