Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Cilt sorunları; son dönemde artan hava kirliliği, sağlıklı beslenmenin zorluğu, stres ve çeşitli hastalıkların artması gibi etkenlerle her 5 kişiden 1’inde görülür hale geldi. Genetik nedenlerle, çevresel faktörlerle ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunları hem estetik hem de psikolojik açıdan rahatsızlığa neden oluyor. Tıp dünyasında ortaya çıkan gelişmelerle birlikte artık cilt sorunlarını kolayca gidermek ve cildi daha genç bir görünüme kavuşturmak mümkün hale geldi. Yüz gençleştirmede cerrahi yöntemler, risklerinin bulunması, kalıcı olması ve iyileşme sürecinin uzun olması sebebiyle daha az tercih ediliyor. Bu noktada ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri devreye giriyor. Ciltteki sorunu gidermek, cildi daha canlı ve genç bir görünüme kavuşturmak artık oldukça pratik yöntemlerle ve acısız gerçekleştiriliyor. Cilt gençleştirme, belirli bir yaşın üstündeki kişiler için en pratik yöntemlerden biridir. Ciltte oluşan sarkmalar, kırışıklıklar, lekeler ve cansız görünüm bu gençleşme yöntemleri sayesinde kolayca ortadan kaldırılabilir. İstenilen ideal güzelliğe kavuşmak, ciltteki ufak tefek sorunları yok ederek canlı, genç ve parlak bir cilde kavuşmak, cilt gençleştirme yöntemleri ile mümkün. Peki nedir bu ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri?

Dolgu ile Cilt Gençleştirme

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında uygulanması en kolay olan ve en iyi etkiyi veren yöntemlerden biridir. Ciltteki sorunlu bölgelere enjekte edilerek bu bölgelerde iyileşme ve gençleşme hedeflenir. Dolgu uygulaması yüzün hemen her bölgesi için tercih edilebilir. Gözaltı ve göz çevresindeki sorunları yok etmek, yüzün daha oval görünmesini sağlama, dudakları belirginleştirme, kaş kaldırma, çene hattını belirleme gibi nedenlerle dolgu enjeksiyonu yaptırılabilir. Hyalüronik asit ve kişinin kendi vücudundan alınan yağ ile yapılan iki çeşit dolgu vardır. Her iki yöntem de ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz.

Yüz Mezoterapisi

Cilde kaybettiği sağlığı geri kazandırmanın en bilinen yöntemlerinden biri yüz mezoterapisidir. Amino asitler, mineral ve vitaminlerin cilde enjeksiyon yöntemiyle aktarılması işlemi olan yüz mezoterapisi özellikle gençleştirme amacıyla kullanılır. Yüz mezoterapisi ile cildin kan dolaşımı düzene girer. Cildin elastikiyeti artar, lekeler açılır, cilt tonu eşitlenir, kolajen ve elastin üretimi artar. Tüm bunların sonunda cilt son derece parlak, canlı ve genç bir görünüme kavuşur.

PRP ile Cilt Yenileme

Yaşın ilerlemesiyle birlikte oluşan kırışıklıklar, ince çizgiler, lekelenmeler, cilt tonu eşitsizlikleri ve mat görünüm PRP yöntemiyle de en iyi şekilde yok edilebilir. Kişinin kanı alındıktan sonra özel cihazlarla bir dizi işlemden geçirilir. Trombositten zengin bir hale getirildikten sonra cilde mikro iğneler yardımıyla enjekte edilir. Kişinin kendi kanından üretildiği için hiçbir riski bulunmamaktadır. Bu uygulama sonrasında cilt daha parlak, canlı, gergin ve genç bir görünüme kavuşur.

Endopeel ile Cilt Sıkılaştırma

Alın ve kaş bölgesindeki kırışıklıklar, kaz ayakları, dudak bölgesi çizgileri, doğum sonrası çatlaklarının giderilmesinin yanı sıra gıdı toparlama, boyun toparlama, dekolte bölgesi germe gibi alanlarda da kullanılan bir yöntemdir. Yer fıstığından elde edilen yağ asitlerinin sorunlu bölgeye enjekte edilmesi işlemini içerir. Birkaç seans sonrası sorunlu bölgelerde gerilme, canlanma, sıkılaşma ve elastikiyet gözlemlenir. Ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında yer alır.

İple Yüz Germe / İp Askı

Cerrahi işlem olmamasına rağmen etkinliği son derece yüksek olan yöntemlerden biri de iple yüz germedir. Fransız askısı ya da örümcek ağı gibi farklı versiyonları bulunur. Gıdı estetiği, ameliyatsız boyun germe, kaş kaldırma estetiği, dekolte bölgesi germe gibi durumlar için de en iyi yöntemdir. Yüz, boyun, gıdı ve dekolte bölgesi için tercih edilen iple yüz germe yöntemi lokal anestezi altında iplerin gerekli bölgelere yerleştirildikten sonra gerdirilmesi işlemini kapsar. Yukarı doğru çekilen yüz kasları yüzün çok daha genç, canlı ve güzel görünmesini sağlar. İple germe yönteminin en önemli avantajları arasında cildin kolajen üretimini destekleme, cilt dokularını yenileme, cilde dolgunluk katma sayılabilir.

Ultherapy ile Ameliyatsız Yüz Germe

Cildin 5 mm derinine inerek kolajen üretimini desteklemeye yarayan bir ultrason cihazı olan Ultherapy, son dönemin en popüler gençleşme yöntemleri arasındadır. Cilt altına ultrason enerjisi göndererek bu bölgelerde cildin yeniden elatikiyetini kazanmasını sağlayan ve cildin kendi kendini onarmasını destekleyen bir yöntemdir. Ultherapy yönteminin en büyük avantajı tek seansta en iyi sonucu alabilmektir. Yanak ve çene sarkmalarını giderme, çene hattını belirginleştirme, gıdı germe, boyun germe, dekolte bölgesi germe, ağız bölgesindeki kırışıklıkları giderme, kaş kaldırma gibi amaçlar için kullanılır.

Fokus Ultrason ile Cilt Germe

Kişiyi olduğundan daha yaşlı, yorgun ve cansız gösteren en büyük cilt sorunlarından biri sarkmalardır. Sarkmaların ve kırışıklıkların ortadan kalkmasıyla yüzde gençleşme sağlanır. Boyun, gıdı ve dekolte bölgesinde ortaya çıkan sarkmalar daha yaşlı bir görünüme sebebiyet verebilir. Son teknolojilerden biri olan fokus ultrason cihazı ile bu bölgelere ultrasonik ses dalgaları gönderilir. Hifu olarak da adlandırılan bu yöntem ile gıdı kaldırma, boyun toparlama, dekolte bölgesi germe, cilt gençleştirme ve cilt sıkılaştırma gibi amaçlar gerçekleştirilir. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri cilt sorununa göre uzman tarafından belirlenir. Bazı durumlarda birden fazla yöntemi aynı anda uygulayarak daha iyi sonuç alınabilir. Tüm ameliyatsız gençleştirme yöntemleri, lokal anestezi altında gerçekleşen, acısız, kısa bir iyileşme süreci olan, kalıcılığı 6 ay ile 3 yıl arasında değişen yöntemlerdir.

Uygulama İle İlgili Sorunuz Mu Var? Uzmanımıza Sorun
Arrow
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!