Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Kol Germe Estetiği Nedir?

Yaşa bağlı olarak bir süre sonra insan derisi elastikiyetini kaybeder ve bu durum sonucunda vücudun çeşitli bölgelerinde sarkmalar meydana gelir. Deri sarkması, göğüs, yüz, ayak ve el gibi bölgelerde oluşabilir. Deri sarkması durumu, insanların özgüvenini ciddi anlamda zedeler. Ancak tıp teknolojilerinin gelişmesi sayesinde deri gerdirme ameliyatları gelişim göstermiştir. Bu sayede görünümünden mutlu olmayan herkes deri gerdirme ameliyatlarıyla istediği görünüme kavuşabilir hale gelmiştir. Bunlardan en sık tercih edileni ise kol gerdirme estetiğidir. Belli bir yaşın üzerindeki kişilerde kol bölgesinde deri sarkması durumu görülebilir. Kollarda meydana gelen deri gevşemesi, sarkması ve yağ fazlalıklarını gidermek amacıyla yapılan estetik ameliyatları, kol germe estetiği adı altında yapılır. Germe işlemleri sıklıkla lazer yöntemi ile uygulanır.

kol germe estetiği

Kol Germe Estetiği Yöntemleri

Kol germe estetiği için iki farklı yöntem tercih edilir. Biri kol germe ameliyatı diğeri ise lazer liposuction’dır. Kollarda biriken yağlardan kurtulmak için lazer liposuction, sarkma ya da gevşeme gibi durumlarda ise kol germe ameliyatı tercih edilir.

Lazer Liposuction İle Kol Germe

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlem olan lazer liposuction, ameliyat ortamında ve plastik cerrah tarafından yapılır. Slim lipo ile smart lipo cihazları ile kollarda bulunan fazla yağlar alınır. 1 saat kadar süren bu operasyon sonrasında kollara belirli bir süreliğine bandaj takılır.

Kol Germe Ameliyatı

Genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Kolun belirlenen bölgesine kesi yapılır. Çıkarılacak deri ve yağa göre, atılacak kesinin uzunluğu değişebilir. Kolun iç ya da arka bölgesine kesi atılır ve fazla yağ ya da cilt dokusu çıkarılır. Yağın alınması için liposuction ya da diğer yağ transfer işlemleri gerçekleştirilir. Fazlalıklar alındıktan sonra kolun yağlı dokusu ve kaslı bölgesi yeniden şekillendirilir. Son olarak kesiler dikişler ile kapatılır. Yapılacak işlemlere göre değişmekle birlikte kol germe ameliyatı yaklaşık 2 saat sürer.

Operasyondan sonra kollarda morarma, şişlik, ödem ve hassasiyet görülebilir. Ancak bu etkiler 2 hafta içinde tamamen kaybolur. İlk hafta kolları iyice saran bir bandaj takılması önerilir. Ağır kaldırmamak ve ağır sporlar yapmamak gereklidir.

kol germe ameliyatı

Hangi Kol Germe Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Sizin için en uygun yöntem muayene sırasında tespit edilir. Yalnızca liposuction yaptırmak için kol bölgesinde bulunan dokuların yeterli olması gerekir. Ancak yaşa ya da fazla kilo vermeye bağlı olarak fazla deri sarkması varsa liposuction faydalı bir yöntem değildir. Sarkma sorunu yaşıyorsanız kol germe ameliyatı sizin için daha uygundur.

Kol Germe Ameliyatı ile ilgili Sorulan Sorular

Kol Germe Estetiği Kimler İçin Uygun Değildir?

18 yaş öncesi kişilerin kol yapısı tam olarak gelişmediği için bu operasyon için uygun kişiler değildir. 70 yaş ve üzeri kişilerde ise kol yapısının gücünü kaybetmesi ve sarkmanın fazla olması bu operasyonu imkansız kılar. Bu açıdan genç ve orta yaş grubundaki kişiler bu operasyon için çok daha uygundur.

Kimler Kol Germe Estetiği Yaptırabilir?

18 yaşını geçmiş, aşırı kilo kaybı sonrasında üst kollarda sarkma yaşayan, üst kol derisi gevşeyen, üst kolları alt kollara göre daha yağlı ve orantısız, kol germe egzersizlerinden sonuç alamayan herkes kol germe estetiği yaptırabilir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Günlük Hayata Dönülür?

Kol germe ameliyatından sonra dikişlerin iyileşme süresi 5 ile 10 gün arası sürer. Ameliyattan sonraki 2 haftanın sonunda şişlikler ve morluklar yavaş yavaş kaybolur. Bu süreden sonra günlük hayata dönmek ve günlük işleri yapmak mümkündür. Ancak 2 ay kadar ağır sporlar ve aktivitelerden kaçınılması önerilir.

Kol Germe Ameliyatında Kesi Nereye Yapılır?

Kol bölgesinden ne kadar yağ ya da doku çıkarılacağı kesinin boyutunu da etkiler. Bu durum doğal olarak kesinin yerini de etkiler. Tercih edilen kesi yeri sıklıkla koltuk altında dirseğe kadar uzanan dikey bir çizgi şeklindedir. Eğer yalnızca üst koldan doku çıkarılacaksa koltukaltında hilal şeklinde bir kesi yapılabilir.

Ameliyattan Ne Kadar Süre Sonra Yara İzleri İyileşir?

Yaraların kendini toparlaması 2 hafta kadar sürer. Daha sonra doktorun da tavsiyesiyle kullanılacak merhemler ile birkaç ay içinde yara izleri büyük ölçüde iyileşir.

Kol Germe Ameliyatı Acılı Bir İşlem Mi?

Kol germe ameliyatı sonrası hissedilen ağrılar genellikle tolere edilebilecek ağrılardır. Birçok hasta ameliyattan sonraki günlerin rahat geçtiğini söyler.

Hangi Anestezi Türü Tercih Edilir?

Ameliyathanede yapılan bu operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatı

Kol germe ameliyatı fiyatı yapılacak kesinin boyutu, çıkarılacak dokunun miktarı, ekstra olarak yapılan liposuction işlemleri gibi unsurlar fiyatta değişiklik olmasına neden olabilir. Daha iyi bilgi almak ve iyi bir kliniğe ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Uygulamaları ve Fiyatları

  • burun estetiği
  • meme estetiği
  • popo estetiği
  • bacak güzelleştirme estetiği
  • kaş kaldırma germe estetiği
  • yanak estetiği
  • göz kapağı estetiği
  • gıdı germe ameliyatsız
  • boyun germe estetiği
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!