Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Göz Kapağı Estetiği

Yüzdeki estetik görünümün en önemli kısımlarından biri gözlerdir. Göz ve çevresinin güzel olması yüzün tamamını etkiler. Bu açıdan 30’lu yaşlardan sonra başlayan göz kapağı sarkmaları ve kırışıklıkları birçok kişi için estetik açıdan sorun yaratır. Göz kapaklarının sarkması durumu kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir.

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarında oluşan sarkmalar, çökmeler, torbalanmalar ve kırışıklıkların giderilmesini içerir. Göz kapağı estetiği yaptırdıktan sonra yüzde çok daha genç ve canlı bir görünüm ortaya çıkar. Göz kapağı estetiği, göz çevresi estetiği alanına girer. Göz kapaklarındaki sarkma ya da yığılmalar çeşitli tekniklerle ortadan kaldırılır. Üst göz kapaklarındaki sarkmalar için kaş kaldırma, alt göz kapağındaki çökmeler için yağ enjeksiyonu gibi işlemler gerçekleştirilir. Hem erkekler hem de kadınlar için yapılan bu işlemler sonucunda kişi istediği güzelliğe kavuşur.

göz kapağı estetiği

Üst Göz Kapağı Estetiği

Son yıllarda en sık gerçekleştirilen estetik operasyondan biri üst göz kapağı işlemidir. Yaşın ilerlemesi, aşırı kilo kaybı, sigara ya da alkol bağımlılığı ya da genetik faktörlerle göz kapaklarında sarkma oluşabilir. Üst göz kapağının kıvrım bölgesinden fazla kas ve deri çıkarılır. Gerekli görülürse göz kapağının iç ve dış kısmında biriken fazla yağ da alınabilir. 5 gün içinde iyileşmenin görüldüğü son derece pratik bir operasyondur.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Genel anestezi altında 1 saatte gerçekleştirilen alt göz kapağı estetiği iki farklı amaçla yapılabilir. Gözaltındaki yığılmalar yağ dokusu alınarak kontrol altına alınır. Alt göz kapağında çökme meydana gelmişse yağ enjeksiyonu yapılarak bu durum ortadan kaldırılır. Her iki işlemde de alt göz kapağının pürüzsüz görünümü amaçlanır.

Alt ve Üst Göz Kapağı Estetiği

Hem alt hem de üst göz kapaklarında sarkıklık, yığılma ya da kırışıklık olduğu durumlarda her iki işlem aynı anda yapılır. Genel anestezi altında yapılan bu operasyonda üst göz kapağına atılan bir kesi ile bu bölgeden fazla deri ve doku alınır. Aynı şekilde alt göz kapağından ihtiyaca göre yağ dokusu alınır ya da yağ dokusu enjekte edilir. Bu operasyondan 10 gün sonra iyileşmek mümkündür. İki işlemin aynı anda yapılması göz ve çevresine çok daha genç bir görünüm kazandırır.

Badem Göz Estetiği

Kantopeksi de denilen badem göz estetiği son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Üst ve alt göz kapağının gözün üst kemiğine asılması işlemi olarak tanımlanabilecek bu işlem sonrasında göz bölgesi daha çekik görünür. Yukarı doğru çekik görünmesi yüzün daha gergin ve genç görünmesini saplar. Bu operasyon 30-45 dakika arası sürer ve 1 hafta içinde iyileşmek mümkündür.

Göz Kapağı Estetiği ile ilgili Sorulan Sorular

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatında Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Üst göz kapağı ameliyatında lokal anestezi, alt göz kapağı ameliyatında ise genel anestezi kullanılır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Üst göz kapağı estetiği 30 dakika sürerken alt göz kapağı estetiği ise yaklaşık 1,5 saat sürmektedir.

Operasyondan Sonra Morluk ya da Şişlik Olur Mu?

Operasyondan sonraki 2 gün içinde morarma ya da şişlik görülebilir. Operasyondan sonra düzenli olarak buz kompresi yapılması önerilir. İşlemden 1 hafta sonra morluk ve şişlikler tamamen yok olur.

Operasyondan Ne Kadar Sonra Dikişler Alınır?

Bişektomi işlemi ağız içinden yapıldığı için cilt yüzeyinde herhangi bir iz kalma ihtimali yoktur.

Sonuç Ne Zaman Alınır?

Göz kapağı estetiği olduktan 1 hafta sonra dikişler alınır. Dikişler alınırken herhangi bir acı oluşmaz.

Hangi Mevsimde Göz Kapağı Estetiği Olunur?

Son derece pratik ve rahat bir işlem olduğu için her mevsimde yapılabilecek bir estetik operasyondur.

İz Kalır Mı?

Bu operasyon plastik cerrahlar tarafından yapıldığı için sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyattan sonra gözleri ovuşturmamak son derece önemlidir. Operasyondan sonraki 1 hafta herhangi bir darbe ya da baskı gelmemesine özen gösterilmelidir. 3 ay boyunca da göz ve çevresini güneşten korumak adına güneş kremi ve güneş gözlüğü kullanılmalıdır.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Göz kapağı estetiği fiyatı göz ve çevresinde oluşan birbirinden farklı sorunları, farklı tekniklerle çözdüğünden fiyatlandırma da sabit değildir. Göz kapağı estetiği fiyatları ve ameliyat ile ilgili daha net bilgilere ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Uygulamaları & Fiyatları

  • burun estetiği
  • meme küçültme estetiği
  • popo kaldırma estetiği
  • bacak sıkılaştırma estetiği
  • kol germe estetiği
  • kaş kaldırma estetiği
  • yanak estetiği
  • gıdı germe estetiği
  • boyun germe estetiği
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!