Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Nazolabial Dolgu Nedir?

Burnun kanatlarından başlayarak ağzın köşelerine kadar uzanan çizgiye nazolabial çizgi ya da oluk adı verilir. Bu çizgi doğduğumuz andan itibaren olsa da belli bir yaştan sonra daha da belirgin hale gelir. Ağız bölgesinde bulunan bı çizgi yüzün daha asık ve yorgun görünmesine neden olur. Cildin nemini ve elaskiyetini kaybetmesiyle daha da ortaya çıkan nazolabial çizgiden kurtulmak için dolgu gibi oldukça basit ve güvenli bir yöntem tercih edilebilir. Nazolabial dolgu uygulaması, işte bu kısımdaki çizgilerin dolgu maddesi ile doldurularak yok edilmesi işlemidir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazolabial dolgu işleminden önce bölgeye uyuşturucu özelliği bulunan bir krem sürülür. Bir süre kremin etki etmesi beklendikten sonra içinde hyalüronik asit bulunan enjektörler yardımıyla belirlenen bölgelere enjeksiyon yapılır. Çizginin derinliğine göre dolgu miktarı belirlenir. İlk seansta dolgu maddesinin tamamı enjekte edilmez. Dolgu maddesinin yarısı enjekte edildikten sonra ikinci bir seansta uygun görülen kısımlara tekrar bir enjekte işlemi gerçekleştirilir.


Nazolabial Dolgu Uygulaması

Nazolabial Dolgu İle Mimikler Kaybolur Mu?

Dolgu uygulamaları yaptırılmadan önce hemen herkesin aklında mimik kaybı endişesi vardır. Ancak uzman bir doktorun yapacağı dolgu uygulaması ile hiçbir mimik kaybı yaşanmaz. Nazolabial dolgu uygulaması yalnızca çizgilerin giderilmesi için yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle ağız ve burun bölgesinde herhangi bir hareket ve mimik kaybı meydana gelmez.

Dolgu Maddesinin İçeriği

Nazolabial dolgu işleminde kullanılan dolgu maddesi hyalüronik asit içeriklidir. Bu madde ciltte yıkım meydana getirmez. Aksine oldukça doğal ve güvenli bir maddedir. Enjekte edilen bölgede hücrelerin su çekme potansiyellerini arttırır ve bu sayede bu o bölgeden çok daha canlı ve dolgun görünmesine yardımcı olur.

Neden Nazolabial Dolgu Yaptırmalı?

Yaşın ilerlemesi ve yer çekimin etkisiyle birlikte ciltte sarkmalar, gevşemeler ve belirgin çizgiler meydana gelir. Nazolabial dediğimiz bölge de burun kenarlarından ağzın köşelerine dek uzanan bir çizgidir. Bu çizginin belirgin hale gelmesi yüzün çok daha yorgun, cansız, yaşlı ve asık görünmesine neden olur. İşte nazolabial dolgu uygulaması ile yüzde görülen tüm bu etkiler yok edilmiş olur. Ağız bölgesinde yer alan çizgiler giderildiğinde çok daha genç görünmek mümkündür.

Nazolabial Dolgu ile ilgili Sorulan Sorular

İşlem Sırasında Acı Hissedilir Mi?

İşlem öncesinde bölgeye lokal anestezik etki gösteren bir krem uygulanır. Bu sayede o bölge uyuştuğu için yapılan enjeksiyon işlemi sırasında hiçbir ağrı ya da sızı hissedilmez.

Kalıcılığı Nedir?

Tüm dolgu uygulamaları gibi nazolabial dolgu da kalıcı değildir. Kalıcılık süresi 9 ile 18 ay arasında değişebilmektedir. Bu süre kişinin cilt yapısına ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Ancak en az 9 ay kullanmak mümkündür. Eğer uygulama birkaç kez tekrarlanırsa kalıcılık düzeyi de artacaktır.

Ne Kadar Sürede İyileşilir?

İşlem yapılır yapılmaz günlük hayata dönmek mümkündür. Yalnızca uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklıklar ortaya çıkar. Ancak bu durum birkaç saat içinde kaybolur.

Yan Etkileri Nelerdir?

Hemen her dolgu işleminde olduğu gibi nazolabial dolgu işleminde de hyalüronik asit kullanılır. Bu da cilt için hiçbir yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Uygulamadan hemen sonra uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklıklar görülse de bu etkiler tamamen geçicidir.

Dolgu İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlem 10 dakika sürse de öncesinde uygulanan uyuşturma etkili kremin bekleme süresi ile birlikte toplamda 25-30 dakika kadar sürebilir.

İşlemden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulama yapıldıktan sonraki ilk 5 saatte kozmetik ürünler kullanmamakta fayda vardır. İşlemin yapıldığı gün ve ertesi günü ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. Yine aynı şekilde ilk gün ve ikinci gün asitli ürünler cilde uygulanmamalıdır. 10 gün boyunca sıcak su, spa ya da buhar banyosu gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Kimler İçin Uygun Değildir?

Şeker hastalığı, kanser hastalığı, alerjik rahatsızlıklar ya da bağışıklık sistemi hastalığı bulunan kişiler için uygun bir işlem değildir. Bunların dışında 18 yaş ve üstü herkes, doktorun onayıyla bu uygulamayı yaptırabilir.

Etkileri Ne Zaman Görülür?

İşlem yapılır yapılmaz çizginin kaybolduğunu görmek mümkündür. Ancak bölgenin daha canlı görünmesi 10 gün içerisinde gerçekleşir.

Nazolabial Dolgu Fiyatı Ne Kadar?

Nazolabial oluğun derinliği, enjekte edilecek dolgu maddesinin miktarı gibi etkenler Nazolabial dolgu fiyatları üzerinde değişikliklere sebep olabilir. Detaylı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Dolgu Uygulamaları

  • göz altı ışık dolgusu estetiği
  • çene dolgusu estetiği
  • burun estetiği
  • endopeel
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!