Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Somon DNA Nedir?

Cildi gençleştiren ve cildin hücre yapımına destek veren bir maddedir. Polinükleotid olarak da nitenlendiren bu madde somon balığından elde edilir. Çeşitli etkenlerle bozulan cildi yeniden canlı ve genç bir görünüme kavuşturmaya yarar.


Somon DNA Aşısı Nedir?

Somon Dna maddesi ve hyaluronik asidin 4 cc’lik aşı ile cilde uygulanması Somon DNA aşısı olarak nitelendirilir. Bu uygulama sayesinde cilt elastikiyetini eve nemini tekrar kazanır. İçeriğinde yoğun miktarda hyaluronik asit bulunduğu için cilde yoğun bir şekilde nem kazandırır. Somon DNA aşısı uygulaması, doğal, yeni ve etkinliği kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir.


Somon DNA ile Yüz Gençleştirme

Somon DNA Aşısı Nasıl Uygulanır?

Cildin alt katmanlarına küçük iğneler yardımıyla enjekte edilerek uygulanır. İlk aşamada cilde nem veren hyalüronik asit uygulanır. Bu etkinin tam olarak sonuç göstermesi 15 gün sürer. Daha sonra gençleştirme için diğer 2 aşamaya geçilir. Bu aşamalar da Somon DNA aşısının enjekte edilmesi aşamalarıdır.

Somon DNA Etkisi

Somon DNA aşısı cildin yeniden onarımını sağlayan bir uygulamadır. Cildin yapısını güçlendirir, onarımını destekler ve cildin nem dengesini düzene sokar. Elastin ve kolajen üretimini destekleyerek cildin günden güne daha sıkı, parlak ve canlı görünmesini sağlar. Cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Aşı yapıldıktan sonra cilt her zamankinden daha parlak, aydınlık ve ışıl ışıl görünür.

Somon DNA ile ilgili Sorulan Sorular

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Somon DNA aşısı birkaç hafta arayla 1-5 seans arasında uygulanır. Cildin ihtiyacına göre bu seans arttırılabilir ya da azaltılabilir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

En sık uygulanan bölge göz çevresidir. Göz çevresinin yanı sıra tüm yüze, dekolte ve boyun bölgesine, saçlı deriye ve tüm vücuda uygulanabilir.

Somon DNA Aşısının Faydaları Nelerdir?

Güneşin zararlı ışınları ve sigara-alkol gibi kötü alışkanlıklarla oluşan protein eksiklikleri bu aşı ile giderilir. Somon DNA uygulamasıyla ciltteki tüm ölü derilerden kurtulmak mümkündür. Uygulama sonrası cilt günden güne gençleşmeye başlar. Somon DNA aşısının içeriği sayesinde cildin tüm ihtiyaç duyduğu vitaminler de cilde takviye edilmiş olur. Cildin canlanmasının yanı sıra kolajen ve elastin üretimini desteklediği için ciltteki sarkmaları da hafifletir. Uygulama sonrasında cilt pürüzsüz, aydınlık ve ışıltılı görünür.

Uygulaması Sonrası Günlük Hayata Dönülebilir Mi?

Uygulama son derece pratik bir işlem olduğu için sonrasında günlük hayata dönmek mümkündür. Uygulamadan sonra hafif bir kızarıklık oluşsa da saatler içerisinde kaybolur. Cilt tipine bağlı olarak çok hafif morarmalar da meydana gelebilir. Ancak bu da tamamen geçici bir durumdur.

Somon DNA diğer cilt gençleştirme uygulamalarıyla aynı gün yapılabilir mi?

Lazer ya da radyofrekans yöntemleri, botoks ve dolgu uygulamaları ile aynı gün yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Hatta radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte kullanıldığında çok daha iyi bir sonuç almak mümkündür.

Somon DNA Aşısı Kalıcı Mı?

Seans sonrası etkilerini hemen görmek mümkündür. Ve her seanstan sonra da bu etkiler artmaya başlar. 1 yıl boyunca bu etki sürer. Ancak 1 yıldan sonra işlemi tekrarlamak gerekebilir.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulama sonrasında ilk 6 saat makyaj yapılmamasında fayda vardır. Yüzün genel hijyenini korumak yeterlidir. Çok fazla kozmetik temizleme ürünleri kullanmamak gerekir. Bunlar dışında uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken hiçbir durum yoktur. Bu uygulamanın herhangi bir riski ya da yan etkisi bulunmamaktadır.

Kimler İçin Uygun Değildir?

İnsülin kullanan diyabet hastaları, kan pıhtılaşması problemi olanlar, felç geçirme riski bulunanlar, kalp hastalığı olanlar ve hamileler için uygun değildir.

Neden Somon DNA Aşısı Yaptırmalıyım?

  • Yaşa bağlı olarak cildinizde kırışıklıklar oluştuysa
  • Çevresel veya genetik etkenlerle cildiniz nemini ve parlaklığını kaybettiyse
  • Akne ve sivilce izleri varsa
  • Göz altı morluklarından şikâyetçiyseniz
  • Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa
  • Kötü beslenme, stres, kötü alışkanlıklar ya da ilaç kullanımına bağlı olarak cildiniz matlaştıysa
  • Boyun ve dekolte bölgesini gençleştirmek istiyorsanız
  • Ellerde meydana gelen kırışıklık ve sarkmaları yok etmek istiyorsanız
  • Çeşitli nedenlerle vücutta çatlaklar oluştuysa
Somon DNA aşısı yaptırarak bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Somon DNA Gençlik Aşısı Fiyatı

Somon DNA fiyatı uygulama yapılacak probleme göre değişiklik gösterir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!