Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Endoskopik Kaş Kaldırma Estetiği

Yaşın ilerlemesiyle birlikte, yer çekiminin de etkisiyle kaşlar ve kaş altındaki dokular sarkar ve üst göz kapağına baskı yapmaya başlar. Alın düşüklüğü, kaş çizgilerinin çatık olması gibi sorunlar da yüzün daha yorgun ve yaşlı görünmesine sebep olur. Kaş estetiği yüzü daha genç ve canlı göstermek için tercih edilebilecek en iyi yöntemlerdendir. Genç ve orta yaşlı kişilerde kaş kaldırma estetiği ile iyi sonuçlar almak mümkündür. Ancak daha ileriki yaşlarda endoskopik kaş kaldırma estetiğine ilave olarak alın ve şakak germe estetikleri de eklenmelidir. Kaş kaldırma estetiği, estetik kaygıların yanı sıra yüz felci gibi hastalıkların sonucunda oluşan şekil bozuklukları için de tercih edilebilen bir yöntemdir.

Kaş kaldırma ameliyatı

Kaş Kaldırma Estetiği Yöntemleri

Kaş kaldırma estetiği, üç yöntem ile yapılabilir. Bu yöntemler; iple asma, açık yöntem ve endoskopik kaş kaldırma estetiğidir. Açık yöntem ve iple asmaya göre en çok tercih edilen yöntem ise endoskopik yöntemdir. Çünkü endoskopik kaş kaldırma estetiğinde daha kalıcı sonuçlar alınır ve iz kalma gibi sorunlar yaşanmaz.

Endoskopik Kaş Kaldırma Yapılışı

Küçük kesiler yapılarak uygulanan endoskopik yöntem, iyileşme açısından da en avantajlı yöntemlerden biridir. Orta yüz gençleştirme, kaş ve alın kaldırma gibi durumlarda endoskopik cerrahi tercih edilir. Endoskopik kaş kaldırma işlemi saçlı deriye küçük kesiler yapılarak gerçekleştirilir. Bu kesilerin içine optik kameralar bulunan aletler sokulur ve ekranda görüntülenir. Ekranda görülerek yapıldığı için alın derisinin ve kaşların kaldırılması çok daha rahat bir şekilde yapılmış olur. Asıcı dikişler yoluyla kaş bölgesi yukarı doğru kaldırılmış olur.

endoskopik kaş kaldırma

Sonuçlar Ne Zaman Görülür?
Operasyonun yapılmasından itibaren ilk birkaç gün gözle görülür bir değişiklik ortaya çıkar. Ancak tam olarak iyileşme sürecinin tamamlanması ve dokuların yumuşayarak istenilen sonucun alınması 3 ay içinde olur.

Endoskopik kaş kaldırma ile ilgili Sorulan Sorular

Kaş Kaldırma Ameliyatı Süresi?

Kaş kaldırma ameliyatı yaklaşık olarak 1-2 saat sürer.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyat sonrasında hafif sızlama hissedilebilir. Verilen ağrı kesici ilaçlarla bu durum ortadan kaldırılır. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapılabilir. 3 gün sonra ise günlük hayata dönülebilir.

Operasyon Sonrasında Hastanede Yatış Gerekir Mi?

Operasyondan birkaç saat sonra doktor onayıyla taburcu olunabilir. Yatışa gerek yoktur.

Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Duruma göre lokal ya da genel anestezi altında uygulanabilir. Genellikle bu tür operasyonlarda genel anestezi tercih edilmektedir.

Ameliyattan Ne Kadar Süre Sonra Günlük Hayata Dönülür?

Kişiye göre değişmekle birlikte operasyondan 2-3 gün sonra günlük hayata dönmek mümkündür. Ancak tam iyileşme birkaç haftayı bulabilir.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Kaş kaldırma operasyonunun kanama ya da enfeksiyon gibi ciddi riskleri yok denecek kadar azdır. Nadir olarak iltihap gibi durumlar görülse de antibiyotik tedavisiyle kolayca kontrol altına alınır. Operasyon sonrasında his kaybı yaşanabilir. Ancak bu durum birkaç hafta içinde ortadan kalkar.

Kaş Kaldırma Operasyonu Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Endoskopik kaş kaldırma operasyonu sonrasında hafif sızı ve ağrı görülebilir. Ağrı kesici ilaç kullanımı ile bu ağrı kaybolur. 24 saat sonrasında göz çevresinde morluk ya da ödem meydana gelebilir. Kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte yaklaşık bir hafta sonra bu morluk ve şişlikler tamamen kaybolur.

Ameliyat Sonrası Spor Yapılabilir Mi?

Operasyondan 1 hafta sonra yürüyüş, 2 hafta sonra ise spor yapılabilir. Ağır sporları birkaç hafta sonra yapmak çok daha uygundur.

Endoskopik Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatları

Endoskopik kaş kaldırma estetiği fiyatı birçok kişi tarafından merak edilen bir konu. Endoskopik kaş kaldırma estetiği fiyatı birçok unsura göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi ve yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Uygulamaları ve Fiyatları

  • burun estetiği
  • meme küçültme ameliyatı estetiği
  • popo kaldırma estetiği
  • bacak estetiği
  • kol germe ameliyatı
  • yanak estetiği
  • göz kapağı estetiği
  • gıdı gerdirme ameliyatı
  • boyun gerdirme estetiği
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!