Göğüs Estetiği Yöntemleri

Göğüs estetiği, memenin istenilen görünümde olmaması sebebiyle yapılan estetik işlemlerin genel adıdır. Memenin küçük olması, büyük olması, sarkık olması ya da asimetrik olması gibi nedenlerle göğüs estetiği yaptırılabilir. Göğüs şekli; genetik, hormonal, kilo alıp verme, emzirme ya da yaşın ilerlemesi gibi nedenlerle estetik açıdan kişiyi rahatsız edici bir görünüme ulaşabilir. Bu gibi durumlarda gelişen tıp teknolojileri sayesinde göğüs şeklini istenilen şekle sokmak mümkündür. Estetik cerrahi alanının en gözde konularından olan göğüs estetiği yağ enjeksiyonu veya protez yerleştirme gibi yöntemlerle yapılır. Göğüs estetiğinde kullanılacak malzeme ya da teknik, hangi nedenle göğüs estetiği yapıldığına göre değişir.

Meme Büyütme Ameliyatı

Genetik faktörler başta olmak üzere emzirme, yaşın ilerlemesi ya da çevresel etkenlerle birlikte göğüs küçük ve sarkık bir görünümde olabilir. Meme büyütme ameliyatı ile memenin vücut için en ideal şekline getirilmesi ve dolgunlaştırılması sağlanır. Silikon protezin kas altına yerleştirilmesiyle yapılan meme büyütme işlemi bazı durumlarda asimetriyi gidermek için de tercih edilebilir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında meme daha iri, dolgun ve şekilli görünür.

Göğüs Estetiğinde Protezler

Meme küçültme estetiğinde kullanılan protezler iki çeşide sahiptir. Silikon meme protezlerinde kullanılan silikon, katı ve az akışkan yapıda olduğu için meme dokusuna en yakın malzemedir. Bu nedenle sıklıkla kullanılan bir protez çeşididir. Dokulu silikon protezler kas içine yerleştirildikten sonra sabit kalır. Düz silikon protez ise doğal meme dokusunda olduğu gibi meme içinde hareket eder. Hareket eden silikon protez memeye daha doğal bir görünüm verir. Silikon protezler şekil olarak da ikiye ayrılır. Meme başının üst kısmının dolgun görünmesinin istendiği durumlarda damla şekil, memenin tamamını eşit şekilde dolgunlaştırmak için ise yuvarlak şekilli protez tercih edilir. Salin meme protezlerinde ise içi boş bir kalıp meme içine yerleştirildikten sonra serumlarda kullanılan steril tuzlu su ile doldurulur.

Meme Küçültme Ameliyatı

Memenin kişinin vücut tipine göre büyük olduğunda meme küçültme ameliyatı yapılır. Büyük meme hem estetik açıdan hem de sağlık açısından kişiye rahatsızlık verebilir. Kişiyi olduğundan daha iri göstermesinin yanı sıra kamburluk, boyun ve bel ağrıları gibi sağlık sorunlarına da sebep olabilir. Meme küçültme estetiği sayesinde memedeki fazla yağ dokusu çıkarılarak memenin kişinin vücuduna daha uygun bir boyuta getirilmesi sağlanır. Memeden yağ dokusu çıkarıldıktan sonra memeye şekil verilerek daha dik ve güzel görünmesi sağlanır. Böylece hem vücut ile uyumlu boyutlarda hem de ideal şekilde memeye ulaşılır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

En sık yapılan göğüs estetiği uygulamalarından biri de meme dikleştirmedir. Memelerin çeşitli nedenlerle sarkık görünmesi birçok kişi için özgüven sarsıcı bir durumdur. Meme dikleştirme işlemi genellikle meme büyütme ya da meme küçültme ameliyatlarıyla aynı anda yapılır. Küçük memelerin dikleştirilmesi için silikon protez kullanılırken büyük memelerde yağ dokusu alınır ve kalan dokuya şekil verilir.

  • meme küçültme ameliyatı
  • meme büyütme ameliyatı
  • meme dikleştirme ameliyatı
Uygulama İle İlgili Sorunuz Mu Var? Uzmanımıza Sorun
Arrow
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!