Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Göğüs Büyütme Ameliyatı

En çok yapılan estetik operasyonları arasında meme büyütme vardır. Yaşın ilerlemesi, genetik faktörler, emzirme gibi etkenlerle göğüsler küçük ve sarkık bir görünüme ulaşabilir. Meme büyütme ameliyatı ile daha dolgun, iri ve vücut için ideal boyutta bir görünüme kavuşabilir. Küçük, şekilsiz ve sarkık meme görünümü bu operasyon ile kolayca ortadan kaldırılabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Silikon malzemeden yapılmış protezlerin meme dokusunun altına yerleştirilmesi ile meme hacminin artmasını sağlayan bir operasyondur. Damla ve yuvarlak olmak üzere iki silikon protez şekli vardır. Damla şekilli protezlerde meme başı ve meme başının alt kısmı daha dolgun görünür. Eğer kişide meme dokusu çok azsa bu silikon çok daha başarılı sonuçlar doğurabilir. Meme protez şekilleri kişiye özel olarak üretilir.


Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı Neden Yapılır?

 • Doğuştan gelen küçük ve gelişmemiş meme görünümü,
 • Doğum ve emzirme sonrası küçülen memeler,
 • Göğüs ölçüsü ile kalça ölçüsünün orantısız olması,
 • Kilo alıp verme sonucu memede oluşan şekil bozuklukları,
 • İki meme arasında asimetri olması
gibi nedenlerle meme büyütme ameliyatı yaptırılabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı ile ilgili Sorulan Sorular

Kimler İçin Uygundur?

18 yaş ve üzeri herkes meme büyütme ameliyatı yaptırılabilir. Ancak ergenlik döneminde memelerin asimetrik ya da şekil bozukluklarıyla gelişmesi gibi sorunlarda ebeveyn onayıyla ameliyat yapılabilir. 50 yaş üstü ise ciddi bir sağlık problemi olmadığı sürece bu operasyonu yaptırabilir.

Meme Büyütme Ameliyatında Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Meme büyütme operasyonu genel anestezi altında yapılan bir operasyondur.

Ameliyat Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Hemen her ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılar ortaya çıkabilir. Ancak bu ağrılar verilecek ağrı kesici ilaçlarla kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Ameliyattan 3 gün sonra bu ağrı tamamen ortadan kalkar.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Ameliyat izleri 6. Aydan sonra solmaya ve silikleşmeye başlar. 1. senenin sonunda ise belli belirsiz bir görünüme kavuşur.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyattan sonraki günlerde göğüs bölgesine büyük dikkat göstermek gerekir. İlk birkaç gün meme boyutu çok büyük gibi görünebilir ancak birkaç gün içinde gerçek boyutuna ulaşır. Ameliyattan 3 gün sonra duş alınabilir. Çok ağır olmadığı sürece işe dönülebilir. Ameliyat sonrasındaki doktor muayenelerini aksatmamakta fayda vardır. Doktorun tavsiye ettiği iz giderici merhemler düzenli kullanılmalıdır. 1 ay boyunca sporcu sütyeni kullanılmalı ve ağır egzersizler ile ağır kaldırma gibi durumlardan kaçınılmalıdır. 3 ay boyunca balenli sütyen kullanmamakta fayda vardır.

Meme Büyütme Kalıcı Mı?

Memeye eklenen protezler kalıcıdır. Eğer fazla kilo alma ya da verme gibi bir durum oluşursa protezlerin boyutunun değiştirilmesi gerekebilir.

Ameliyattan Sonra Emzirme Yapılabilir Mi?

Meme protezi hamileliğe ya da emzirmeye bir engel oluşturmaz.

Meme Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Meme büyütme operasyonu yaklaşık 1 saat sürer. Aynı gün hastanede yatış gerekebilir.

His Kaybı Olur Mu?

Ameliyat sonrasında meme başında hafif bir his kaybı meydana gelebilir. Ancak bu geçici bir durumdur.

Ne Kadar Sürede Günlük Hayata Dönülür?

Operasyondan 3 gün sonra günlük hayata dönmek mümkündür. Kolları çalıştırmanın gerekmediği, masa başı işlere 3. Günden sonra dönülebilir. Vücut çalıştırmanın gerekli olduğu işler için 3 hafta ara vermekte fayda vardır.

Meme Büyütme Estetiği Operasyonu Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Operasyonda eriyen dikişler kullanılır ve dikiş bölgeleri özel bir bant ile kapatılır. Böylece oluşabilecek mikrop kapma durumları engellenmiş olur. Ameliyattan sonra özel bantlar ve sargılarla meme sabitlenir. Bu durum göğüs bölgesinde baskı hissine yol açabilir. Ancak bu geçici bir durumdur. Operasyondan 6 saat sonra yemek ve içmek serbesttir. Bazı durumlarda hasta aynı gün tabucu edilebilir. Oluşabilecek enfeksiyon risklerine karşı antibiyotik kullanılır. 4. Günden sonra sargılar çıkarılır ve spor sütyeni ile hayata devam edilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Meme büyütme ameliyatı fiyatı kullanılan protezin malzemesine, boyutuna ya da şekline göre değişiklik gösterebilir. Aynı şekilde diğer etkenler de fiyat üzerinde değişiklik oluşmasına neden olabilir. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorsanız bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Uygulamaları ve Fiyatları

 • rinoplasti estetiği
 • meme küçültme estetiği
 • bacak estetiği
 • kol germe estetiği
 • kaş kaldırma estetiği
 • yanak estetiği
 • göz kapağı estetiği
 • gıdı estetiği
 • boyun estetiği
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!