Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Bir ameliyatsız yüz germe yöntemi olan örümcek ağı estetiği, kılçıklı ya düz cerrahi iplikler kullanılarak yüzün daha canlı ve gergin görünmesini sağlayan bir işlemdir. Yer çekimine ve yaşa bağlı olarak ciltte oluşan kırışıklıklar, sarkmalar ve cansız görünüm kişiye çok daha yaşlı ve yorgun bir görünüm verir. Bu görünümü tersine çevirmek için cerrahi işlemlere iyi bir alternatif olan örümcek ağı estetiği tercih edilebilir. Bu uygulama fransız askısı yani ip askı uygulamasından farklı bir uygulamadır. Sık sık karıştırılabilmektedir.


Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır ?

Uzun yıllardır cerrahide kullanılan ipler, ince uçlu iğneler yardımıyla cilt altına yerleştirilir. Vücut için hiçbir yan etkisi olmayan bu ipler, cildin alt katmanına bir örümcek ağı gibi özenle işlenir. Cilt altına yerleştirilen bu iplerin temel amacı yaşa bağlı olarak üretimi azalan kolajenin tekrar üretilmesi için cildi teşvik etmektir. Bunun yanı sıra bu ipler lifting yani yukarı doğru kaldırma etkisi de yaratır. Bu lifting etkisine vücut tepki verir ve cildi gençleştiren kolajen ve elastin üretimi tetiklenmiş olur. Yani örümcek ağı estetiğinde gençleştirme etkisi ikiye katlanır. Cilt gerilir, canlanır, sıkılaşır ve çok daha genç görünmeye başlar. Diğer yüz germe işlemlerinden farkı da bu işleyiş tarzıdır.


örümcek ağı ile yüz gerdirme

Örümcek Ağı ile Tek Seansta Yüz Germe

Alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından gerçekleştirilen örümcek ağı estetiği işlemi güvenli bir yöntemdir. Uygulamada kullanılan ipler ciltle uyum sağlayan ve sağlık için uygun olduğu kanıtlanmış olan ameliyat iplikleridir. Lokal anestezi ile kolayca uygulanan ve genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olduğundan da ciddi bir riski bulunmamaktadır.

İşlem Sonrası Nasıl Bir Sonuç Beklenmelidir?

Örümcek ağı uygulamasından hemen sonra gözle görülür bir canlanma ve gerginlik görmek mümkündür. Ancak en net sonuç ilk 3 ay içinde alınır. İlerleyen zamanlarda da bu etki ve değişim artmaya devam eder.

Örümcek Ağı ile Yüz Gençleştirme

Örümcek ağı ile yüz gençleştirme uygulaması kısa bir sürede etkisini gösteren, oldukça başarılı bir yüz germe işlemidir. Örümcek ağı uygulaması sırasında herhangi bir acı hissedilmez ayrıca kesi işlemi yapılmadığı için iz kalma gibi bir riski yoktur. Cildin kolajen üretimini desteklediği için başarılı bir gençleştirme sunar. Yan etkisi ve riski olmayan, basit ve son derece güvenilir bir ameliyatsız yüz germe işlemidir.

Örümcek Ağı Estetiği ile ilgili Sorulan Sorular

Uygulama Ne Kadar Sürer?

İplerin cildin alt katmanına yerleştirme uygulaması 45 dakika ile 1 saat arasında bir zaman alabilir.

Kaç Seanslıktır?

Örümcek ağı estetiği tek seansta gerçekleştirilen bir işlemdir.

Kalıcı Mı?

Yaşa, hayat tarzına ve beslenme düzenine bağlı olarak değişse de ortalama olarak 3 yıl kadar etkisini görmek mümkündür. 3 yıl sonra işlem tekrarlanarak gençlik etkisi sürdürülebilir.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlemden sonra pansuman ya da bandaj uygulaması gerekmez. Cilt tipine bağlı olarak oluşabilecek şişliklerin önüne geçmek için buz kompresleri tavsiye edilebilir. Her zaman kullanılan nemlendiriciler ve güneş kremlerinin kullanılmasında bir sakınca yoktur. Hijyenik olan makyaj malzemesi ve fırçalar kullanılmasında fayda vardır.

Yan Etkileri Nelerdir?

İşlem sonrasında şişlik, ödem, hafif kızarıklık veya asimetrik sonuçlar gibi durumlar oluşabilir. Ancak bunlar kısa süreli etkilerdir. Bunların dışında ciddi bir yan etkisi yoktur.

Örümcek Ağı Estetiğinden Pişman Olma Durumunda Ne Yapılabilir?

Yaptırdığınız örümcek ağı uygulamasının sonuçlarından memnun olmadığınızda işlemden bir ay sonra bu ipler kolayca çıkarılabilir.

Acılı/Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlem olduğu için uygulama esnasında hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissedilmez.

Tekrar Yaptırılabilir Mi?

İşlemden birkaç yıl geçtikten sonra ciltte bir gevşeme hissediliyorsa iplikleri tekrar gerdirmek mümkündür. Duruma göre yeni iplikler ile yeniden bir işlem yaptırılabilir ya da diğer gençleştirme teknikleri uygulanabilir.

Uygulamanın Riskleri Nelerdir?

Örümcek ağı estetiği bir ameliyatsız yüz germe işlemi olduğu için herhangi bir komplikasyon riski taşımaz. Ancak bu durum işlemi yapan doktorun beceri ve uzmanlığına bağlıdır.

Örümcek Ağı ile Yüz Germe Fiyatı

Örümcek ağı yüz germe fiyatı uygulama yapılacak bölgeye göre değişim gösterebilir. Bu yüzden fiyat kişiden kişiye göre değişmektedir.

Diğer Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

  • ultherapy
  • hifu yüz gerdirme
  • saten yüz gerdirme
  • fransız askisi
  • altın iğne
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!