Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Yanak Estetiği Bişektomi

Bişektomi; yağ dokusunun alınarak yanak ve çevresine estetik bir görünüm kazandırma işlemidir. Bişektomi olarak da adlandırılan bu operasyon, yanak içinden yağ alımı ile gerçekleştirilir. Hollywood yanak estetiği olarak ün salmış yanak estetiği sonrasında yüz V şekline kavuşur. Elmacık kemikleri ön plana çıkar ve böylece yüz daha çekici bir görünüme kavuşmuş olur.


bişektomi yanak estetiği

Bişektomi Ameliyatı ile Yanak İnceltme

Yanak bölgesinden alınması gereken yağ dokusunun miktarı ve şekli, yağ dokusunun alınmasıyla oluşacak çene şekli operasyondan önce planlanır. Operasyon öncesi yapılan bu planlama tamamen kişiye özeldir. Yanak içinden alınacak yağ dokusunun fazla ya da az olması yüzün şeklini önemli ölçüde etkiler. Bu açıdan bu planlamanın büyük bir titizlikle yapılması gerekir.

Yanak Estetiği Sonuç Ne Zaman Alınır?

Operasyon sonrasında yüzün alt bölgesinde hassasiyet ve şişlik oluşabilir. Ağız içinde morarma görülmesi de son derece normaldir. Şişlik ve hassasiyet 3 gün içinde kaybolur. Operasyon sonrasında oluşan ödemin azalması birkaç haftayı alabilir. Ödemlerin gitmesi ve yüzün tam şeklini alması 1 ayı bulabilir.

Bişektomi; Yanak İçinden Yağ Alma İşlemi

Ağız içine yapılacak kesi ile alınması istenen yağ kütlesine ulaşılır. Daha sonra yanaktaki yağ kütlesi çıkarılır. Bichat yağ yastığı da denilen bu yağ kütlesi alındıktan sonra yanak bölgesinde bir düzleşme oluşur.

Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı Fiyatları

Bişektomi fiyatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yanak Estetiği ile ilgili Sorulan Sorular

Bişektomi Kimler İçin Uygundur?

16 yaş ve üzeri herkes bu operasyon için uygundur. Operasyondan önce kan tahlili yapılır ve operasyona engel olabilecek durumlar gözden geçirilir. Kalp rahatsızlığı gibi ciddi rahatsızlıkları bulunan kişiler için uygun değildir. 18 yaş altı bireyler için ise ebeveyn izni zorunludur. Yanak estetiği için en ideal yaşlar 25 yaş ve sonrasıdır.

Ne Tür Anestezi Gerekir?

Yanak estetiği ameliyatı gerekli görüldüğü durumlarda genel anestezi altında yapılabilir. Ama genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilir.

Yanak Estetiği Ne Kadar Sürer?

Yanak estetiği, 30 dakikada biten son derece kolay bir operasyondur.

Ameliyat Sonrası Yüzde İz Kalır Mı?

Bişektomi işlemi ağız içinden yapıldığı için cilt yüzeyinde herhangi bir iz kalma ihtimali yoktur.

Sonuç Ne Zaman Alınır?

Operasyon sonrasında oluşan ödemin azalması birkaç haftayı alabilir. Ödemlerin gitmesi ve yüzün tam şeklini alması 1 ayı bulabilir.

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Yanaktan yağ alımı sonrası iyileşme süreci herkeste farklı olabilir. Cilt yapısı ve ameliyat sonrası bakım bu süreçte etkili olacaktır. Bir cerrahi operasyon olduğu için iyileşme süreci de birkaç haftayı bulabilir.

Kalıcı Bir İşlem Mi?

Yanak estetiği, cerrahi bir operasyon olduğu için kalıcıdır. Yüz şekli kalıcı olarak değiştirilmiş olur. Ancak ilerleyen yıllarda fazla kilo artışı yaşanırsa yanaklarda da bir şişme görülebilir. Bu durum kişinin kendisine bağlıdır.

Günlük Hayata Ne Zaman Dönülür?

Operasyondan bir gün sonra günlük hayata dönmek mümkündür. Ancak bu süreçte yanak içi dikişlere dikkat edilmesi ve doktorun tavsiyelerine uyulması tavsiye edilir.

İşlemden Ne Kadar Süre Sonra Yemek Yenilir?

Operasyondan birkaç saat sonra yemek yenilebilir. Operasyondan sonraki günlerde dikişlere zarar vermeyecek yemekler yenilmesi çok daha doğrudur. Çorba gibi daha yumuşak yiyecekler tercih edilmeli, sert ve fazla çiğneme gerektirecek yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Asitli içecekler kesinlikle tüketilmemelidir. Enfeksiyon oluşma riskini en aza indirmek amacıyla çorba, makarna, yumurta ya da puding gibi yumuşak gıdalar tüketilebilir

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyattan sonra antibiyotik ve gargara tedavisi başlar. Enfeksiyon oluşumunu engellemek için ağız içi bakımının titizlikle yapılması gerekir. Ağız içine atılan dikiş 1 hafta içinde kendiliğinden düşer. Bu süre içinde dikişlerle oynamamalı ve dikişe zarar verecek mimikler yapılmamalıdır. Sigara ve alkol kullanımını sınırlandırmak ve aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmakta fayda vardır.

Bişektomi Fiyatı Ne Kadar?

Yanak estetiği bişektomi fiyatı doktora/kliniğe göre oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi ve yardım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Uygulamaları & Fiyatları

  • burun estetiği
  • göğüs estetiği
  • popo estetiği
  • bacak estetiği
  • kol germe estetiği
  • kaş kaldırma estetiği
  • göz kapağı estetiği
  • gıdı germe estetiği
  • boyun estetiği
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!