Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Popo Estetiği Nedir?

Vücudumuz kavislerden oluşur. Bu kavisler vücudun çok daha güzel görünmesini sağlayan detaylardır. Örneğin bel içe doğru kavisliyken popo dışarı doğru çıkıktır. Popo estetiği işlemleri de işte bu kavisleri vücuda kazandırmak için yapılır. Basen bölgesindeki fazlalıkların alınması, poponun yan kısımlarında bulunan çukurlukların giderilmesi, poponun arka kısmına kavis verilmesi, dolgun, dik ve yuvarlak bir popo oluşturma işlemleri popo estetiği olarak geçer. Popo estetiği yalnızca kadınlar için değil erkekler için de uygulanabilen bir yöntemdir. Gluteoplasti olarak da adlandırılan popo estetiği, poponun daha güzel bir şekle ulaşmasını sağlamak için yapılan bir estetik cerrahi operasyonudur. Popoda bulunan şekil bozukluklarına göre farklı işlemler yapılabilir.


Popo estetiği

Popo Estetiği Yöntemleri

Popo estetiğinde kullanılan yöntemler popoda bulunan şekil bozukluklarına göre belirlenir. Bunlar yağ enjeksiyonu, protez ve kalça kaldırmadır.

Popo ameliyatı

Yağ Enjeksiyonu

Poponun alt veya dış bölgeleri, bel ya da basen bölgesinden liposuction yöntemi ile yağ alınma işlemine yağ enjeksiyonu yöntemi denir. Hastadan alınan bu yağ özel işlemlerden geçirilerek daha yoğun bir hale getirilir. Daha sonra elde edilen bu yağ, poponun gerekli görülen bölgelerine tekrar enjekte edilir. Böylece popoda daha dolgun bir görünüm elde edilmiş olur. Basen, sırt, bel, uyluk içi ya da baldır bölgelerinde bulunan fazlalıklar bu işlem ile alınmış olur ve çukurluk oluşan bölgelere enjekte edilerek daha iyi bir görünüm sağlanır.

Popo protezi

Poponun arka kısmında yeterli miktarda yağ olmadığında silikon protezler ile poponun daha dolgun görünmesi sağlanabilir. Poponun arka bölgesine protez eklendiğinde popo arkaya doğru daha çıkık ve kalkık görünür. Bu işlemde kullanılan silikon protezler tamamen popo estetiği için üretilmiştir.

Popo protezi yerleştirme:Popo protezi işlemlerinde silikon protez, adele içine yerleştirilir. Belirlenen bölgeye küçük bir kesik açılır ve silikon protez bu kesikten, belirlenmiş bölgeye yerleştirilir. Ameliyattan sonra herhangi bir iz görünmez.

Kalça Kaldırma

Beslenmeye, genetik faktörlere ya da yaşa bağlı olarak kalçada çöküklük görülebilir. Kalça kaldırma işlemi karın altı ve poponun üstünden deri alınarak kalça bölgesinin askı uygulaması ile yukarı kaldırılması işlemidir. Genç ya da cilt kalitesi iyi olan kişilerde kalça kaldırmaya gerek duyulmamaktadır. Ancak mide küçültme ameliyatı geçirmiş ve deri sarkması bulunan kişiler ile yaşa bağlı olarak elastikiyetini kaybetmiş cilde sahip kişilerde kalça kaldırma yaptırmak gerekebilir. Yağ enjeksiyonu ya da protez bu kişilerde yeterli olmayabilir.

Popo Estetiği ile ilgili Sorulan Sorular

Popo Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Operasyondan 1 hafta önce sigara, yeşil çay veya bitkisel çayların tüketimi azaltılmalıdır. Son 48 saatte kesinlikle alkol kullanılmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaç, operasyona 1 hafta kala bırakılmalı ya da doktorun tavsiyesiyle muadili kullanılmalıdır. Tansiyon rahatsızlığı bulunan kişiler operasyonun yapılacağı gün tansiyon ilacını içmelidir.

Riskli Bir Operasyon Mu?

Popo estetiği adı altında yapılan işlemler yüzeysel uygulamalar olduğu için riski son derece azdır.

Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını geçmiş, estetik ya da tıbbi nedenlerle popo bölgesinde sorun yaşayan erkek ya da kadınlar bu operasyon için uygundur.

Popo Ameliyatında Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir.

Popo Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

İşleme göre değişmekle birlikte ameliyat süresi yaklaşır 1-2 saattir.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Operasyondan sonraki 3 gün hastanın yüz üstü pozisyonda yatması önerilir. 3. Günden sonra sırt üstü yatma ya da oturma yapılabilir. Ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta korse kullanmakta fayda vardır. Popo protezi yapıldıysa ilk birkaç ay oturup kalkarken dikkatli olunması önerilir.

Ne Kadar Sürede Günlük Hayata Dönülür?

Operasyondan 10 gün sonra günlük yaşama dönmek mümkündür.

Ne Kadar Sürede İyileşilir?

Yapılan işlemlere göre değişmekle birlikte 2-10 gün içinde iyileşmek mümkündür. Şişliklerin tamamen inmesi ve poponun şeklinin oturması ise 3 ile 6 ay arası bir süre alır. Ameliyattan 1 buçuk ay sonra spor yapılabilir.

Popo Estetiği Ameliyati FiyatıNe Kadar?

Popo estetiği fiyatı Popo bölgesindeki sorunlara göre yağ enjeksiyonu, popo protezi ya da kalça kaldırma işlemleri ya da bu işlemlerin tümü hastaya uygulanabilir. Bu işlemler de fiyatta değişiklik görülmesine neden olabilir. Detaylı bilgi ve yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Uygulamaları ve Fiyatları

  • rinoplasti
  • meme küçültme
  • bacak estetiği
  • kol germe
  • kaş kaldırma
  • yanak bişektomi
  • göz kapağı estetiği
  • gıdı germe
  • boyun germe
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!